Bur3k
Bur3k
  5 września 2009 (pierwszy post)

a dokładnie rzecz ujmując to mam dylemat jesli chodzi o AUDI A3 bo nie wiem czy jest lepszy benzyniak czy diesel :/ bo esli chodzi o diesel to jest 1.9 wiec bardziej dynamiczny itp a benzyniak to bym pewnie z 1.6 kupil bo sa podobne parametry spalania ale mi dokladnie chodzi o to ktory jest lepszy ! i nie porownujmy jesli chodzi o pojemnosc silnika bo wiadomo ze 1.9 lepszy ;] chyba ze sie myle ... dlatego prosze podzielcie sie swoją wiedzą ;d

kkryha07
kkryha07
  5 września 2009
To zależy co to za diesel z jakim silnikem 1.9D, 1,9TD, 1,9TDI ??
Tak samo benzyna 1,6 16v, 8v na gaźniku, jednopunkt czy multi ??
NuTiiiiii
Posty: 70111 (po ~86 znaków)
Reputacja: -1080 | BluzgometrTM: 51
NuTiiiiii
  5 września 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: dokładnie rzecz ujmując to mam dylemat jesli chodzi o AUDI A3 bo nie wiem czy jest lepszy benzyniak czy diesel :/ bo esli chodzi o diesel to jest 1.9 wiec bardziej dynamiczny itp a benzyniak to bym pewnie z 1.6 kupil bo sa podobne parametry spalania ale mi dokladnie chodzi o to ktory jest lepszy ! i nie porownujmy jesli chodzi o pojemnosc silnika bo wiadomo ze 1.9 lepszy ;] chyba ze sie myle ... dlatego prosze podzielcie sie swoją wiedzą ;d

ja jestem zwolennikiem diesla.

Ballantines rzeźbi to wspaniałe ciało :ziober2:
Oglądanie meczów to nie tylko rozrywka, ale wręcz terapia. Futbol pozwala oswoić i uwolnić emocje - agresję, frustrację i smutek :pilka:

InEveryMomentYour
InEveryMomentYour
  5 września 2009

a czy audi a3 1,6 jest an gaźniku ? bo cos mi sie nie wydaje

kurzy2
Posty: 272 (po ~210 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 0
kurzy2
  5 września 2009

To zależy czego oczekujesz od auta? Jeśli lubisz butować, przeciągać na biegach itp to proponuje benzyniaka a jeśli jazdę spokojną to klekota:)

VW Golf II 1.3
Opel Vectra 1.8i
Seat Ibiza 1.3i
Seat Toledo 1.6i
VW Golf III 1.4i
Opel Calibra...

kkryha07
kkryha07
  5 września 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: To zależy co to za diesel z jakim silnikem 1.9D, 1,9TD, 1,9TDI ?? Tak samo benzyna 1,6 16v, 8v na gaźniku, jednopunkt czy multi ??


To palnąłem cały czas myślałem o B3 he :D
No to też w sumie ja jestem za dieslem dłuższa żywotność silnika, mniejsze spalanie
lepszy but he :D
najlepiej z tym mocniejszym silnikiem 130 KM
Z natury diesle są droższe he :D
MusicMaker
MusicMaker
  5 września 2009

Jeśli lubisz jazde dynamiczną to bierz diesla i od razu chip 2 kanałowy, doznania z wciskania w fotel niezapomniane:) albo dołóż do 1.8T quattro

AvanGRANDA
AvanGRANDA
  5 września 2009

pierwsza sprawa: diesle są droższe.
ponadto ja sobie nie wyobrazam dać za samochód kilkanaście tysięcy zł i słyszeć klekot diesla spod maski...

a benzyniak 1.6 daje rade, jest elastyczny i ostro wchodzi na obroty.

a co do pojemnosci to hmmm... co z tego ze 1.9 jak to jest diesel, a 1.6 to jednak PB, i wiadomo, z benzyniaka bedziesz mial wiekszą przyjemność z jazdy :) ale to juz co kto woli.

Dodam jeszcze tylko, zebys uwazal na przebiegi w dieslu, bo wiadomo, ze MUSZĄ byc duze, bo kto doplaca za diesla w salonie, zeby nim potem nie jezdzic dużo? jesli w 6 letnim aucie zobaczysz przebiego ponizej 90tys, to na 90% jest cofany.

Pozdro

MusicMaker
MusicMaker
  5 września 2009
Konto usunięte
Konto usunięte:

Kolejny co uważa że wolnossąca benzyna i w dodatku słabsza jest lepsza od TDI no coment...
J4cus
J4cus
  6 września 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: ponadto ja sobie nie wyobrazam dać za samochód kilkanaście tysięcy zł i słyszeć klekot diesla spod maski...


Gdybyś dopadł VW Phaetona 5.0 V10 TDI to inaczej byś śpiewał :mrgreen:

Konto usunięte
Konto usunięte: a dokładnie rzecz ujmując to mam dylemat jesli chodzi o AUDI A3 bo nie wiem czy jest lepszy benzyniak czy diesel :/


A czego oczekujesz kolego od auta? Buta? Ekonomii? Elastyczności? Bo tak to każdy może wypowiedzieć się jedynie co lubi...
ZnajdzieszMnieTu
ZnajdzieszMnieTu
  6 września 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Gdybyś dopadł VW Phaetona 5.0 V10 TDI to inaczej byś śpiewał

Wolałbym Lexusa LS600h Long zamiast tego fetona w dieslu.
ZnajdzieszMnieTu
ZnajdzieszMnieTu
  6 września 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: A czego oczekujesz kolego od auta? Buta? Ekonomii? Elastyczności? Bo tak to każdy może wypowiedzieć się jedynie co lubi...

jakiego buta? w niemieckich autach 1.6 benzyna i 1.9turbo diesel nie ma takiego czegoś jak but! te auta po prostu tylko jadą...
MusicMaker
MusicMaker
  6 września 2009
Konto usunięte
Konto usunięte:

a ja Audi R10 5.5 TDI V12
Bur3k
Bur3k
  6 września 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: A czego oczekujesz kolego od auta? Buta? Ekonomii? Elastyczności? Bo tak to każdy może wypowiedzieć się jedynie co lubi...


no oczywiscie abym mial grubszy portfel i czasem aby mozna bylo wdepnac i zeby mnie nie zawiodl ... ;d
MusicMaker
MusicMaker
  6 września 2009
Konto usunięte
Konto usunięte:

Diesel! mimo wąskiego zakresu użytecznych obrotów, możesz cały czas jechać palac 5L a jednocześnie w każdej chwili bez wkręcania na obroty użyć całego momentu obrotowego! gdyż ekonomiczna jazda to 2000-3000 obrotów a od 2000 diesel dysponuje pełnym momentem.
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.