PlastikowaGirl
PlastikowaGirl
  3 czerwca 2009 (pierwszy post)
Capueira (Czyt. Kapuera ) Taniec Połączony z Elementami Walki. ::woot::
A Co jakby Ktoś nauczył Sie jej tylko Do Walki ? ::woot::
Była By najskuteczniejszą Sztuką Walki ? ::woot::
Jesli mam 17 Lat i CHce zacząc Kapo Nie jest Zapuzno ?? ::woot::
Zna ktoś Jakieś Bardzo Skuteczne Ćwiczenia Rozciągające ?? ::woot::
Jaką Muzyke Jeszcze Preferujecie Do Kapo Poza Standardową Brazylijską?? ::woot::
Jaka Sztuka Walki Według Was jest Najpopularniejsza i Najskuteczniejsza ? ::woot::

To by było NA tyle.
Ps- Nieznasz sie I masz Zamiar Napisać Denny Post ?? Daruj Sobie i Nie pisz Nic :)
::bye::
4Pure
4Pure
  3 czerwca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: A Co jakby Ktoś nauczył Sie jej tylko Do Walki ? :: Była By najskuteczniejszą Sztuką Walki ? ::

Nie wiem, czy byłaby najskuteczniejszą formą walki. Ogólnie chciałabym się dowiedzieć, co masz na myśli pisząc ''najskuteczniejsza forma walki''. Może chodzi o to, by szybciej powalić przeciwnika na łopatki? Hm, w tym wypadku szybszym sposobem jest broń palna. W sumie na pewno kapuera pomogłaby w walce, gdyż ma się już pewne ruchy opanowane.

Konto usunięte
Konto usunięte: esli mam 17 Lat i CHce zacząc Kapo Nie jest Zapuzno ?? ::

Oczywiście, że nie jest za późno. Możesz zacząć już od teraz ;-)

Konto usunięte
Konto usunięte: Zna ktoś Jakieś Bardzo Skuteczne Ćwiczenia Rozciągające ?? :

1) http://www.fight-club.pl/art/13/%C4%86wiczenia_rozci%C4%85gaj%C4%85ce_-_rozci%C4%85ganie

2) http://www.nasportowo.webpark.pl/stretching.htm

:->

pozdrawiam.
paweldst9090
paweldst9090
  3 czerwca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: A Co jakby Ktoś nauczył Sie jej tylko Do Walki ? ::

ale tam nie uczą do walki.

Konto usunięte
Konto usunięte: Była By najskuteczniejszą Sztuką Walki ? ::

nigdy :)
dlaczego? bo na treningach nie ma sparringów, zajęcie nie są prowadzone pod kątem wytrzymałościowo-fizycznym.

Konto usunięte
Konto usunięte: Jesli mam 17 Lat i CHce zacząc Kapo Nie jest Zapuzno ?? ::

na pewno nie.
ja w wieku 18 lat poszedłem na kyokushin dopiero.

Konto usunięte
Konto usunięte: Jaka Sztuka Walki Według Was jest Najpopularniejsza i Najskuteczniejsza ? ::

boks,myuai thai,BJJ.
DanielDHQ
DanielDHQ
  7 czerwca 2009
Cytat
Cytat: Capueira (Czyt. Kapuera ) Taniec Połączony z Elementami Walki. ::

raczej Capoeira... no i akrobatyki

Cytat
Cytat: A Co jakby Ktoś nauczył Sie jej tylko Do Walki ? ::

to by walczył ...niejeden fighter Capoeira w MMA...

Cytat
Cytat: Była By najskuteczniejszą Sztuką Walki ? ::

nie ma najskuteczniejszej.. walczy człowiek, a nie sztuka walki.

Cytat
Cytat: Jesli mam 17 Lat i CHce zacząc Kapo Nie jest Zapuzno ?? ::

nie jest za pozno

Cytat
Cytat: Zna ktoś Jakieś Bardzo Skuteczne Ćwiczenia Rozciągające ?? ::

poznasz na treningach

Cytat
Cytat: Jaką Muzyke Jeszcze Preferujecie Do Kapo Poza Standardową Brazylijską?? ::

metal

Cytat
Cytat: Jaka Sztuka Walki Według Was jest Najpopularniejsza i Najskuteczniejsza ? ::

najpopularniejsze jest chyba karate.. o skutecznosci juz pisalem

hahhahaha... zapraszam na trening..... jak nie wiesz to nie pisz.
paweldst9090
paweldst9090
  8 czerwca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: hahhahaha... zapraszam na trening..... jak nie wiesz to nie pisz.

daj spokój:D
ja zapraszam na sekcję kyokushin albo MT :D
DanielDHQ
DanielDHQ
  9 czerwca 2009
Cytat
Cytat: daj spokój:D ja zapraszam na sekcję kyokushin albo MT :D

chodzilo mi o to , ze nie masz racji pisząc:
Cytat
Cytat: na treningach nie ma sparringów, zajęcie nie są prowadzone pod kątem wytrzymałościowo-fizycznym.

bo sparingi są (duzo cwiczen w parach, roda regional, jogo duro)
a treningi techniczne przeplatane są z treningami wytrzymałościowo-siłowymi :))
paweldst9090
paweldst9090
  9 czerwca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: bo sparingi są (duzo cwiczen w parach, roda regional, jogo duro)

ja mówię o realnym sparingu nie skakaniu wokół siebie. doskonale wiem co tam robią bo z ciekawości byłem pare razy.
a chyba nie wiesz też że sparing musi być kontaktem fizycznym z przeciwnikiem inna forma nie istnieje.
DanielDHQ
DanielDHQ
  9 czerwca 2009
Cytat
Cytat: ja mówię o realnym sparingu nie skakaniu wokół siebie. doskonale wiem co tam robią bo z ciekawości byłem pare razy.

no tak jak najbardziej realnym , ale nikt nie będzie ladowal od razu komus z wyskoku w łeb, bo chyba nie o to w sparingu chodzi zeby kogos zabic...

Cytat
Cytat: a chyba nie wiesz też że sparing musi być kontaktem fizycznym z przeciwnikiem inna forma nie istnieje.

powaznie?? łał..
chyba mylisz to co widzisz w roda angola(jogo-gra) z walką(jogo duro)
paweldst9090
paweldst9090
  9 czerwca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: chyba mylisz to co widzisz w roda angola(jogo-gra) z walką(jogo duro)

nie znam pojęć z capoeiry więc sobie daruj.
no jakimś ciemniakom wciskaj kit że tam macie sparingi.
walka w capoeira:wtf: nie widziałem nigdy po za tym co robi się w slumsach w Brazylii ale to nie ma nic wspólnego z tym co się robi u nas czy gdzie kol wiek w zrzeszonych klubach.
a co to jest sparing to chyba nie bardzo wiesz.
DanielDHQ
DanielDHQ
  9 czerwca 2009
Cytat
Cytat: nie znam pojęć z capoeiry więc sobie daruj.

ja tez widze ze niewiele wiesz o capoeirze wiec po co sie na jej temat wypowiadasz?

Cytat
Cytat: no jakimś ciemniakom wciskaj kit że tam macie sparingi.

jak juz napisalem roda regional, jogo duro

Cytat
Cytat: walka w capoeira nie widziałem nigdy po za tym co robi się w slumsach w Brazylii ale to nie ma nic wspólnego z tym co się robi u nas czy gdzie kol wiek w zrzeszonych klubach.

ma tyle wspolnego co kung-fu w zrzeszonych klubach w porownaniu do kung-fu z Shaolin

Cytat
Cytat: a co to jest sparing to chyba nie bardzo wiesz.

omg.. myslisz , ze sparing = walka realna??

-------------------
dodam coś jeszcze:
Capoeira - taniec , czy sztuka walki?

Każdy kto widział po raz pierwszy Capoeira, teledysk, pokaz czy Roda na świeżym powietrzu zadał sobie na pewno pytanie co to jest. Czy to taniec czy sztuka walki a jeśli sztuka walki to na ile skuteczna skoro nikt nikogo nie trafia i brakuje kontaktu. Wiele osób zadaje takie pytania a jeszcze więcej bez żadnego sensu na nie odpowiada na wszelkiego rodzaju listach dyskusyjnych czy na różnych forum internetowych. Wątpliwości jest wiele, dodatkowo są mnożone przez rożne szkoły czy formy związane z capoeira takie jak Maculele czy samba.
Jednak styl kształtują i określają mistrzowie szkolący swoich uczniów. Jedni kładą nacisk na akrobatykę, drudzy na formy tradycyjne a jeszcze inni na realną walkę. Ten kto chciałby ćwiczyć Capoeira najpierw powinien się zastanowić czego od niej oczekuje, potem poszukać mistrza i grupy której styl najbardziej mu odpowiada. Trzeba jednak sobie zdać sprawę, że to jest sztuka walki a nie system szkolenia w walce wręcz. Taką wiedzę przyswaja się latami przy czym zaczyna się od obserwowania przeciwnika, poruszania się, zasłaniania, obrony a potem dopiero przychodzi czas na szlifowanie techniki, atakowanie i w końcu walkę z przeciwnikiem. Techniki akrobatyczne, nietypowe kopnięcia można podziwiać na pokazach i w telewizji, ale żeby poznać co na prawdę oferuje capoeira w walce, trzeba zobaczyć specjalny trening dla osób zaawansowanych uwieńczony Roda Regional*. Uderzenia w nasadę nosa, wyrwanie przeciwnika w powietrze i ciśnięcie nim o ziemie, nożyce na głowę z duszeniem czy kopnięcie w kolano to też Capoeira. Jednak do nauki takich technik trzeba mieć odpowiednie przygotowanie zarówno fizyczne jak i psychiczne. Roda Regional w przypadku takiego treningu to nic innego jak znany z innych sztuk walki sparring z tym, że tu nie ma ochraniaczy, rękawic i najmniejszy błąd może się skończyć trwałym urazem, utratą zdrowia lub nawet życia. W niektórych sztukach walki adept już na pierwszym treningu może posłużyć jako worek treningowy. Tutaj nie może być o tym mowy. Bezpieczeństwo uczniów jest zawsze na pierwszym miejscu a poza tym nie ma żadnego przymusu. Jeśli ktoś chce ćwiczyć dla akrobacji, poprawienia zwinności czy chociażby dla przyjemności to jego sprawa i jego wybór. W tym jest cały urok Capoeira, każdy znajdzie coś dla siebie.
Wiele osób nie traktuje poważnie tej sztuki walki ze względu na całą kulturową otoczkę, muzykę, śpiew i akrobatykę. Z sporach zawsze pada pytanie "Jak cię napadną to zrobisz gwiazdę czy będziesz robił ginga ?". Jest to zwykła głupota i złośliwość. Czy karateka zanim zacznie walczyć w swojej obronie, będzie robił kata, czy spec od tajskiego boksu pokłoni się najpierw wszystkim napastnikom i dopiero zacznie ich okładać a adept kung fu wcześniej pomedytuje ? Takie rozważania nie mają żadnego sensu. Jeśli przypatrzeć się poszczególnym technikom, czy to kopnięciom, rzutom czy uderzeniom rękami to są one bardzo zbliżone a w niektórych przypadkach takie same jak ich odpowiedniki w innych stylach walki. Różnice leżą gdzie indziej. Sposób uczenia, nacisk na spryt, wykorzystanie błędów przeciwnika, unikanie kopnięć i ciosów zamiast ich blokowanie i wiele innych. Żeby jednak to wszystko zobaczyć, poznać i w końcu docenić trzeba Capoeira po prostu ćwiczyć. Jest to bardzo wdzięczna sztuka walki i dobrze nauczana owocuje w późniejszym życiu zdrowiem, gibkością, pewnością siebie i doskonałym samopoczuciem. Dla fanów rozważań o wyższości jednej sztuki walki nad innymi mała uwaga. Jeśli chcemy przeciwnika pozbawić oka to nieważne czy wsadzimy mu w nie palec, ołówek czy długopis albo czy zrobimy to z obrotu czy z wyskoku, liczy się tylko osiągnięcie zamierzonego celu. A jak się tego nauczyć i czy w ogóle się uczyć to już każdy musi sam zadecydować.

*Roda Regional - nie zawsze musi być brutalna i nastawiona na pełny kontakt, ograniczenia może nałożyć prowadzący roda na treningu ( na przykład kopnięcia mogą trafiać tylko w korpus ), natomiast jeśli roda nie ma ograniczeń, jest organizowana między grupami albo otwarta dla każdego to trzeba się liczyć z tym, że w każdym momencie może się zamienić z pięknej gry w normalną walkę i wtedy rzeczywiście sprawdza się już oklepane powiedzenie, że wchodzi kto chce a wychodzi kto może.

Michał Bujak "Degenerado" Artes das Gerais

no i dodam od siebie , ze capo to SZTUKA walki ,która jak każda inna ma swoje tradycje i zasady w przeciwieństwie do systemów samoobrony np. krav maga , czy walki sportowej np.kick-boxing
folkemon
folkemon
  9 czerwca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: roda regional

Konto usunięte
Konto usunięte: Roda regional w przypadku takiego treningu to nic innego jak znany z innych sztuk walki sparring z tym, że tu nie ma ochraniaczy, rękawic i najmniejszy błąd może się skończyć trwałym urazem, utratą zdrowia lub nawet życia.

...

paweldst9090
paweldst9090
  10 czerwca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: omg.. myslisz , ze sparing = walka realna??

nikłe pojęcie o sportach walki...

Konto usunięte
Konto usunięte: czy walki sportowej np.kick-boxing

z kosmosu sie kick boxing wziął.

Konto usunięte
Konto usunięte: Michał Bujak "Degenerado" Artes das Gerais

juz aikido mialo bardziej przekonujacy opis ;d
paweldst9090
paweldst9090
  10 czerwca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: ja tez widze ze niewiele wiesz o capoeirze wiec po co sie na jej temat wypowiadasz?

sprawdź pytania a ze trenuje sporty walki i interesuje się nimi od lat 10 to moge sie swobodnie wypowiadać co o skuteczności.

Konto usunięte
Konto usunięte: *Roda Regional - nie zawsze musi być brutalna i nastawiona na pełny kontakt, ograniczenia może nałożyć prowadzący roda na treningu ( na przykład kopnięcia mogą trafiać tylko w korpus ), natomiast jeśli roda nie ma ograniczeń, jest organizowana między grupami albo otwarta dla każdego to trzeba się liczyć z tym, że w każdym momencie może się zamienić z pięknej gry w normalną walkę i wtedy rzeczywiście sprawdza się już oklepane powiedzenie, że wchodzi kto chce a wychodzi kto może.

hahahaha to prawie tak jak kiedyś mówili o MMA :D:D:D hahaha.
DanielDHQ
DanielDHQ
  10 czerwca 2009
Cytat
Cytat: z kosmosu sie kick boxing wziął.

nikłe pojęcie o sportach walki

Cytat
Cytat: juz aikido mialo bardziej przekonujacy opis ;d

jaki znowu opis?
DonSmall92
DonSmall92
  10 czerwca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: A Co jakby Ktoś nauczył Sie jej tylko Do Walki ? ::

Szczerze wydaje mi sie mało skuteczna sztuką walki... Kolega ja trenuje... Chodzi bardziej o wyglad...

Konto usunięte
Konto usunięte: Była By najskuteczniejszą Sztuką Walki ? ::

Najmniej skuteczna...

Konto usunięte
Konto usunięte: Jesli mam 17 Lat i CHce zacząc Kapo Nie jest Zapuzno ?? ::

nigdy nie jest za pozno..

Konto usunięte
Konto usunięte: Jaka Sztuka Walki Według Was jest Najpopularniejsza i Najskuteczniejsza ? ::

Nie wiem czy naj, ale popularna i mysle ze skuteczna wlasnie jest MT. Mialem nawet zaczac treningi, ale jestem zbyt leniwy... Mysle ze kick-boxing tez dobry jest...
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.