WueRZet
WueRZet
  19 maja 2012 (pierwszy post)


W tym roku odbędzie się 23 edycja Ligi Światowej siatkarzy pod patronatem FIVB. W fazie grupowej, która rozpocznie się 17 maja 2012 r. będzie występowało 16 drużyn podzielonych na cztery grupy. Turniej finałowy odbedzie się w Sofii w Bułgarii. Po raz trzeci rozegrano kwalifikacje, które wyłoniły zespoły, które będą brać udział w Lidze Światowej 2012 (Portugalia , Kanada). Warto również wspomnieć o zmianach w samym rozgrywaniu spotkań. W tym roku jedno miasto, z każdego uczestniczącego państwa będzie gospodarzem jednej kolejki, w której obowiązywać będzie zasady gry każdy z każdym w danej grupie.

Grupy tegorocznej edycji :




Kadra Polski na Ligę Światową :


Rozgrywający: Paweł Zagumny (Zaksa Kędzierzyn Koźle), Łukasz Żygadło ((Itas Diatec Trentino), Paweł Woicki (PGE Skra Bełchatów), Fabian Drzyzga (Tytan AZS Częstochowa), Grzegorz Łomacz (Lotos Trefl Gdańsk).

Atakujący: Zbigniew Bartman (Jastrzębski Węgiel), Jakub Jarosz (Andreoli Latino), Wojciech Żaliński (AZS Politechnika Warszawska), Dawid Konarski (Delecta Bydgoszcz), Bartosz Krzysiek (Indykpol AZS UWM Olsztyn).

Środkowi: Marcin Możdżonek (PGE Skra Bełchatów), Piotr Nowakowski (Asseco Resovia), Andrzej Wrona (Delecta Bydgoszcz), Łukasz Wiśniewski (Tytan AZS Częstochowa), Grzegorz Kosok (Asseco Resovia), Karol Kłos (PGE Skra Bełchatów).

Przyjmujący: Michał Kubiak (Jastrzębski Węgiel), Bartosz Kurek (PGE Skra Bełchatów), Michał Ruciak (ZAKSA Kędzierzyn Koźle), Michał Winiarski (PGE Skra Bełchatów), Wojciech Ferens (Indykpol AZS UWM Olsztyn), Mateusz Mika (Asseco Resovia).

Libero: Krzysztof Ignaczak (Asseco Resovia), Paweł Zatorski (PGE Skra Bełchatów), Damian Wojtaszek (AZS Politechnika Warszawska).


Terminy spotkań Polaków
:





Grand Prix w piłce siatkowej kobiet 2012 - siatkarski turniej rozgrywany w dniach od 8 czerwca do 1 lipca 2012 roku w Ningbo w Chinach.

Podział na turnieje tegorocznej edycji




Kadra Polski na tegoroczny turniej
:
Obecnie brak :)

Zapraszam do dyskusji :piwo:
LeonGrande
Posty: 49881 (po ~106 znaków)
Reputacja: 34 | BluzgometrTM: 28
LeonGrande
  9 lipca 2012

True, dziennikarze tvn24 w dziedzinie sportu do wybitnych nie naleza a juz zwlaszcza Ci co w ogole co sportem sie nie zajmuja, jak sie ich slucha to mam mine o zonku wielki przybadz, nie wiem czy ktos z was podczas euro przelaczal sie na ich "strefe kibica" tam dopiero byl popis ignorancji :D ja zawsze wlaczalem by sie posmiac z tego co gledzil dziennikarzyna do gosci, ktorzy coraz go poprawiali.

WueRZet
WueRZet
  9 lipca 2012

No, nie ma Wlazłego w ekipie na Igrzyska. Niech gnije.

Gutek909
Gutek909
  9 lipca 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: No, nie ma Wlazłego w ekipie na Igrzyska. Niech gnije.

to już było wiadome przed początkiem LŚ ;p
NuTiiiiii
Posty: 70111 (po ~86 znaków)
Reputacja: -1080 | BluzgometrTM: 51
NuTiiiiii
  9 lipca 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: No, nie ma Wlazłego w ekipie na Igrzyska. Niech gnije.

Zwycięskiego składu się nie zmienia :)

Ballantines rzeźbi to wspaniałe ciało :ziober2:
Oglądanie meczów to nie tylko rozrywka, ale wręcz terapia. Futbol pozwala oswoić i uwolnić emocje - agresję, frustrację i smutek :pilka:

KorasPL
KorasPL
  9 lipca 2012
LeonGrande
LeonGrande: True, dziennikarze tvn24 w dziedzinie sportu do wybitnych nie naleza a juz zwlaszcza Ci co w ogole co sportem sie nie zajmuja, jak sie ich slucha to mam mine o zonku wielki przybadz, nie wiem czy ktos z was podczas euro przelaczal sie na ich "strefe kibica" tam dopiero byl popis ignorancji :D ja zawsze wlaczalem by sie posmiac z tego co gledzil dziennikarzyna do gosci, ktorzy coraz go poprawiali.

Dokladnie przeciez ten Kuzniar i ten drugi co prowadzil ta smieszna strefe kibica czy jak oni to nazwali to smiech na sali.Mogliby dac kogos z Nsportu przynajmniej cos merytorycznego powiedzieli.W sumie to w tym nsporcie to tez nie lepsze gamonie siedza heh
kuba92762
kuba92762
  10 lipca 2012

Oglądam te fakty po faktach od momentu jak Możdżonek skończył, a Niemczyk wszedł i uszom nie wierzę, idioci te dziennikarze , ze masakra.

Avatar użytkownika EnkidoEnkido
Posty: 17053 (po ~158 znaków)
Reputacja: -1275 | BluzgometrTM: 17
Enkido
  10 lipca 2012
Kolejna edycja Ligi Światowej nie będzie wyglądała tak samo, jak tegoroczne rozgrywki. Pomysłów na zmianę systemu rozgrywania turnieju jest kilka, ale ostateczna decyzja zostanie podjęta po wyborach prezesa FIVB, które odbędą się 20 września.

W 2013 roku w Lidze Światowej nie będzie już turniejów znanych z obecnej edycji. - Ten pomysł wprowadzono z konieczności ze względu na brak czasu przed igrzyskami. Jednak nikt w FIVB nie zamierza go utrzymać. Tylko mecze z udziałem gospodarza mają sens, bo wtedy trybuny się wypełniają. Dlatego szykuje się powrót do dwumeczów - mówi prezes PZPS Mirosław Przedpełski.

Prawdziwy mężczyzna powinien wybudować dom, zrobić syna, posadzić drzewo i wytłumaczyć swojej kobiecie co to jest spalony.

NuTiiiiii
Posty: 70111 (po ~86 znaków)
Reputacja: -1080 | BluzgometrTM: 51

Ballantines rzeźbi to wspaniałe ciało :ziober2:
Oglądanie meczów to nie tylko rozrywka, ale wręcz terapia. Futbol pozwala oswoić i uwolnić emocje - agresję, frustrację i smutek :pilka:

WueRZet
WueRZet
  11 lipca 2012


Amen :d
NuTiiiiii
Posty: 70111 (po ~86 znaków)
Reputacja: -1080 | BluzgometrTM: 51
NuTiiiiii
  20 lipca 2012

No to dziś zaczyna się X Memoriał Wagnera. Na pierwszy ogień Iran ! godz. 20.30
Jutro gramy z Niemcami i w niedzielę z Argentyną.

Ballantines rzeźbi to wspaniałe ciało :ziober2:
Oglądanie meczów to nie tylko rozrywka, ale wręcz terapia. Futbol pozwala oswoić i uwolnić emocje - agresję, frustrację i smutek :pilka:

Gutek909
Gutek909
  20 lipca 2012

dziś sobie mecz obejrzę ;)
z Iranem mamy rachunki do wyrównania ;d

NuTiiiiii
Posty: 70111 (po ~86 znaków)
Reputacja: -1080 | BluzgometrTM: 51
NuTiiiiii
  20 lipca 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: z Iranem mamy rachunki do wyrównania ;d

No tak 2:3 dostaliśmy od nich :ziober2:
Dziś będzie 3:0 i maksymalnie 20pkt dla nich w secie.

Ballantines rzeźbi to wspaniałe ciało :ziober2:
Oglądanie meczów to nie tylko rozrywka, ale wręcz terapia. Futbol pozwala oswoić i uwolnić emocje - agresję, frustrację i smutek :pilka:

kuba92762
kuba92762
  20 lipca 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: Amen :d

Bardziej stolcowych argumentów nie słyszałem:P
Ja się wstydzę polskiej reprezentacji i tego co prezentują w piłce nożnej i to, że ludzie zrobili dobrą atmosferę na ulicach to tylko wina naszej mentalności, a tylko po części tego, że trafiliśmy do najbardziej idiotycznej grupy jaka istniała.Poza tym noga leci na TVP więc wiadomo, że więcej ludzi ma do niej dostęp.Ogółem noga to mimo wszystko tańszy sport więc nic dziwnego, że więcej dzieciaków gra w nogę:)
Gutek909
Gutek909
  20 lipca 2012

a Niemcy prowadzą z Argentyną 2-1

kzyhu
kzyhu
  20 lipca 2012

nawet ładna ta hala w Zielonej Górze

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.