Mariolka
Posty: 13277 (po ~82 znaków)
Reputacja: 1 | BluzgometrTM: 2022
Mariolka
  8 listopada 2012 (pierwszy post)

Witam!

Kończy mi się umowa i chciałabym zainwestować w nowy telefon.
Mam dosyć ograniczony budżet i zastanawiam się między dwoma smartphonami -
LG Swift L5 bądź Samsung Galaxy Mini 2.
Który byście mi doradzili? :)

DorixP, Ayane, Czeska, own, Veos, Marjolka, Mariolka

NicZaFriko
NicZaFriko
  8 listopada 2012

LG ma lepszy aparat (5mpix a samsung 3,2) i flash , czego nie ma samsung
LG ma 2,5gb a samsung 4gb pamieci ale mozna włozyć karte wiec na to bym sie nie patrzał.
LG ma nieco wiekszy ekran , lepsza baterie i nowszą wersje Androida.
Ja bym brał LG :)

Mariolka
Posty: 13277 (po ~82 znaków)
Reputacja: 1 | BluzgometrTM: 2022
Mariolka
  8 listopada 2012

LG jest też tańszy (przynajmniej w umowie) o 50zł, a to niemałe pieniądze jak dla mnie.
Też bardziej jestem za nim.
Dziękuję za opinię. :-)

DorixP, Ayane, Czeska, own, Veos, Marjolka, Mariolka

NicZaFriko
NicZaFriko
  8 listopada 2012

Jeśli jest tańszy to moim zdaniem brać :)
Chodź też trzeba dobrze zwracać uwage na umowę itp bo często gęsto nie opłaca sie brać telefonu bo przepłaca sie okropnie np moja koleżanka wzięła telefon na mix za 50zł na 48 doładowań.. i telefon za 1zł którego wartość jest równa około 900zł.. a ten mix ja wyniósł 2400zł..

Letal
Letal
  8 listopada 2012

w chwili obecnej posiadam sam tego Samsunga. jestem bardzo zadowolony. Ekran dotyku nie rysowalny. Noszony z pieniędzmi kluczami w kieszeni. Nie ma najmniejszej ryski na ekranie. Testowany również nożem w calu sprawdzenia powstawania rys. Mocna bateria. Aktualizacja Androida do wersji 4.0 Wi-Fi, AllShare(DLNA), router, WiFi Direct , Odbiornik GPS, darmowa nawigacja Google , Czujnik położenia, Android market wiele przydatnych aplikacji. Za obecną cene rynkową telefonu jest to najlepszy smartfon dostępny z tych tańszych. Jedyny mankament to słaby aparat jak na Samsunga. Lecz telefon ma dzwonić a nie robić zdjęcia. Gorąco polecam. LG to badziew. Mogą sobie telewizory składać a nie za telefony biorą się :rotfl: .
Polecam Samsunga.

oOZyxak0o
oOZyxak0o
  9 listopada 2012

Ja mam starszą wersję samsung galaxy mini. Ja bym wybrał samsunga gdyż to bardzo dobry telefon,szybki,bezawaryjny i bardzo dobrze spasowany i wykonany z fest materiałów a nie tak jak miało się do LG ale to jest nowszy model LG i specyfikacja jest super,na internecie widziałem recenzję i nie jest źle chociaż tej marce to ja nie ufam bo jest licha(szybko się psuje,niszczy np ku990 itp stare modele) ale możesz spróbować. nowy lg bardzo dobrze spasowany widać ,że się przyłożyli

NuTiiiiii
Posty: 70111 (po ~86 znaków)
Reputacja: -1080 | BluzgometrTM: 51
NuTiiiiii
  9 listopada 2012
Mariolka
Mariolka: Który byście mi doradzili? :)

LG jest fajny.

Ballantines rzeźbi to wspaniałe ciało :ziober2:
Oglądanie meczów to nie tylko rozrywka, ale wręcz terapia. Futbol pozwala oswoić i uwolnić emocje - agresję, frustrację i smutek :pilka:

MTF
Posty: 1559 (po ~133 znaków)
Reputacja: 22 | BluzgometrTM: 7
MTF
  9 listopada 2012

Nie czytając postów powyżej..
Moja dziewczyna ma LG L5 a ja mam SE Live with Walkman

i teraz tak: Jej LG ma większy ekran od mojego (bo ona ma 4') ale.. ma taką samą rozdzielczość co ja na 3,2 cala.. czyli jak się przyjrzysz to widać pixele.. przez co ekran jest gorszy, aparat jest 5Mpix to prawda.. ale mój 3Mpix robi lepsze zdjęcia (a nawet po aktualizacji Andka mogę robić 5Mpix[lol]) więc telefon trochę coś nie tak ;) poza tym nie czyta filmów w HD :) Tylnia obudowa tego LG strasznie się brudzi (jest taka jakby w krateczkę).
No i ekran się podobno strasznie rysuje przez co moja nie zerwała jeszcze orginalnej foli.. W sumie nie polecam.

Co do Samsunga się nie wypowiem bo nie mam pojęcia o nim :)

MuyBueno
MuyBueno
  9 listopada 2012
Mariolka
Mariolka: Który byście mi doradzili? :)

A na czym Tobie najbardziej zależy?Co potrzebujesz.

Z wyglądu oba są brzydkie.
Mariolka
Posty: 13277 (po ~82 znaków)
Reputacja: 1 | BluzgometrTM: 2022
Mariolka
  9 listopada 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: A na czym Tobie najbardziej zależy?Co potrzebujesz.

Najbardziej zależy mi na tym, żeby telefon był dosyć szybki, bezproblemowo radził sobie z przeglądaniem internetu i korzystaniem z aplikacji.
Żeby się nie ciął, nie reagował z dużym opóźnieniem i był dosyć wytrzymały.
Chyba takie najważniejsze rzeczy (oprócz dzwonienia czy smsowania ;)).

DorixP, Ayane, Czeska, own, Veos, Marjolka, Mariolka

Drawsko1987
Drawsko1987
  10 listopada 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: Wi-Fi, AllShare(DLNA), router, WiFi Direct

Czy Samsung ma wbudowany ROUTER? Pierwsze słyszę. :)
oOZyxak0o
oOZyxak0o
  10 listopada 2012

Bierz samsunga galaxy mini 2 i olej te lg bo to pic na wodę. aparat kiepski niby 5mp a robi jakby mial 2mp ,ekran to tak jak mowili widac pixele poza tym mysle,ze sie popsuje za pol roku-rok bo to tania podrobka,android nowszy? na galaxy mini 2 mozesz sobie zaktualizowac do 4.0 bez problemow.

oOZyxak0o
oOZyxak0o
  10 listopada 2012

chociaz baterie ma lepsza lg niby...ale ekran duzo zjada jak android 4.0 wiec roznicy nie ma zbytniej,a to ze starszy android to nie jest bardzo istotne,fakt,ze jest android i mozesz na nim instalowac setki aplikacji.

Letal
Letal
  10 listopada 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: Czy Samsung ma wbudowany ROUTER? Pierwsze słyszę. :)

oczywiście telefon może służyć jako router. testowane sprawdzane i działa bardzo dobrze
SHADOWofULTIMA
SHADOWofULTIMA
  11 listopada 2012
Mariolka
Mariolka: Najbardziej zależy mi na tym, żeby telefon był dosyć szybki, bezproblemowo radził sobie z przeglądaniem internetu i korzystaniem z aplikacji.

nie w tej klasie takie rzeczy dopiero od xperii u.
bezproblemowy android potrzebuje 2 jaj i 1gb ram:)
Mariolka
Mariolka: Żeby się nie ciął, nie reagował z dużym opóźnieniem i był dosyć wytrzymały. Chyba takie najważniejsze rzeczy (oprócz dzwonienia czy smsowania ;)).

Jeżeli nie miałaś dotykowca zaden istniejący nie jest wytrzymały.
w tej półce cenowej to albo wydajność albo jakość. Przy czym i tak są średniozadowalające
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.