Enkido
Posty: 17053 (po ~158 znaków)
Reputacja: -1275 | BluzgometrTM: 17
Enkido
  6 września 2013 (pierwszy post)


Już za rok kolejne wielkie święto piłkarskie - Mistrzostwa Świata, które tym razem zagoszczą w Brazylii. Na większości kontynentów eliminacje do tego turnieju już się rozpoczęły. W Europie wystartowały 7 września 2012 r., a zakończą 15 października bieżącego roku. W 9 grupach o 13 miejsc w rozgrywkach finałowych powalczą 53 narodowe reprezentacje, w tym Polska pod wodzą nowego selekcjonera Waldemara Fornalika.



Zwycięzcy grup automatycznie zakwalifikują się do Mistrzostw Świata, a 8 najlepszych drużyn z drugich miejsc weźmie udział w barażach o pozostałe 4 miejsca. W przypadku grup 6-zespołowych do rankingu drugich miejsc nie będą brane wyniki uzyskane z ostatnią drużyną w grupie.

TERMINARZ POLSKI

2012
7 września
Czarnogóra - POLSKA 2-2
6' Błaszczykowski (P), 55' Mierzejewski
(Stadion Pod Goricom, Podgorica)

11 września
POLSKA - Mołdawia 2-0
33' Błaszczykowski (P), 81' Wawrzyniak
(Stadion Miejski, Wrocław)

16 października
POLSKA - Anglia 1-1
70' Glik
(Stadion Narodowy, Warszawa)

2013
22 marca
POLSKA - Ukraina 1-3
18' Piszczek
(Stadion Narodowy, Warszawa)

26 marca
POLSKA - San Marino 5-0
21' (P) i 50' (P) Lewandowski, 28' Piszczek, 61' Teodorczyk, 90'+1' Kosecki
(Stadion Narodowy, Warszawa)

7 czerwca
Mołdawia - POLSKA 1-1
7' Błaszczykowski
(Stadion Zimbru, Kiszyniów)

6 września
POLSKA - Czarnogóra
(Stadion Narodowy, Warszawa)

10 września
San Marino - POLSKA
(Stadion Olimpijski, Serravalle)

11 października
Ukraina - POLSKA

15 października
Anglia - POLSKA
(Stadion Wembley, Londyn)

AKTUALNA TABELA

*****

Q1: Czy Polakom uda się zmazać plamę po nieudanym EURO 2012 i awansować do MŚ?
Q2: Jakie nowe twarze zobaczymy w biało-czerwonych barwach?
Q3: Kto będzie liderem, a kto objawieniem naszej kadry?
Q4: Kto awansuje z poszczególnych grup?

*****

Temat do ogólnej dyskusji, również na temat eliminacji na innych kontynentach

ZAPRASZAM

Prawdziwy mężczyzna powinien wybudować dom, zrobić syna, posadzić drzewo i wytłumaczyć swojej kobiecie co to jest spalony.

Enkido
Posty: 17053 (po ~158 znaków)
Reputacja: -1275 | BluzgometrTM: 17
Enkido
  30 października 2013

Selekcjoner Adam Nawałka powołał piętnastu zawodników z lig zagranicznych na towarzyskie mecze ze Słowacją (15 listopada, Wrocław) i Irlandią (19 listopada, Poznań).

Bramkarze: Wojciech Szczęsny (Arsenal Londyn), Artur Boruc (Southampton FC), Przemysław Tytoń (PSV Eindhoven).

Obrońcy: Piotr Celeban (FC Vaslui), Artur Jędrzejczyk (FK Krasnodar), Marcin Kowalczyk (Wołga Niżni Nowogród), Łukasz Szukała (Steaua Bukareszt).

Pomocnicy: Jakub Błaszczykowski (Borussia Dortmund), Piotr Ćwielong (VfL Bochum), Mateusz Klich (PEC Zwolle), Grzegorz Krychowiak (Stade de Reims), Adrian Mierzejewski (Trabzonspor SK), Waldemar Sobota (Club Brugge).

Napastnicy: Robert Lewandowski (Borussia Dortmund), Artur Sobiech (Hannover 96).

=============

Jak dla mnie to brak: Glika, Boenischa, Polańskiego, Obraniaka, Peszki

Zapewne z Górnika będzie dużo powołań...

Prawdziwy mężczyzna powinien wybudować dom, zrobić syna, posadzić drzewo i wytłumaczyć swojej kobiecie co to jest spalony.

LeonGrande
Posty: 49881 (po ~106 znaków)
Reputacja: 34 | BluzgometrTM: 28
LeonGrande
  31 października 2013
Enkido
Enkido: Glika, Boenischa, Polańskiego, Obraniaka,


pierwszy plus dla Nawałki za pominiecie bezuzytecznych farbowanych lisów
Enkido
Posty: 17053 (po ~158 znaków)
Reputacja: -1275 | BluzgometrTM: 17
Enkido
  31 października 2013
LeonGrande
LeonGrande: pierwszy plus dla Nawałki za pominiecie bezuzytecznych farbowanych lisów

Pokaż mi kto w naszej kadrze potrafi dośrodkować z rożnego lub strzelić z wolnego tak dobrze jak Ludo

Prawdziwy mężczyzna powinien wybudować dom, zrobić syna, posadzić drzewo i wytłumaczyć swojej kobiecie co to jest spalony.

LeonGrande
Posty: 49881 (po ~106 znaków)
Reputacja: 34 | BluzgometrTM: 28
LeonGrande
  31 października 2013
Enkido
Enkido: Pokaż mi kto w naszej kadrze potrafi dośrodkować z rożnego lub strzelić z wolnego tak dobrze jak Ludo


Kuba Blaszczykowski, Mierzejewski.
Enkido
Posty: 17053 (po ~158 znaków)
Reputacja: -1275 | BluzgometrTM: 17
Enkido
  31 października 2013
LeonGrande
LeonGrande: Kuba Blaszczykowski, Mierzejewski.

Obaj nie dorastają Obraniakowi do pięt przy stałych fragmentach, taka prawda.

Prawdziwy mężczyzna powinien wybudować dom, zrobić syna, posadzić drzewo i wytłumaczyć swojej kobiecie co to jest spalony.

LeonGrande
Posty: 49881 (po ~106 znaków)
Reputacja: 34 | BluzgometrTM: 28
LeonGrande
  31 października 2013
Enkido
Enkido: Obaj nie dorastają Obraniakowi do pięt przy stałych fragmentach, taka prawda.


Nie rozbawiaj mnie ; >

Obraniak to przecietniak, nie jest potrzebny kadrze, zaden pseudo polak ktoremu nie udalo sie zagrac dla kraju w ktorym od dawna mieszka nie jest nam potrzebny.
NuTiiiiii
Posty: 70111 (po ~86 znaków)
Reputacja: -1080 | BluzgometrTM: 51
NuTiiiiii
  31 października 2013

Ja zapomniałem o Ćwielongu, kompletnie od momentu gdy poszedł do Niemiec słuch o nim zaginął. Zobaczymy kogo Nawałka powoła z kraju, już widzę jak młody Zachara ciśnie do ataku zamiast Sobiecha :D

Nakoulma do repry :rock:
:rotfl:

Ballantines rzeźbi to wspaniałe ciało :ziober2:
Oglądanie meczów to nie tylko rozrywka, ale wręcz terapia. Futbol pozwala oswoić i uwolnić emocje - agresję, frustrację i smutek :pilka:

LeonGrande
Posty: 49881 (po ~106 znaków)
Reputacja: 34 | BluzgometrTM: 28
LeonGrande
  31 października 2013

Milik mogl zostac w Zabrzu, bylby teraz etatowym napadziorem w kadrze : P

LeonGrande
Posty: 49881 (po ~106 znaków)
Reputacja: 34 | BluzgometrTM: 28
LeonGrande
  31 października 2013
NuTiiiiii
NuTiiiiii: Nakoulma do repry


Samurajów z Pogoni dawać.
Enkido
Posty: 17053 (po ~158 znaków)
Reputacja: -1275 | BluzgometrTM: 17
Enkido
  31 października 2013
LeonGrande
LeonGrande: Nie rozbawiaj mnie ; > Obraniak to przecietniak, nie jest potrzebny kadrze, zaden pseudo polak ktoremu nie udalo sie zagrac dla kraju w ktorym od dawna mieszka nie jest nam potrzebny.

No to chyba tylko Ty nie zauważyłeś, że po odejściu Obraniaka zaczęliśmy grać takie dno, ze masakra. A Obraniak jest ostatnio w formie, 2 gole w 2 kolejnych meczach w lidze

Prawdziwy mężczyzna powinien wybudować dom, zrobić syna, posadzić drzewo i wytłumaczyć swojej kobiecie co to jest spalony.

LeonGrande
Posty: 49881 (po ~106 znaków)
Reputacja: 34 | BluzgometrTM: 28
LeonGrande
  31 października 2013
Enkido
Enkido: No to chyba tylko Ty nie zauważyłeś, że po odejściu Obraniaka zaczęliśmy grać takie dno, ze masakra. A Obraniak jest ostatnio w formie, 2 gole w 2 kolejnych meczach w lidze LeonGrande


Z obraniakiem wygrywalismy z kazdym :rotfl: :rotfl:

To nie brak Obraniaka, a to ze kadre prowadzil gosc bez jaj, ktory nie potrafil ich poukladac, czy opiedolic za mizerna postawe, przejscie obok meczu. Mam nadzieje ze Nawalka mnie jakos milo zaskoczy i wstrzasnie tymi "gwiazdami", bo co by nie mowic nie mamy slabych graczy, od dawna nie mielismy tak fajnego zespolu pilkarzy, pisze to bez ironii. Trzeba ich tylko poukladac krotko trzymac, tu akurat z tego co wiem nowy selekcjoner z tego slynal w Zabrzu.
Enkido
Posty: 17053 (po ~158 znaków)
Reputacja: -1275 | BluzgometrTM: 17
Enkido
  31 października 2013
LeonGrande
LeonGrande: Z obraniakiem wygrywalismy z kazdym

Oj bardziej miałem na myśli, że nie stwarzaliśmy zagrożenia ze stałych fragmentów co było naszą mocną stroną

LeonGrande
LeonGrande: To nie brak Obraniaka, a to ze kadre prowadzil gosc bez jaj, ktory nie potrafil ich poukladac, czy opiedolic za mizerna postawe, przejscie obok meczu. Mam nadzieje ze Nawalka mnie jakos milo zaskoczy i wstrzasnie tymi "gwiazdami", bo co by nie mowic nie mamy slabych graczy, od dawna nie mielismy tak fajnego zespolu pilkarzy, pisze to bez ironii. Trzeba ich tylko poukladac krotko trzymac, tu akurat z tego co wiem nowy selekcjoner z tego slynal w Zabrzu.

No ja również mam nadzieję, że ich w końcu sensownie poustawia i zapoda jakąś taktykę, która nie będzie ograniczała się do grania długich piłek z obrony do Lewego i a nuż coś z tym Robert zrobi, bo tak niestety wyglądał w większości spotkań obraz gry naszych za Fornalika

Prawdziwy mężczyzna powinien wybudować dom, zrobić syna, posadzić drzewo i wytłumaczyć swojej kobiecie co to jest spalony.

LeonGrande
Posty: 49881 (po ~106 znaków)
Reputacja: 34 | BluzgometrTM: 28
LeonGrande
  31 października 2013
Enkido
Enkido: e ich w końcu sensownie poustawia


Nawałka startuje z niewdziecznej pozycji, malo kto byl zadowolony tym wyborem, ma wiele do udowodnienia, Boniek w sumie tez moze przygryzac paznokcie, bo jak to nie wypali to bedzie dla niego totalna kleska wizerunkowa i powroca masowo okrzyki "pzpn pzpn jeb*** jeb*** pzpn" , ale jezeli odniesie sukces, to coz, bede pierwszym ktory uderzy sie w piers i powie - mylilem sie, szacunek Nawałka.

Oby tak było.
Enkido
Posty: 17053 (po ~158 znaków)
Reputacja: -1275 | BluzgometrTM: 17
Enkido
  3 listopada 2013

Ludovic Obraniak strzela 3 bramkę w 3 kolejnym meczu dla Girondins Bordeaux. To już jego 4 trafienie w tym sezonie Ligue 1.

Prawdziwy mężczyzna powinien wybudować dom, zrobić syna, posadzić drzewo i wytłumaczyć swojej kobiecie co to jest spalony.

LeonGrande
Posty: 49881 (po ~106 znaków)
Reputacja: 34 | BluzgometrTM: 28
LeonGrande
  5 listopada 2013

LOL !
to sie teraz zaczna debiuty w kadrze na calego :rotfl:
koles ze sredniaka z 1 ligi w bramce, dwoch gornikow, na deser holota i pazdan :rotfl:

Powolania z ligi polskiej

Bramkarz
Rafał Leszczyński (Dolcan Ząbki)

Zawodnicy z pola:
Tomasz Jodłowiec, Tomasz Brzyski (Legia Warszawa)
Rafał Kosznik, Paweł Olkowski (Górnik Zabrze)Marcin Kamiński, Łukasz Teodorczyk (Lech Poznań)
Adam Marciniak, Dawid Nowak (Cracovia)
Michał Pazdan (Jagiellonia Białystok)
Tomasz Hołota (Śląsk Wrocław)

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.