ProjectSMITH
ProjectSMITH
  29 listopada 2009 (pierwszy post)

Elo
Chłopaki w jakich europejskich państwach wolno jeździć z podświetlanym samochodem neonami??

KORARM
KORARM
  29 listopada 2009

chyba w żadnym gdyż w myśl przepisów każde światło zewnętrzne musi być zgodne z przepisami tzn. spełniać funkcje swoją i też lampa musi mieć homologację dopuszczenia do ruchu

whitestok
whitestok
  30 listopada 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Chłopaki w jakich europejskich państwach wolno jeździć z podświetlanym samochodem neonami??

Nie jestem do końca pewien ale chyba w UK jest to dozwolone, w każdym bądź razie wiele razy widziałem wieczorami na mieście auta jadące z włączonymi neonami. W sumie tutaj dozwolone jest większość rzeczy, które zabronione są np. w Polsce.
InEveryMomentYour
InEveryMomentYour
  30 listopada 2009

w uk jest zabronione też nikt homologacji na neony nie daje :) a hmm panie z suprą w awatorze w polsce nie widziałeś aut jezdzacych z neonami ? dość czesty widok :)

Memphix
Memphix
  30 listopada 2009

Polska wolny kraj!wszystko jest dozwolone:)ostatnio widziałem goscia w CC ktory sie swiecił jak choinka w tych neonach:)

whitestok
whitestok
  30 listopada 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: w uk jest zabronione też nikt homologacji na neony nie daje :) a hmm panie z suprą w awatorze w polsce nie widziałeś aut jezdzacych z neonami ? dość czesty widok :)

Możliwe, że w uk też neony są zabronione, przecież napisałem, że nie jestem pewien.

Co do Polski to powiem szczerze, że nie widziałem aut jeżdżących z neonami, ale za to widziałem pełno jeżdżących z diodami lub z wstecznymi czerwonymi lampami przeciwmgielnymi od malucha zamontowanymi pod autem.
whitestok
whitestok
  30 listopada 2009

aaa i jeszcze chciałem dodać, że w PL auto może mieć włączone "podświetlenie" (bo neonami nie można nazwać diod w rurkach plastikowych) tylko wtedy gdy się nie porusza, czyli podczas postoju można takie "podświetlenie" włączyć. Kiedyś pytałem o to policjanta w pl, i powiedział, że podczas jazdy jest to zabronione bo ponoć rozprasza kierowców z przeciwka :zonk:

NieWiemCoWymyslic
NieWiemCoWymyslic
  30 listopada 2009

Bardzo ciekawe , jedźcie sobie na autostrade albo inną drogę szybkiego ruchu. Co drugi tir sie świeci jak choinka , oni są ponad prawem czy jak?

WujekBeton
WujekBeton
  30 listopada 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Co drugi tir sie świeci jak choinka

swiatla obrysowe
WujekBeton
WujekBeton
  30 listopada 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Elo Chłopaki

chlopaki to u szewca drewniane gwozdzie zebami prostuja
whitestok
whitestok
  30 listopada 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: swiatla obrysowe


na całym przodzie kabiny też?
OscarS
OscarS
  30 listopada 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: NieWiemCoWymyslic:Co drugi tir sie świeci jak choinka swiatla obrysowe


piedolenie :]

Konto usunięte
Konto usunięte: ProjectSMITH:Elo Chłopaki chlopaki to u szewca drewniane gwozdzie zebami prostuja


czyli ze co jestes panienka?
InEveryMomentYour
InEveryMomentYour
  1 grudnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: na całym przodzie kabiny też?

tak :) jesli nie wysyła to światło sygnałów błyskowych i jest sprawne moze to mieć :)

Konto usunięte
Konto usunięte: Co do Polski to powiem szczerze, że nie widziałem aut jeżdżących z neonami, ale za to widziałem pełno jeżdżących z diodami lub z wstecznymi czerwonymi lampami przeciwmgielnymi od malucha zamontowanymi pod autem.

ja widziałem :) w miescie są ze 2 takie jeden golf r32 drugi to civik jakis :) profesionalny neon :) nie diody :) pana z eRki znam i ogladalem to to mowil ze 1200 za całe podwozie :) i tak jak pan z supra w awku pisał mozna je jedynie odpalić na postoju :) w trasie był by mandat :)
whitestok
whitestok
  1 grudnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: jesli nie wysyła to światło sygnałów błyskowych i jest sprawne moze to mieć :)

Konto usunięte
Konto usunięte: mozna je jedynie odpalić na postoju :) w trasie był by mandat :)


i to jest właśnie dziwne, bo przecież są też neony, które nie pulsują i nie wysyłają żadnych sygnałów błyskowych, a wieczorem i w nocy takie auto też jest lepiej widoczne...
WujekBeton
WujekBeton
  1 grudnia 2009
OscarS
OscarS: czyli ze co jestes panienka?

w pewny kregach jezeli powiesz na osobnika plci meskiej ,,chlopaku" to mozesz w ryj dostac :)

Konto usunięte
Konto usunięte: na całym przodzie kabiny też?

tych na przodzie kabiny to oficjalnie nie moga miec, mi chodzilo o obrysowki przy naczepie
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.