HadesfromTartar
HadesfromTartar
  24 września 2009 (pierwszy post)






Wyczynowa wersja modelu BMW serii 8 o mocy około 550KM. Wyprodukowano tylko jeden prototyp tego auta, który z czasem zniszczono. Wersja M w odróżnieniu od seryjnych, nie miała świateł mijania otwieranych do góry, z uwagi na ograniczoną ilość miejsca pod maską. Auto miało być odpowiedzią na podobne modele Porsche i Ferrari, pokazaniem możliwości technologicznych i produkcyjnych BMW w kwestii budowy samochodu sportowego. źródło Wikipedia ...

Jak myślicie drodzy forumowicze , dlaczego nie zaczęto jego produkcji ?
mógłby być batem na 911 albo ferrari f355 ? czy może na inny wóz ?

uważam że auta mają duszę i serce mi się kraja na myśl o tym że go zniszczono :(

czy gdyby został wyprodukowany w ilości np 100 szt ile mógłby być wart ? patrząc na aktualne niskie ceny serii 8 .

pozdrawiam AVE
8PasazerNostromo
Posty: 618 (po ~157 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 3
8PasazerNostromo
  24 września 2009

Z której strony ceny 8er są niskie?

Chyba że mówimy o tych gniotach i paździerzach składanych po kosztach lub z kilku aut wiszących na allegro...

"You must drive this car before you die, it really is that good" M3 E30
8PasazerNostromo
Posty: 618 (po ~157 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 3
8PasazerNostromo
  24 września 2009

A bym zapomniał o temacie :mrgeen:

Konkurencja ,ale dla 911 tbo :twisted:

Polecam też poczytać o Goldfish'u :D

V16 made by BMW :evil:

"You must drive this car before you die, it really is that good" M3 E30
HadesfromTartar
HadesfromTartar
  24 września 2009
8PasazerNostromo
8PasazerNostromo: Z której strony ceny 8er są niskie?Chyba że mówimy o tych gniotach i paździerzach składanych po kosztach lub z kilku aut wiszących na allegro...

850 w automacie :)
840 w manualu są kilkukrotnie droższe , sam 3 tygodnie temu na autokomisie w Poczdamie widziałem 840 w manualnej
rocznika niepamiętam
ale miała przejechane 50 tyś km i kosztowała 49 900 EUR :D
Corradolicious
Corradolicious
  25 września 2009

Jestes pewien ze zostalo zniszczone?

A mi sie wydaje ze to konkurencja dla zupelnie innej klasy aut, dla GT, mam na mysli dzisiejsze Astony DB9, Maserati GranTurismo S, Ferrari 599GTB itp

HarryBLN
HarryBLN
  26 września 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Jak myślicie drodzy forumowicze , dlaczego nie zaczęto jego produkcji ?

tego pewnie sie nie dowiemy, a przykrywka "ze nie bylo by kupcow" badz byliby o niczym nie swiadczy..

kasa sie liczy i to glowny motor napedzajacy ta branze...

Konto usunięte
Konto usunięte: mógłby być batem na 911 albo ferrari f355 ? czy może na inny wóz ?

:tak:

Konto usunięte
Konto usunięte: czy gdyby został wyprodukowany w ilości np 100 szt ile mógłby być wart ?

do tej pory zostaloby z 80 sztuk a jego cena wachala by sie zapewne wysoko ;)
BartekGrajek
BartekGrajek
  26 września 2009

BMW to jest żywa legenda.

Jedne z najlepszych i najbardziej docenionych marek samochodów.
Mój ojciec jeździł 750 z 95', a teraz jeździ nową 760.

Auta nie do zdarcia (oczywiście w granicach rozsądku), prawda, bo prawda drogie w eksploatacji, ale to auto umie się odwdzięczyć. :zakochany:

Sam będę jeździł w przyszłośći BMW, albo Mercedesem. :mrgreen:

Konto usunięte
Konto usunięte:

A co do serii 8, to mam mieszane odczucia, choć sam nigdy nie miałem bezpośredniego kontaktu z tymi samochodami, ale jak by wznowili produkcję, na nowych silnikach i nowym image,to kto wie! :mrgreen:
Uotr
Posty: 12193 (po ~64 znaków)
Reputacja: -5 | BluzgometrTM: 2
Uotr
  26 września 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Mój ojciec jeździł 750 z 95', a teraz jeździ nową 760.

Nie chwal się.
Prawdziwi mężczyźni nie jedzą miodu, prawdziwi mężczyźni jedzą pszczoły !
Pose
Posty: 1420 (po ~125 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 8
Pose
  26 września 2009

warto zauważyć, że właśnie TEN silnik został wykorzystane w McLarenie F1, więc sami sobie powiedzcie ile to auto teraz by kosztowało gdyby jednak zaczęli je produkować.
Z tego co kiedyś czytałem to BMW zrezygnowało z tego modelu, bo musiałby być zbyt drogi jak na BMw i do tego doszedł jakiś czasowy kryzys w firmie czy cuś takiego. To by wyjaśniało też fakt sprzedania silnika brytyjczykom.

Btw. auto pewnie potwornie szybkie i myślę, że 911 dostawałby baty ;)

Już na widok zwykłej 850 nie mogłęm oderwać oczu, jedno z piękniejszych BMW.

HadesfromTartar
HadesfromTartar
  26 września 2009
Pose
Pose: Już na widok zwykłej 850 nie mogłęm oderwać oczu, jedno z piękniejszych BMW.

zgadzam się :)
to samo każdy miłośnik BMW poczuje drżenie serca kiedy ujrzy starą 635ke :)
dawidusw202
dawidusw202
  27 września 2009

wspaniałe auto szkoda ze niektórzy uważają je za zwykły dresowóz

BartekGrajek
BartekGrajek
  27 września 2009
uotr
uotr: Nie chwal się.

Te auta tak na prawdę nie są jego.
Należą do firmy, ale może ich prywatnie bez żadnych ciśnień używać.
Wiesz ile te auto kosztuje?

Na auto może by było, ale ubezpieczenie tego wozu na pełnym pakiecie kosztowałoby więcej rocznie niża ich kosztuję :mrgreen:

Ale wiem, że jak będę sobie kupował auto, to właśnie coś takiego... Może kiedyś... :and:
BartekGrajek
BartekGrajek
  27 września 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: niża ich kosztuję

niż ja*
[znaki]
Grzesiek2290
Grzesiek2290
  27 września 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: wspaniałe auto szkoda ze niektórzy uważają je za zwykły dresowóz


8er dresowóz? Ja śmiem twierdzić że gdyby zdjąć emblematy to 85% osób będzie miało problem rozpoznaniem marki. A to że auto w utrzymaniu potrafi być droższe niż M5 E39 to już wogóle idealnie trafia w portfel przeciętnego "dresa" :P

Pose
Pose: warto zauważyć, że właśnie TEN silnik został wykorzystane w McLarenie F1,


Nie wiadomo czy TEN bo nikt nie widział i nikt prawie nic nie wie o silnik z M8.

Jedno jest pewne. ŻADEN SILNIK BMW V12 nie jest zbliżony konstrukcyjnie do jednostki McLarena!
To jest oddzielna konstrukcja ,a zarazem kolejny pokaz umiejętności panów z Motorsport GmbH
mg3er
mg3er
  8 października 2009

Piękna ta ósemeczka....chciałbym takie coś pod maską mojej e46coupe

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.