DEIVIS
DEIVIS
  24 października 2009 (pierwszy post)

Witam wszystkich mam takie pytanie czy da sie jakoś zarejestrowac autko bez prawa rejestracji sa naprzyklad takie aukcje na allegro i zastanawiam sie czy to mozna w jakis sposób zarejestrowac czy tylko takie auto na czesci sie nadaje??

KORARM
KORARM
  25 października 2009

Chyba na części tylko, nigdy nie słyszałem o takim sposobie. Poza tym te auta to w większości angliki więc to bez sęsu.

WujekBeton
WujekBeton
  25 października 2009

tez mnie to zastanawialo, szukalem troche na necie i niestety nic nie znalazlem :( jezeli np. kupie blachy golfa 2 zrobie go od podstaw na innych podzespolach tak ze przejdzie wszystkie badania i przeglady to jak go rejestrowac?? jako rok 2009??

DEIVIS
DEIVIS
  25 października 2009

a naprzylkad jakby bylo takie autko bardzo zadko spotykane wrecz unikatowe i bez prawa rejestracji to nie ma sposobu zeby to zarejestrowac?? bo ja myslalem ze jakby wyczyscil wszelkie numery tabliczki itp to móglby takie auto zarejestrowac na tzw SAM,a

AkaDwa
AkaDwa
  25 października 2009

Anglik na części to anglik na części, anglik kupiony to anglik kupiony.
Tłumacząc - anglikiem w Polsce możesz jeździć do czasu kiedy skończy mu
się tam gdzieś ubezpieczenie, przegląd, etc. (jeśli jest wyrejstrowany ze
stanu gdzie go kupiłeś to wtedy się to nie wlicza i zapomnij o powyższym układzie).

Przekładka - musi przeprowadzić profesjonalny zakład który podbije wszystko, etc
w Polsce takie zakłady są chyba 2wa. A koszty tego wszystkiego przewyższają większość
ściąganych aut które są sprowadzane za DARMO więc ludzie biorą je na części. Bo
wiedza że większość sprzedadzą jeśli kupili stan igłę po każdym względem.

Wersja 'x' z przekładką wygląda tak że ludzie co mają auto po stłuczce kupują anglika
robią sami przekładkę i przebijają numery, a anglik jest wtedy kupiony 'na części' lecz
to ten na części jest robiony. Ot to cała polityka anglików i ludzi.

lukasz2147
lukasz2147
  25 października 2009

dodam że w polsce nie można już rejestrować pojazdów jako SAM, ja miałem mini choppera sprowadzonego z ameryki i nie miał homologacji, zrobiłem mu kierunki i inne rzeczy potrzebne do homologacji ale nic z tego koleś powiedział że nie można już rejestrować samów i nie ma opcji żebym go zarejestrował... jedynym wyjściem jakie wymyśliłem to kupić papiery od jakiegoś komarka razem z blachami i przyczepić do mojego pojazdu.

Lubiegdysiezieleni
Posty: 48 (po ~83 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 3
Lubiegdysiezieleni
  25 października 2009

Auto bez prawa rejestracji

np z Niemiec przywożą duzo.

jest to auto, które ma wyciete numery, i nie nadaje sie do ponownej rejestracji, no chyba, że klonik ;) a to kosztuje troszkę :)

damian0889
Posty: 996 (po ~153 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 12
damian0889
  25 października 2009
Lubiegdysiezieleni
Lubiegdysiezieleni: no chyba, że klonik

no chyba ze:)
whitestok
whitestok
  25 października 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: koleś powiedział że nie można już rejestrować samów i nie ma opcji żebym go zarejestrował...

ehh popi.:cenzura:.ona ta polska coraz bardziej :/ niedługo wszystkiego zabronią a jak będziemy chcieli się wysrać to w łazience będziemy musieli listę podpisać...
KORARM
KORARM
  25 października 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: jak będziemy chcieli się wysrać to w łazience będziemy musieli listę podpisać

a papier do d będzie na kartki jak mięso za komuny
DEIVIS
DEIVIS
  25 października 2009

o to chodzi ze to auto nie jest z angli tylko z niemiec auto zostalo uratowane przed zlomowaniem i jest malo spotykane sa tam jakies papiery do niego ale nie wiem co to jest auto jest na chodzie w prawie idealnym stanie ale niestety pisze ze bez prawa rejestracji chyba mosi byc jakis sposób rejestracji tego autka bo VIN mozna sprawdzic czy nie kradzione a dowud no to kiedys slyszalem ze sklada sie protokul ze dowud zagina albo zostal zniczczony i na podstawie tego mozna auto rejestrowac ale nie wiem czy to prawda

Lubiegdysiezieleni
Posty: 48 (po ~83 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 3
Lubiegdysiezieleni
  25 października 2009

Deivis nie zarejestrujesz go jak z Niemiec bez prawa do rejestracji...

DEIVIS
DEIVIS
  25 października 2009

szkoda bo naprawde fajne autko mialbym

DJpamir
Posty: 801 (po ~239 znaków)
Reputacja: -1 | BluzgometrTM: 1
DJpamir
  25 października 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: tez mnie to zastanawialo, szukalem troche na necie i niestety nic nie znalazlem :( jezeli np. kupie blachy golfa 2 zrobie go od podstaw na innych podzespolach tak ze przejdzie wszystkie badania i przeglady to jak go rejestrowac?? jako rok 2009??

wlasnie tez mnie to zastanawia. jak sa np golfy 2 98r to jak oni je rejestrowali?
co trzeba zrobic zeby zarejestrowac auto jako skladak?
czy buda ma stare num nadwozia takie jak w fabryce nadali? czy na stacji num nowe nabijaja?

GÓWNO WIESZ W NOGACH ŚPISZI O KUPIE JEŻA SNISZ

DEIVIS
DEIVIS
  25 października 2009

nie da sie juz jako skladaka zarejestrowac chyba

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.