ToJaJestemSpritexd
ToJaJestemSpritexd
  1 października 2009 (pierwszy post)

mam problem, a wlasciwie nie ja ale niewazne.
co moze byc powodem zapowietrzania sie ukladu hamulcowego tylnej osi?? nie jest to regularne, raz uda sie przejechac 200 km innym razem przez tydzien jest ok. wystarczy go odpowietrzyc i na jakis czas jest spokoj. Zaczelo sie po moim bledzie kiedy przejechalem kilka kilometrow na nie do konca spuszczonym recznym, tarcze byly czerwone i troszke sie przypiekly. wymienilem tloczki... klocki i tarcze wydaja sie byc wporzadku.
prosze o normalna odpowiedz. Z gory dziekuje i pozdrawiam.

KORARM
KORARM
  1 października 2009

Masz pewnie auto z abs
nie potrafisz go dobrze odpowietrzyć....
Na to byś musiał mieć procedure serwisową

Spróbować jeszcze możesz wymienić płyn jeśli masz wode w nim
Polecam sprawdzić testerem jeśli posiadasz
chociaż to nie jest prztczyna pewnie
http://photos01.allegroimg.pl/photos/oryginal/744/76/51/744765103
Zawartość wody nie powinna być większa niż 3%

Konto usunięte
Konto usunięte: co moze byc powodem zapowietrzania sie ukladu hamulcowego tylnej osi??

Tej wypowiedzi nie mogę zrozumieć
To 2 koła równocześnie nie hamuja?
ToJaJestemSpritexd
ToJaJestemSpritexd
  2 października 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Masz pewnie auto z abs nie potrafisz go dobrze odpowietrzyć.... Na to byś musiał mieć procedure serwisową

rozumiem ze tego sam nie zrobie...

Konto usunięte
Konto usunięte: Tej wypowiedzi nie mogę zrozumieć To 2 koła równocześnie nie hamuja?

wiec nie tyle ze nie hamuja co pedal robi sie twardy przod hamuje nadal dobrze lecz tylne klocki zaciskaja sie delikatnie na tarczach i nie puszczaja co powoduje ich silne grzanie. jak pisalem wymienilem tloczki na nowe.
Radze sob ie z tym poprzez odkrecenie srubki odpowietrzajacej co powoduje trysniecie nadmiaru plynu, pozniej przez jakis czas jest ok.
damian0889
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 12
damian0889
  2 października 2009

masz merca to jedz do jakiegos mechanika i sie nie baw za duzo sam...moze to glupota zaplacisz pare groszy a tak bedziesz sie meczyl i stracisz tylko czas,a watpie zeby ktokolwiek ci powiedzial jasno co i jak masz zrobic...zawsze mozna tylko pogdybac,chyba ze nie meczy cie to i sobie wolisz co jakis czas poluzowac...

KORARM
KORARM
  2 października 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: rozumiem ze tego sam nie zrobie...

tego nie powiedziałem tylko z abs jest cięzka sprawa czasami

Konto usunięte
Konto usunięte: wiec nie tyle ze nie hamuja co pedal robi sie twardy przod hamuje nadal dobrze lecz tylne klocki zaciskaja sie delikatnie na tarczach i nie puszczaja co powoduje ich silne grzanie

haha czyli tu nie chodzi o zapowietrzanie

Masz brudne z tył klocki i cały układ
jak wkładasz klocek powinien tobie lekko chodzić
Musisz przeczyścić wszystko dokładnie szczotką drucianą i będzie ok
i jeszcze piny te co się ruszają na smar miedziany skręć, zeby lekko chodziły
Zapytaj o taki w sklepie motoryzacyjnym

jak lekko nie będzie chciał wejść to delikatnie możesz końce jwgo na szlifierce przelecieć tam gdzie blokują

I jeszcze mam nadzieje, ze klocek nie jest na wykończeniu znaczy, ze nie jest cięki
KORARM
KORARM
  2 października 2009

Piny możesz rozruszać i potem na ten smar miedziany do jak są zastane to nie odbijają i dlatego się grzeje

damian0889
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 12
damian0889
  3 października 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Masz brudne z tył klocki

a co maja brudne klocki do tego skoro jak odpowietrzy to jest ok??a po 2 nie spotkalem sie z czystymi klockami w zyciu bo jakby nie patrzec to nie ma bata zeby klocki sie nie pobrudzily chyba ze ma zaciski ladnie zapakowane w jaka folie:D

Konto usunięte
Konto usunięte: jak wkładasz klocek powinien tobie lekko chodzić

ok masz racje a jak nie chodzi to rdza a nie brud...

OSOBISCIE RADZE MECHANIKA BO ZA CHWILE BEDZIESZ MIAL JESZCZXE Z 5 TEORI DLACZEGO I NIE JEST POWIEDZIANE ZE CHODZ 1 CELNA...pozdro
lutek
lutek
  3 października 2009
damian0889
damian0889: a co maja brudne klocki do tego skoro jak odpowietrzy to jest ok??

On chyba miał na myśli że klocki nie pracują swobodnie w jarzmie-rdza i inny syf który trzeba podczyścić i lekko posmarować żeby klocek się poruszał
KORARM
KORARM
  3 października 2009
damian0889
damian0889: a co maja brudne klocki do tego skoro jak odpowietrzy to jest ok??

Pomyśl na logike moim zdaniem ten układ nie jest zapowietrzony tylko to co mówiłem brud czy rdza
jeśli odpowietrza to ruszy ten klocek i wtedy jakiś czas chodzi ok zanim nie stanie
a, ze zapowietrzony układ to autorowi tematu się pewnie tak tylko wydaje

lutek
lutek: On chyba miał na myśli że klocki nie pracują swobodnie w jarzmie-rdza i inny syf który trzeba podczyścić i lekko posmarować żeby klocek się poruszał

o tu masz wyjaśnienie lepiej napisane o co mi chodziło
ziomekthx
ziomekthx
  3 października 2009

sprawdz czy na pewno zapowietrza Ci sie tylko tylna os bo jest to dosc dziwne. Układ hamulcowy składa sie -jak by Ci to powiedziec z \bdwóch\b układów, Tzn jesli Ci peknie przewód przy prawym tylnym kole nie stracisz wszystkich hamulców tylko po skosie czyli lewy przód tak to jest własnie dla bezpieczeństwa. Wiec jesli zapowietrzaja Ci sie tylko tylne koła i one nie hamują to z przednimi tez by był cos nie tak. Sprawdz czy dobrze jest załozona gumka na tłoku od hamulców i czy nie zbiera Ci sie tam bród bo z tego co piszesz wydaje mi sie ze to moze byc tego przyczyna. Mogłes cos zle załozyc i dlatego tłoczek Ci sie nie cofie

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.