shinu
shinu
  23 kwietnia 2012 (pierwszy post)

Witam.

komputerek stoi juz kolo mnie, tylko teraz trzeba zaistalowac system.
Sytuacja wyglada tak, ze mam wolny dysk, ktory tam podepne tylko troche waznych danych tam jest, ktorych nie chce stracic. drugi problem to to, ze jakas ciapa zainslowala tam windowsa na partycji D (250gb) a partycja C (20gb) stoi wolna.
Teraz pytanie jak zainstalowac ten system na C tak zeby sie nie klocil z ta na D. czy jak skasowac z d i zainstalowac na c. wsio rybka. wazne zeby jakos to dzialalo

DagixFire
DagixFire
  23 kwietnia 2012

jak nie chcesz stracic danych, to podlacz dysk do 2 kompa i przegraj sobie co tam potrzebujesz, pozniej sformatuj caly dysk i podziel na partycje jak tam Ci pasuje i instaluj normalnie na C

shinu
shinu
  23 kwietnia 2012

zrobilbym to, ale u siebie nie mam miejsca wiec te dane musza tam zostac

Jacek80
Jacek80
  23 kwietnia 2012

normalnie, instalator powinien się spytać na której partycji chcesz zainstalować dysk, a w opcjach widocznych jak na screenie możesz formatować, usuwać i tworzyć partycje

Niestety w pewnych, bliżej nieokreślonych przypadkach, instalator nie pozwoli Ci zainstalować systemu na danej partycji. Sam miałem przypadek gdzie chciałem zainstalować go na dysku C, na którym był stary, uszkodzony system i instalator upierał się, że choćbym pocałował się w du** to on go na dysku C nie zainstaluje i zmuszony byłem do instalacji na dysku D

shinu
shinu
  24 kwietnia 2012

juz jakos sobie poradzilem, system na dysku C, D sformatowany i wyczyszczony. problemem jest tylko jeszcze przy starcie lista windowsow. wyswietla sie stary usuniety i nowy. jak usunac to? zeby odrazu wczytywalo tego nowego windowsa?

Jacek80
Jacek80
  24 kwietnia 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: zeby odrazu wczytywalo tego nowego windowsa?

rozwiązanie polega na edycji pliku boot.ini

przykładowa jego zawartość to
Konto usunięte
Konto usunięte: [boot loader] timeout=30 default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS [operating systems] multi(0)disk(1)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Windows XP Professional" /fastdetect multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(2)\WINNT="Windows 2000 Professional" /fastdetect

kolorami zaznaczone są różne systemy operacyjne

więcej info na
http://support.microsoft.com/kb/289022/pl
shinu
shinu
  24 kwietnia 2012

to teraz tylko zebym nie wywalil tego dobrego z listy:D

Jacek80
Jacek80
  24 kwietnia 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: to teraz tylko zebym nie wywalil tego dobrego z listy:D

patrz po numerze dysku i partycji

przykładowo
disk(0)...partition(1) - dysk C
disk(0)...partition(2) - dysk D

chyba, że fizycznie masz dwa dyski to musiałbyś posprawdzać w "zarządzaniu dyskami" który jest który
Jacek80
Jacek80
  24 kwietnia 2012
Jacek80
Jacek80: chyba, że fizycznie masz dwa dyski

to wtedy
Jacek80
Jacek80: disk(0)

może zmienić się na disk(1)
shinu
shinu
  24 kwietnia 2012

u mnie to wyglada tak

Konto usunięte
Konto usunięte: [boot loader] timeout=30 default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS [operating systems] multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /noexecute=optin /fastdetect /usepmtimer multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(2)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /noexecute=optin /fastdetect


odpala sie z tego pierwszego winde.

rozumiem ze mam w cmd wpisac "bootcfg /delete /ID2" tak? zeby drugi usunac
shinu
shinu
  24 kwietnia 2012

tak swoja droga, kiedys braciak mi przeniosl jakims sposobem dokumenty i prog files na oddzielna partycje. duzo z tym kombinowania?

Jacek80
Jacek80
  24 kwietnia 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: rozumiem ze mam w cmd wpisac "bootcfg /delete /ID2" tak? zeby drugi usunac

niby tak
ja zawsze po otwarciu w notatniku, kasowałem wpis ręcznie, a następnie zapisywałem (ctrl+S) i też działało :)
Konto usunięte
Konto usunięte: duzo z tym kombinowania?

wszystko zależy od ilości... dokumenty przeniesiesz bez problemu, ale z programami może być problem bo po przenosinach część może nie odpalać
Jacek80
Jacek80
  24 kwietnia 2012

co do moich dokumentów (zmiana lokalizacji)
http://support.microsoft.com/kb/310147/pl

shinu
shinu
  24 kwietnia 2012

na przeniesienie dokumentow jest jakas specjalan technika?
co do program files to jest teoretycznie o tyle dobrze ze tylko sterowniki sa wgrane wiec jakby cos sie popsulo to 5 minut roboty do odzysku

Jacek80
Jacek80
  24 kwietnia 2012

dokumenty masz już wyżej, a dla program files znalazłem takie coś
http://support.microsoft.com/kb/933700/pl
ale powiem Ci, że w przypadku reinstalacji systemu i tak większość programów będziesz musiał instalować na nowo

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.