RexMundi
Posty: 68929 (po ~126 znaków)
Reputacja: -46 | BluzgometrTM: 13
RexMundi
  27 stycznia 2014 (pierwszy post)



SOCZI 2014
7-23 Luty 2014

Będą to 22 Zimowe Igrzyska Olimpijskie i pierwsze w Rosji

Sportowcy łącznie wezmą udział w 98 konkurencjach w 15 dyscyplinach

W Soczi zadebiutują następujące konkurencje

d83cdfbf - skoki narciarskie kobiet

d83cdfbf - sztafeta mieszana w biathlonie

d83cdfbf - drużynówka w saneczkarstwie i łyżwiarstwie figurowym

d83cdfbf - narciarski halfpipe

d83cdfbf - snowboardowy slalom specjalny

d83cdfbf - narciarski i snowboardowy Slopestyle

TERMINARZ



d83cdfbf

REPREZENTACJA POLSKI

Naszych barw reprezentować będzie 59 sportowców

chorążym będzie Dawid Kupczyk



Nasze medalowe nadzieje

d83cdfc6 - 3 w skokach narciarskich

d83cdfc6 - 3 w biegach narciarskich ( Kowalczyk)

d83cdfc6 - 3 w łyżwiarstwie szybkim
d83cdfc6 - 3 w biathlonie kobiet

d83cdfbf

Igrzyska będzie można oglądać w TVP 1, TVP 2 , TVP Sport , TVP Info
oraz część w Canal+ Sport i nSport ( m.in mecze hokeja )

d83cdfbf

CIEKAWOSTKI

W Soczi będziemy świadkami także występów takich sportowców jak:

- jamajska dwójka bobslejowa ( "Reggae na lodzie" wraca d83ddc4d )
- LoLo Jones i Lauryn Williams - amerykańskie sprinterki w bobslejach
- Vanessa Mea znana skrzypaczka - narciarstwo alpejskie ( Tajlandia )
- Luke Steyn - Zimbabwe - narciarstwo alpejskie
- Mathilde- Amivi Petitjean - Togo - biegi narciarskie
- Alessia Afi Dipol - Togo - narciarstwo alpejskie
- Bruno Banani - Tonga - saneczkarstwo ( zmienił swoje imie i nazwisko dla sponsora )
- zobaczymy też flagi takich państw jak Malta i Timor Wschodni - w barwach których wystartują francuskiego pochodzenia sportowcy

--

spot reklamowy ekipy brytyjskiej - jest autorstwa Tomka Bagińskiego 261d

d83cdfbf

TERRORYZM

Niestety już dawno nie było tak sporego zagrożenia atakiem terrorystycznym podczas IO jak podczas tych zbliżających się w Soczi.
Zamachami grożą islamiści z Kaukazu Północnego oraz grupa Vilayat Dagestan.
Od 7 stycznia w Soczi jest zakaz wjazdu towaru spoza miasta, monitorowane są aktywności w internecie, podsłuchiwane rozmowy telefoniczne a bezpieczeństwa w mieście i Wiosce olimpijskiej pilnuje kilkadziesiąt tysięcy żołnierzy i policjantów

Pytania wprowadzające

- kto z naszych ma szanse na medale ?
- gdzie możemy się spodziewać niespodzianek ( miłych)
- na jakie konkurencje czekasz najbardziej - czy oglądać bd wszystko ?
- czy widzisz sens wysyłania sportowców dla samego udziału ?
( nasze ekipa biathlonistów , alpinistów )
czy w ich miejsce nie dało rady puścić innych
- co myślisz o takich sportowcach jak reprezentanci Jamajki, Toga, Tonga itp. ?
liczy się udział - czy jest to szopka ?
- czy według Ciebie zagrożenie terrorystyczne jest bardzo realne ?
- miss IO ;> ?
- dla babeczek.. mister ? ;>
- kto mistrzem w hokeja ?

ZAPRASZAM DO DYSKUSJI
...Ignorance is bliss...
NuTiiiiii
Posty: 70111 (po ~86 znaków)
Reputacja: -1080 | BluzgometrTM: 51
NuTiiiiii
  27 stycznia 2014
RexMundi
RexMundi: kto z naszych ma szanse na medale

No tak właśnie mówi się o tych 12 szansach medalowych, jeśli spełnimy 60% tego też nie będzie źle, pod warunkiem że złota :ziober2:

RexMundi
RexMundi: gdzie możemy się spodziewać niespodzianek


Karolina Rieman-Żebrecka w ski crossie, może też sztafeta biegaczek :ssh:
RexMundi
RexMundi: na jakie konkurencje czekasz najbardziej - czy oglądać bd wszystko


Skoki, biegi i hokej chociaż jak przy okazji każdych IO będę oglądał jak najwięcej :D
RexMundi
RexMundi: czy widzisz sens wysyłania sportowców dla samego udziału


Jeśli poprawią swoje życiówki lub osiągnę jakieś zamierzone cele to pewnie, do tego doświadczenie które może procentować na następne lata.
RexMundi
RexMundi: co myślisz o takich sportowcach jak reprezentanci Jamajki, Toga, Tonga itp


RexMundi
RexMundi: liczy się udział - czy jest to szopka ?


Bacznie im będę się przyglądał, mam nadzieję że ktoś sprawi medalową niespodziankę.
RexMundi
RexMundi: czy według Ciebie zagrożenie terrorystyczne jest bardzo realne


Raczej nie, ewentualnie małe zamieszki po % - inne akcje Rosjanie opanują, pewnie w gotowości będzie pełno wojska i policji.
RexMundi
RexMundi: miss IO


O to jak zawsze wyjdzie w trakcie, mam już swoje kandydatki ale milczę w 15 językach :ziober2:
RexMundi
RexMundi: kto mistrzem w hokeja


Szkoda, że nie ma Kzyha - pewnie Kanadzie kibicuje. Ja liczę na Finów i Szwedów, oczywiście obrońca tytułu liczy się w tym gronie tak samo USA i Rosja.

Dobre, że hokej będzie komentował Czerkawski i Szpakowski d83dde02

Ballantines rzeźbi to wspaniałe ciało :ziober2:
Oglądanie meczów to nie tylko rozrywka, ale wręcz terapia. Futbol pozwala oswoić i uwolnić emocje - agresję, frustrację i smutek :pilka:

RexMundi
Posty: 68929 (po ~126 znaków)
Reputacja: -46 | BluzgometrTM: 13
RexMundi
  27 stycznia 2014
NuTiiiiii
NuTiiiiii: Czerkawski

aż mi się przypomniało ..z poprzednich IO
te jego .. WOW

dobrze komentuje - jako ten "specjalista"

ogólnie co do hokeja



dobre grupy
Rosja - USA 261d

Ja od Vancouver kibicuje Szwajcarii
NuTiiiiii
NuTiiiiii: No tak właśnie mówi się o tych 12 szansach medalowych, jeśli spełnimy 60% tego też nie będzie źle, pod warunkiem że złota

no całkiem sporo .. chociaż przy obecnej formie Kowalczyk i biathlonistek to nie ma co liczyć na kokosy , skoczkowie też w kratkę + jednak loteryjne zawody ... o dziwo chyba właśnie w łyżwiarstwie szybkim można coś ugrać
NuTiiiiii
NuTiiiiii: Karolina Rieman-Żebrecka w ski crossie
tez na nią liczę
NuTiiiiii
NuTiiiiii: Jeśli poprawią swoje życiówki lub osiągnę jakieś zamierzone cele to pewnie, do tego doświadczenie które może procentować na następne lata.

to zależy czy w ich miejsce mógłby ktoś jechać inny , z innych dyscyplin z perspektywą na przyszłość
bo co jak co ..ale nasz męski biathlon to kpina , tak jak alpejczycy
może lepiej było by dac szanse jakimś młodym w snowboardach , łyżwiarstwie np. Aida Bella
bo co jak co.. by wystartować trzeba tez mieć kasę na start
NuTiiiiii
NuTiiiiii: Bacznie im będę się przyglądał, mam nadzieję że ktoś sprawi medalową niespodziankę.
no tu nie ma liczyć na medalowe niespodzianki
myślę że miejsce w pierwszej 30 będzie sensacja
ale tu akurat jestem za.. dla "egzotycznych" krajów - bd im kibicować
NuTiiiiii
NuTiiiiii: Raczej nie, ewentualnie małe zamieszki po % - inne akcje Rosjanie opanują, pewnie w gotowości będzie pełno wojska i policji
ale tez sporo korupcja ... a wystarczy przekupić jednego wojaka by jakaś paczuszka znalazła się gdzies gdzie nie powinna
przy tym ostatnie zamachy tez niczego dobrego nie wróżą i trochę się obawiam o Soczi
plus.. jednak IO otoczone wojskiem , wioska olimpijska itp.. prawie jak gułag
RexMundi
RexMundi: miss IO


Clair Bidez całkiem całkiem

...Ignorance is bliss...
thomas893
thomas893
  27 stycznia 2014
RexMundi
RexMundi: - jamajska dwójka bobslejowa ( "Reggae na lodzie" wraca )

tak swoją drogą z tego co kojarzę, to społeczność internetowa się zrzuciła na ich przyjazd :woot:
RexMundi
Posty: 68929 (po ~126 znaków)
Reputacja: -46 | BluzgometrTM: 13
RexMundi
  27 stycznia 2014
Konto usunięte
Konto usunięte: tak swoją drogą z tego co kojarzę, to społeczność internetowa się zrzuciła na ich przyjazd

tak

u nas też była podobna akcja .. m.in. właśnie dla Aidy Bella , Marty Wójcik - ale się nie udało
...Ignorance is bliss...
NuTiiiiii
Posty: 70111 (po ~86 znaków)
Reputacja: -1080 | BluzgometrTM: 51
NuTiiiiii
  27 stycznia 2014
RexMundi
RexMundi: dobre grupy Rosja - USA


grupa B, złoty i brązowy medalista poprzednich IO czyli Kanada i Finlandia 261d
RexMundi
RexMundi: no całkiem sporo .. chociaż przy obecnej formie Kowalczyk i biathlonistek to nie ma co liczyć na kokosy , skoczkowie też w kratkę + jednak loteryjne zawody ... o dziwo chyba właśnie w łyżwiarstwie szybkim można coś ugrać

Żeby nie było, że wrócimy z 1 krążkiem i tyle. Trzeba trzymać 270a

RexMundi
RexMundi: może lepiej było by dac szanse jakimś młodym w snowboardach , łyżwiarstwie np. Aida Bella bo co jak co.. by wystartować trzeba tez mieć kasę na start


No w sumie racja, pewnie jest wielu takich co jakieś minimum reprezentują ale nie mają wujka w PZN i ciężko im coś załatwić.
RexMundi
RexMundi: ale tez sporo korupcja ... a wystarczy przekupić jednego wojaka by jakaś paczuszka znalazła się gdzies gdzie nie po


Myślę, że Putin już wydał rozkaz, że kto da dupy z funkcjonariuszy może pakować się na Sybir.

==
Zapomniałem jeszcze wspomnieć o 2 rzeczach :
- fajny ten trailer Bagińskiego,
- niezłe maskotki promujące IO

Ballantines rzeźbi to wspaniałe ciało :ziober2:
Oglądanie meczów to nie tylko rozrywka, ale wręcz terapia. Futbol pozwala oswoić i uwolnić emocje - agresję, frustrację i smutek :pilka:

RexMundi
Posty: 68929 (po ~126 znaków)
Reputacja: -46 | BluzgometrTM: 13
RexMundi
  27 stycznia 2014
NuTiiiiii
NuTiiiiii: grupa B, złoty i brązowy medalista poprzednich IO czyli Kanada i Finlandia

no to do kompletu Grupa C
mistrz i wicemistrz świata - Szwecja , Szwajcaria
NuTiiiiii
NuTiiiiii: Żeby nie było, że wrócimy z 1 krążkiem i tyle. Trzeba trzymać
a no trzeba.. może być pięknie ... a może być udział
NuTiiiiii
NuTiiiiii: ajny ten trailer Bagińskiego,

ciekawe ile mu zapłacili , nie chce mi się szukać i porównac to to filmiku promującego IO w Krakowie za 500 tyś :lol:
...Ignorance is bliss...
NuTiiiiii
Posty: 70111 (po ~86 znaków)
Reputacja: -1080 | BluzgometrTM: 51
NuTiiiiii
  27 stycznia 2014
RexMundi
RexMundi: no to do kompletu Grupa C mistrz i wicemistrz świata - Szwecja , Szwajcaria


Ciężko będzie coś obstawić, u buka będą dobre kursy pewnie.
RexMundi
RexMundi: a no trzeba.. może być pięknie ... a może być udział


Udział to byłaby porażka, jedzie największa ekipa od lat i shit :D
RexMundi
RexMundi: ciekawe ile mu zapłacili , nie chce mi się szukać i porównac to to filmiku promującego IO w Krakowie za 500 tyś


BBC to pewnie sypie motzno :D

Ballantines rzeźbi to wspaniałe ciało :ziober2:
Oglądanie meczów to nie tylko rozrywka, ale wręcz terapia. Futbol pozwala oswoić i uwolnić emocje - agresję, frustrację i smutek :pilka:

RexMundi
Posty: 68929 (po ~126 znaków)
Reputacja: -46 | BluzgometrTM: 13
RexMundi
  27 stycznia 2014
NuTiiiiii
NuTiiiiii: Ciężko będzie coś obstawić, u buka będą dobre kursy pewnie.

tak patrze to w pierwszych dniach tylko Czechy - Szwecja kursy po 2.00 z kawałkiem reszta raczej bez szału
NuTiiiiii
NuTiiiiii: Udział to byłaby porażka, jedzie największa ekipa od lat i shit :D

a z paraolimpiady przywieziemy ze 30 :lol:

===
...Ignorance is bliss...
NuTiiiiii
Posty: 70111 (po ~86 znaków)
Reputacja: -1080 | BluzgometrTM: 51
NuTiiiiii
  27 stycznia 2014
RexMundi
RexMundi: tak patrze to w pierwszych dniach tylko Czechy - Szwecja kursy po 2.00 z kawałkiem reszta raczej bez szału


i tak nieźle jak na hokej
RexMundi
RexMundi: a z paraolimpiady przywieziemy ze 30


no jak zwykle :D

Ballantines rzeźbi to wspaniałe ciało :ziober2:
Oglądanie meczów to nie tylko rozrywka, ale wręcz terapia. Futbol pozwala oswoić i uwolnić emocje - agresję, frustrację i smutek :pilka:

RexMundi
Posty: 68929 (po ~126 znaków)
Reputacja: -46 | BluzgometrTM: 13
RexMundi
  27 stycznia 2014
Paweł Klisz - 60 zawodnik polskiej kadry do Soczi
startować będzie w biegach narciarskich
...Ignorance is bliss...
RexMundi
Posty: 68929 (po ~126 znaków)
Reputacja: -46 | BluzgometrTM: 13
RexMundi
  29 stycznia 2014

no Kowalczyk ładnie sobie stopę rozwaliła

teraz może robić ślady na śniegu i udawać Yeti :P

oby się pozbierała do startów

...Ignorance is bliss...
Terrorysta96
Terrorysta96
  29 stycznia 2014
RexMundi
RexMundi: - kto z naszych ma szanse na medale ? - gdzie możemy się spodziewać niespodzianek ( miłych) - na jakie konkurencje czekasz najbardziej - czy oglądać bd wszystko ? - czy widzisz sens wysyłania sportowców dla samego udziału ? ( nasze ekipa biathlonistów , alpinistów ) czy w ich miejsce nie dało rady puścić innych - co myślisz o takich sportowcach jak reprezentanci Jamajki, Toga, Tonga itp. ? liczy się udział - czy jest to szopka ? - czy według Ciebie zagrożenie terrorystyczne jest bardzo realne ? - miss IO ;> ? - dla babeczek.. mister ? ;> - kto mistrzem w hokeja ?


Szanse na medal każdy jakieś ma:D, niespodzianek bym się doszukiwał w kobiecym biathlonie i może Jaśkowiec znowu zaskoczy wszystkich...kto wie:)
Najbardziej czekam na skoki i hokej...także chętnie zobaczę bobsleje w wykonaniu jamajskim
Wysyłanie na Igrzyska Olimpijskie ma zawsze sens, wielu sportowców o tym marzy by móc poczuć smak takiej imprezy a jeśli nie są nawet na tyle dobrzy by wygrywać z najlepszymi to fakt że sa w kadrze narodowej pokazuje ze są najlepsi w danym kraju, jak najbardziej wiec jestem za bo to dla tych sportowców nagroda za osiągnięcia krajowe.
Jakaś szopka jest jesli chodzi o Jamajke i Togo, aczkolwiek podobnie jak do pytania wcześniej...byłaby śmieszna sprawa gdyby udało się medal zdobyć przez nich albo przynajmniej zaprezentować sie dobrze. 3mam za nich kciuki.
Miss Igrzysk...bez różnicy, wszystkie i tak grubo ubrane w kostiumy itd...chyba że jakaś łyżwiarka figurowa ale tego akurat sportu nie lubie.
Hokej, mam nadzieję że wygra gospodarz...ciekawie się zapowiada, tylko oby nie było kosmicznych wyników 10:0 czy wyższych.
Co do ataków terrorystycznych, mam nadzieje że slużby sobie poradzą...jednak biorąc pod uwage ze IO sa w Rosji to nigdy nic nie wiadomo, oby sport był najważniejszy podczas relacji w trakcie trwania igrzysk.
RexMundi
Posty: 68929 (po ~126 znaków)
Reputacja: -46 | BluzgometrTM: 13
RexMundi
  29 stycznia 2014
Konto usunięte
Konto usunięte: Wysyłanie na Igrzyska Olimpijskie ma zawsze sens, wielu sportowców o tym marzy by móc poczuć smak takiej imprezy a jeśli nie są nawet na tyle dobrzy by wygrywać z najlepszymi to fakt że sa w kadrze narodowej pokazuje ze są najlepsi w danym kraju, jak najbardziej wiec jestem za bo to dla tych sportowców nagroda za osiągnięcia krajowe.

tylko rozchodzi się o to czy taka męska ekipa biathlonu która przegrywa nawet z juniorami nie zabiera miejsca innym w innych konkurencjach
Nie chce już mi sie szukac , bo gdzies był artykuł kto płąci za wyjazd.. ale jeśli my podatnicy płacimy za biathlonistów to zdecydowanie wolałbym w to miejsce puścić inne osoby które z braku dofinansowania przez ministrstwo sportu same musiały uzbierać kasę

choć moge się mylić
...Ignorance is bliss...
Terrorysta96
Terrorysta96
  29 stycznia 2014
RexMundi
RexMundi: Nie chce już mi sie szukac , bo gdzies był artykuł kto płąci za wyjazd.. ale jeśli my podatnicy płacimy za biathlonistów to zdecydowanie wolałbym w to miejsce puścić inne osoby które z braku dofinansowania przez ministrstwo sportu same musiały uzbierać kasę


Nie wiem jak to wygląda od strony finansowej wszystko, pamiętam tylko kłótnie związku z Ligockimi na temat finansowania ich w ciągu sezonu...a raczej jego brakiem(tylko juz nie wiem czy to było przed tym czy wcześniejszym sezonem) i pewnie podobnie to wygląda w innych dyscyplinach, jedni mają a inni nie...ale jeśli są lepsi w swojej dyscyplinie niż biathloniści to wiadomo im sie bardziej należy miejsce w samolocie na Igrzyska, no ale jeżeli nie są od nich lepsi to niech lecą biathloniści. Gdyby byli lepsi to w końcu chyba ktoś by głowa i dupą ruszył by załatwić im wyjazd przez zwiazek bądź ministrestwo, choć jak patrzę na to kto jest szefem misji olimpijskiej to trochę powątpiewam w to.

Jeszcze jest jedna sprawa taka że biathlonistki sobie dobrze radzą i ogólem biathlon to jedna z ciekawszych dyscyplin na zimowej olimpiadzie, ma wysoką oglądalność.

Każdy kto jest najlepszy w kraju w swojej dyscyplinie powinien jechać na olimpiade...jak o tym kto jedzie a kto zostaje decyduje kasa a nie wyniki sportowe to smutne ale niestety tak to już jest urządzone i sie zgadzam co do niesprawiedliwości.
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.