Biegajca
Biegajca
  16 grudnia 2015 (pierwszy post)

Kto biega? Jak biega? Czemu biega? Bratniej biegającej duszy szukam.

praksa
praksa
  18 grudnia 2015

to się zapisz na jakieś zawody, tam najwięcej takich, mi sie nie biega z kimś dobrze, bo biegne kogoś tempem a nie swoim, niektórzy lubią w towarzystwie u mnie to sie nie sprawdziło, za duzo gadają i rozśmieszają po drodze, nie mogę się skupić na swoim biegu.

Tyvin
Tyvin
  19 grudnia 2015

Bieganie nadaje życiu rytm .... ;)

ReggaeBoy93
Posty: 13 (po ~255 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 0
ReggaeBoy93
  19 grudnia 2015

Ja biegam,biegam neutralnie lecz niezbyt pięknie technicznie-raczej siłowo (podobno), biegam bo mogę :)

MikeOne
Posty: 721 (po ~135 znaków)
Reputacja: -102 | BluzgometrTM: 3
MikeOne
  20 grudnia 2015

biegałem, ąż kontuzji się nabawiłem;d

Marzę o cof­nięciu cza­su. Chciałbym wrócić na pew­ne roz­sta­je dróg w swoim życiu,...

praksa
praksa
  20 grudnia 2015
speedtrax
speedtrax: biegałem, ąż kontuzji się nabawiłem;d

wyobraź sobie, ze prawie każdy biegacz prędzej czy później ma kontuzję, nawet taki co biega kilkanaście lat.
MikeOne
Posty: 721 (po ~135 znaków)
Reputacja: -102 | BluzgometrTM: 3
MikeOne
  20 grudnia 2015

a powiadają, że sport to zdrowie;] no mi pozostaje kontuzja do konca zycia

Marzę o cof­nięciu cza­su. Chciałbym wrócić na pew­ne roz­sta­je dróg w swoim życiu,...

praksa
praksa
  20 grudnia 2015
speedtrax
speedtrax: a powiadają, że sport to zdrowie;] no mi pozostaje kontuzja do konca zycia

łojoj, to niedobrze, większośc ludzi na szczęscie nie ma aż takich problemów i wychodzi im to na zdrowie, ale zawsze jakieś ryzyko jest.
ReggaeBoy93
Posty: 13 (po ~255 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 0
ReggaeBoy93
  20 grudnia 2015
Konto usunięte
Konto usunięte: łojoj, to niedobrze, większośc ludzi na szczęscie nie ma aż takich problemów i wychodzi im to na zdrowie, ale zawsze jakieś ryzyko jest.


Sport na zdrowie wychodzi tylko wtedy jak uprawia się go dla utrzymania jakiejś formy. W bieganiu jest raczej tak,że jak się złapie już bakcyla biegowego to chce się szybciej,mocniej i dłużej. Dla zdrowia można pobiec 5-10 a nawet 15km na spokojnie. Ale bieganie maratonów samych w sobie zdrowe raczej nie jest. A jak już ktoś osiąga po drodze +/- 90% Hr-max to już kompletnie. A co do kontuzji to z kilku letniego doświadczenia uważam,że kontuzja to brak czegoś w treningu-zazwyczaj gimnastyki (rozciąganie itp).
praksa
praksa
  20 grudnia 2015
Ostatnio edytowany: 1 stycznia 1970
ReggaeBoy93
ReggaeBoy93: Sport na zdrowie wychodzi tylko wtedy jak uprawia się go dla utrzymania jakiejś formy. W bieganiu jest raczej tak,że jak się złapie już bakcyla biegowego to chce się szybciej,mocniej i dłużej. Dla zdrowia można pobiec 5-10 a nawet 15km na spokojnie. Ale bieganie maratonów samych w sobie zdrowe raczej nie jest. A jak już ktoś osiąga po drodze +/- 90% Hr-max to już kompletnie. A co do kontuzji to z kilku letniego doświadczenia uważam,że kontuzja to brak czegoś w treningu-zazwyczaj gimnastyki (rozciąganie itp).

no to ja tak biegam do 15 km, tez mialam kontuzję, ale tez przez swoją niewiedzę, zapalenie torebki stawowej, cholerstwo samo nie chciało wyjść, dopiero ortopeda pomógł, ale 2, 3 tygodnie i już było ok.
masz rację z tym rozciąganiem, i nie tylko w domu czy na siłowni też powinnismy robić jakieś ćwiczenia ogólnorozwojowe, bo samo bieganie, objadanie się byle czym, prędzej czy później do kontuzji może doprowadzić.
Czasem na zawodach tych uliczych widzę ludzi z przerośniętą ambicją na biegu 10 km robia po kilka przerw, albo zabiera ich karetka, sobie myślę wtf?
co on czy ona tu robi, wyglada jakby ducha wyzionęła, fajnie ze próbuje, ze w ogóle się rusza, ale takie bieganie ponad swoje siły, też do niczego dobrego nie prowadzi.
ReggaeBoy93
Posty: 13 (po ~255 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 0
ReggaeBoy93
  20 grudnia 2015

Dokładnie do tego dążyłem. Biegając w Krynicy widziałem jak po 4km ludzie już szli bo przecenili siły (ja też przeceniłem wtedy ale nie aż tak bardzo). Więc bieganie albo dla siebie i zdrowia w spokojnych tempach albo startujemy w zawodach i żyłujemy się. (niestety mam włączoną opcję 2 w wersji ultra górskie-co zaczyna mi wychodzić bokami)

praksa
praksa
  20 grudnia 2015

no patrzcie, ten jaka ma kontuzję a nadal może :D

MikeOne
Posty: 721 (po ~135 znaków)
Reputacja: -102 | BluzgometrTM: 3
MikeOne
  20 grudnia 2015

ten to wyglada jak bohater gry seals;] czy też grom

Marzę o cof­nięciu cza­su. Chciałbym wrócić na pew­ne roz­sta­je dróg w swoim życiu,...

chodznasanki
chodznasanki
  23 grudnia 2015

Biegi to tyłko na nartach

chodznasanki
chodznasanki
  23 grudnia 2015

Ewentualnie gołymi stopami po kobiecym ciele biegi

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.