Avatar użytkownika EnkidoEnkido
Posty: 17053 (po ~158 znaków)
Reputacja: -1275 | BluzgometrTM: 17
Enkido
  6 września 2013 (pierwszy post)


Już za rok kolejne wielkie święto piłkarskie - Mistrzostwa Świata, które tym razem zagoszczą w Brazylii. Na większości kontynentów eliminacje do tego turnieju już się rozpoczęły. W Europie wystartowały 7 września 2012 r., a zakończą 15 października bieżącego roku. W 9 grupach o 13 miejsc w rozgrywkach finałowych powalczą 53 narodowe reprezentacje, w tym Polska pod wodzą nowego selekcjonera Waldemara Fornalika.



Zwycięzcy grup automatycznie zakwalifikują się do Mistrzostw Świata, a 8 najlepszych drużyn z drugich miejsc weźmie udział w barażach o pozostałe 4 miejsca. W przypadku grup 6-zespołowych do rankingu drugich miejsc nie będą brane wyniki uzyskane z ostatnią drużyną w grupie.

TERMINARZ POLSKI

2012
7 września
Czarnogóra - POLSKA 2-2
6' Błaszczykowski (P), 55' Mierzejewski
(Stadion Pod Goricom, Podgorica)

11 września
POLSKA - Mołdawia 2-0
33' Błaszczykowski (P), 81' Wawrzyniak
(Stadion Miejski, Wrocław)

16 października
POLSKA - Anglia 1-1
70' Glik
(Stadion Narodowy, Warszawa)

2013
22 marca
POLSKA - Ukraina 1-3
18' Piszczek
(Stadion Narodowy, Warszawa)

26 marca
POLSKA - San Marino 5-0
21' (P) i 50' (P) Lewandowski, 28' Piszczek, 61' Teodorczyk, 90'+1' Kosecki
(Stadion Narodowy, Warszawa)

7 czerwca
Mołdawia - POLSKA 1-1
7' Błaszczykowski
(Stadion Zimbru, Kiszyniów)

6 września
POLSKA - Czarnogóra
(Stadion Narodowy, Warszawa)

10 września
San Marino - POLSKA
(Stadion Olimpijski, Serravalle)

11 października
Ukraina - POLSKA

15 października
Anglia - POLSKA
(Stadion Wembley, Londyn)

AKTUALNA TABELA

*****

Q1: Czy Polakom uda się zmazać plamę po nieudanym EURO 2012 i awansować do MŚ?
Q2: Jakie nowe twarze zobaczymy w biało-czerwonych barwach?
Q3: Kto będzie liderem, a kto objawieniem naszej kadry?
Q4: Kto awansuje z poszczególnych grup?

*****

Temat do ogólnej dyskusji, również na temat eliminacji na innych kontynentach

ZAPRASZAM

Prawdziwy mężczyzna powinien wybudować dom, zrobić syna, posadzić drzewo i wytłumaczyć swojej kobiecie co to jest spalony.

Gutek909
Gutek909
  7 września 2013

nic mnie nie przekona :D

Avatar użytkownika EnkidoEnkido
Posty: 17053 (po ~158 znaków)
Reputacja: -1275 | BluzgometrTM: 17
Enkido
  7 września 2013

Gdyby był mecz eliminacji w Poznaniu z San Marino to na pewno bym się wybrał.

Skoro jesteśmy przy tym temacie to kto i na jakich meczach reprezentacji był?

Prawdziwy mężczyzna powinien wybudować dom, zrobić syna, posadzić drzewo i wytłumaczyć swojej kobiecie co to jest spalony.

Krzychu00
Krzychu00
  7 września 2013
Enkido
Enkido: Skoro jesteśmy przy tym temacie to kto i na jakich meczach reprezentacji był?


pierwszy raz to Polska- Anglia , Stadion Śląski w Chorzowie , 29.05.1993 , pamiętam jak dziś , ja i kumpel z ojcami , jak te 70tys ludzi zaśpiewało hymn to ciary , bilet kosztował 100tys zł , gdzieś go chyba jeszcze mam :)

potem było jeszcze parę meczów które reprezentacja grała na Śląskim
NuTiiiiii
Posty: 70111 (po ~86 znaków)
Reputacja: -1080 | BluzgometrTM: 51
NuTiiiiii
  7 września 2013
Enkido
Enkido: Skoro jesteśmy przy tym temacie to kto i na jakich meczach reprezentacji był?

Ja byłem tylko na młodzikach bo grali u mnie, raz U-17 z Norwegią 2:0, potem U-21 ze Szwecją 1:0, z tego meczu mam autograf Piechniczka. A lata to chyba 2000 i 2005 ...

Teraz kadra odstrasza tą kartą kibica poza tym niby do Gdańska na stadion niedaleko to robią pod górę cenami biletów (na towarzyski z Danią - najtańszy ticket 100zł pfffff).

Ballantines rzeźbi to wspaniałe ciało :ziober2:
Oglądanie meczów to nie tylko rozrywka, ale wręcz terapia. Futbol pozwala oswoić i uwolnić emocje - agresję, frustrację i smutek :pilka:

NuTiiiiii
Posty: 70111 (po ~86 znaków)
Reputacja: -1080 | BluzgometrTM: 51
NuTiiiiii
  7 września 2013

kulisy z wczoraj, niby filmik tylko fenks to PZPN :

http://www.youtube.com/watch?v=x9uVmddh3_E#t=163

Ballantines rzeźbi to wspaniałe ciało :ziober2:
Oglądanie meczów to nie tylko rozrywka, ale wręcz terapia. Futbol pozwala oswoić i uwolnić emocje - agresję, frustrację i smutek :pilka:

Avatar użytkownika EnkidoEnkido
Posty: 17053 (po ~158 znaków)
Reputacja: -1275 | BluzgometrTM: 17
Enkido
  7 września 2013

Prejuce Nakoulma zdobył zwycięską bramkę dla Burkina Faso w meczu z Gabonem. Teraz napastnik Górnika i jego koledzy czekają na koniec meczu Niger - Kongo. Remis lub wygrana gospodarzy daje awans do play-off reprezentacji Burkina Faso. Na kilka minut przed końcem jest 2-2

Prawdziwy mężczyzna powinien wybudować dom, zrobić syna, posadzić drzewo i wytłumaczyć swojej kobiecie co to jest spalony.

NuTiiiiii
Posty: 70111 (po ~86 znaków)
Reputacja: -1080 | BluzgometrTM: 51
NuTiiiiii
  7 września 2013

kurde Tunezja 0:2 do przerwy, co oni wyprawiają d83dde13

Ballantines rzeźbi to wspaniałe ciało :ziober2:
Oglądanie meczów to nie tylko rozrywka, ale wręcz terapia. Futbol pozwala oswoić i uwolnić emocje - agresję, frustrację i smutek :pilka:

Krzychu00
Krzychu00
  7 września 2013
NuTiiiiii
NuTiiiiii: kurde Tunezja 0:2 do przerwy, co oni wyprawiają


no na ten moment to RZP ma awans
NuTiiiiii
Posty: 70111 (po ~86 znaków)
Reputacja: -1080 | BluzgometrTM: 51
NuTiiiiii
  7 września 2013
Krzychu00
Krzychu00: no na ten moment to RZP ma awans


ehhh co mi po tym jak będzie kupon tradycyjnie z jednym pudłem d83ddc4e

=
Lewy prawdopodobnie nie zagra z San Marino, kontuzja uda i w obliczu braku Sobiecha i Milika w napadzie od pierwszych minut może pojawić się Piotr Brożek :D
w sumie na kelnerów to by styknął Siemaszko z B-klasowego Orkana Rumia

Ballantines rzeźbi to wspaniałe ciało :ziober2:
Oglądanie meczów to nie tylko rozrywka, ale wręcz terapia. Futbol pozwala oswoić i uwolnić emocje - agresję, frustrację i smutek :pilka:

Kombatant
Kombatant
  7 września 2013
NuTiiiiii
NuTiiiiii: , kontuzja uda


wierzysz w to? bo ja nie
bvb raczej drzy o polaka ze z jakimis kelnerami zlapie glupia kontuzje , wiec pewnie tele do kucharskiego - tej zglaszajcie kontuzje i wracac do dortmundu
jestem pewny ze zagra w meczu z HSV w next weekend : P
NuTiiiiii
Posty: 70111 (po ~86 znaków)
Reputacja: -1080 | BluzgometrTM: 51
NuTiiiiii
  7 września 2013
Konto usunięte
Konto usunięte: wierzysz w to? bo ja nie bvb raczej drzy o polaka ze z jakimis kelnerami zlapie glupia kontuzje , wiec pewnie tele do kucharskiego - tej zglaszajcie kontuzje i wracac do dortmundu jestem pewny ze zagra w meczu z HSV w next weekend : P


Tak jak piszesz nie inaczej. Nic nie może zyskać w tym meczu a tylko stracić rypiąc setki itd :D
Typowe strategiczne zagranie, ale dobrze Brożek w gazie wrzuci hat-tricka.

Ballantines rzeźbi to wspaniałe ciało :ziober2:
Oglądanie meczów to nie tylko rozrywka, ale wręcz terapia. Futbol pozwala oswoić i uwolnić emocje - agresję, frustrację i smutek :pilka:

Krzychu00
Krzychu00
  7 września 2013

no i już wiadomo , że Tunezja nie zagra na mundialu w Brazylii

Avatar użytkownika EnkidoEnkido
Posty: 17053 (po ~158 znaków)
Reputacja: -1275 | BluzgometrTM: 17
Enkido
  7 września 2013

Brazylia ale leje Australię. Jak dotąd 5-0, zostało jeszcze jakieś 10 min

Prawdziwy mężczyzna powinien wybudować dom, zrobić syna, posadzić drzewo i wytłumaczyć swojej kobiecie co to jest spalony.

Avatar użytkownika EnkidoEnkido
Posty: 17053 (po ~158 znaków)
Reputacja: -1275 | BluzgometrTM: 17
Enkido
  8 września 2013

Do fazy play-off eliminacji MŚ w Afryce awansowały jak na razie:

Etiopia
Wyspy Zielonego Przylądka
Wybrzeże Kości Słoniowej
Ghana
Burkina Faso
Nigeria
Egipt
Algieria
Senegal

O ostatnie miejsce dziś powalczą Kamerun i Libia w bezpośrednim starciu. Kamerunowi wystarczy remis do awansu.

W fazie play-off 10 drużyn zostanie podzielone na rozstawione i nierozstawione. 18 września zostanie wylosowanych 5 par. Każda z par rozegra mecz i rewanż. Mecze odbędą się w dniach 11-15 października, rewanże 15-19 listopada. Zwycięzcy par awansują na MŚ.

Prawdziwy mężczyzna powinien wybudować dom, zrobić syna, posadzić drzewo i wytłumaczyć swojej kobiecie co to jest spalony.

renkinjutsu
renkinjutsu
  8 września 2013
MaqdaIena
MaqdaIena: Przezyłam dośc potężny zawał pod koniec. Naprzeklinałam Andrzejowi mocno nawet .


A sport ponoć łagodzi nerwy.

Ponoć.
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.