ManowaR
ManowaR
  21 listopada 2009 (pierwszy post)

Siema ludzie mam pytanko do Was jaki samochod proponowalibyscie na na pierwszy samochod tak do 10tys? dzieki z gory :lol:

adamek92
adamek92
  21 listopada 2009

golf II albo Opel Astra I ---

bardzo tanie cześci -- kupujac takie auto dozucasz 1500 zł ( rozrząd , amory , olej , klocki ,tarcze ) i spokojnie takie autko mozesz używać przez następne ok 2 lata... bez stresu ;)

pozdro ;)

rockowiec666
rockowiec666
  21 listopada 2009

Ja gdybym miał takie pieniądze na "startowe" auto to wybrałbym Renault Megane najlepiej w wersji Coupe, albo Opla Tigre :]

Pi0tr1976
Pi0tr1976
  21 listopada 2009

Opel astra, za 10 tys. kupisz w bardzo dobrym stanie. Auto proste jak konstrukcja cepa, tanie i łatwo dostępne części, tak że większość rzeczy można samemu naprawić, do tego niskie koszty eksploatacji (zwłaszcza z LPG).

SP3maq
SP3maq
  22 listopada 2009

Do niedawna powiedział bym Opel Corsa, ale...
Trzeba uważać, ważne by sterownik silnika był sprawny. Ja się trochę naciąłem, samochodzik od kilku lat się sprawdza, ale niedawno zobaczyłem ile kosztuje wymiana sterownika...
Nowy sterownik: 3tys PLN czyli 1/3 wartości mojego autka...
Ostatecznie dostałem go z allegro za wmiarę przystępną kasę.
Uważaj na ople!
O golfach słyszałem dobre opinie, ponoć są nie do zdarcia.
Możesz zawsze wziąć Skodę Fabię, jeśli nie przeszkadza ci jej wygląd :) bo poza tym to skoda produkuje naprawdę dobre autka.
Odradzam peugeot'y starsze modele mocno rdzewieją...

WujekBeton
WujekBeton
  22 listopada 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: O golfach słyszałem dobre opinie, ponoć są nie do zdarcia.

racja

Konto usunięte
Konto usunięte: Możesz zawsze wziąć Skodę Fabię,

brat ostatnio kupil 9-10 latnie falicie za niecale 5tys. czyli za dyszke mozesz wygarnac cos porzadniejszego juz. odradzalbym beemki jako pierwszy wóz bo mozesz sie troche zdziwic czasami:P
222slodki222
222slodki222
  22 listopada 2009

wedlug mnie to lepiej dozbieraj i kup sobie peugeota 206 w hdi mało pali i nie awaryjny ja mam 307 ojciec 206 i od 4 lat nic nam nie psuje sie. a wyglad nadal ładny

cbr600rr
cbr600rr
  22 listopada 2009

Opel astra I z silnikiem X17DTL (turbodiesel) 1,7 spala 5 litrów ropy, nie jest to wyścigówka, ale możesz miec model bogato wyposazony , fajnie sie tym jeździ i nie nastrecza problemów.

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C10227222

mowa o tym, sa modele jeszcze krótsze 3 drzwiowe, wygląda to jak astra GSI

machu221
machu221
  22 listopada 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Siema ludzie mam pytanko do Was jaki samochod proponowalibyscie na na pierwszy samochod tak do 10tys? dzieki z gory


polonez caro plus plus lpg :P
dNbChOdYsVR6
dNbChOdYsVR6
  22 listopada 2009

mam ten sam problem co ty tylko obecnie o połowe mniej waluty i tak wymyslilem :
Honda prelude III
Golf 2
Nissan Almera lub Primera

medoc
medoc
  22 listopada 2009

ople gnija strasznie...

ja polecalbym jakies audi. audi 80 100. duze drozsze w utrzymaniu ale moj tata ma audi 80 z 93 i zero punktu rdzy.... progi blachy wszystko ma z fabryki jeszcze i nic nie trrzeba robic;D

WujekBeton
WujekBeton
  22 listopada 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: ople gnija strasznie

gnija ale nie wiem czy taniej wyjdzie mu utrzymac taka 80
Lubiegdysiezieleni
Posty: 48 (po ~83 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 3
Lubiegdysiezieleni
  22 listopada 2009

Laguna? ;]

INNOS19
INNOS19
  22 listopada 2009

polecam audi 80 B4 2.0 z instalacją LPG jak dobrze poszukasz to znajdziesz zadbany model do 10 tyś , audi 80 w ogóle nie gniją ! jednostka napędowa 2.0 jest niezawodna oczywiście jak sie nie robi wymiany płynów,rozrządu, serwisu LPG itd to wszystko sie ''zajedzie'' ;) ...... naprawdę świetne auto jak na Twój pierwszy samochód i biorąc pod uwagę prestiż marki, trwałość, wykończenie wnętrza ,jakość materiałów i przyjemność z prowadzenia nie pożałujesz ! zresztą przejdź sie autami wymienionym powyżej a jestem przekonany że zrozumiesz o czym piszę ;)

ManowaR
ManowaR
  22 listopada 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: polecam audi 80 B4 2.0 z instalacją LPG

troszke stary design ale samochod z opini tego co slyszalem dobry ;]
szczegolnie chwalone diesle :lol:
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.