NuTiiiiii
Posty: 70111 (po ~86 znaków)
Reputacja: -1080 | BluzgometrTM: 51
NuTiiiiii
  7 lutego 2012 (pierwszy post)

Witam

od 2 dni zauważyłem, że przycina mi się grafika np. gdy odpalam grę - do tej pory dobrze chodziło teraz jakoś laguje.

mam ATI Mobility Radeon HD 5650 w Acerze

what's wrong ?

Ballantines rzeźbi to wspaniałe ciało :ziober2:
Oglądanie meczów to nie tylko rozrywka, ale wręcz terapia. Futbol pozwala oswoić i uwolnić emocje - agresję, frustrację i smutek :pilka:

ULTIMATEshadow
Posty: 2929 (po ~202 znaków)
Reputacja: -1 | BluzgometrTM: 3
ULTIMATEshadow
  7 lutego 2012

sprawdz temperatury w idle i po kilku h grania
reinstal sterowników grafiki
skan systemu pod kątem syfu
czy w wiatrakach nie ma za dużo kurzu:)

Ore wa, yurusaretai n da to omou. Un, ore wa yurusaretai

Ore ni wa, dare mo tasukerarenai to omou n da. Kazoku darou ga, nakama darou ga. Dare mo.

MTF
Posty: 1559 (po ~133 znaków)
Reputacja: 22 | BluzgometrTM: 7
MTF
  7 lutego 2012
NuTiiiiii
NuTiiiiii:

zaktualizujj sterowniki?

sprawdź też czy lapek się nie grzeje.. mój jak złapie temperaturę to się automatycznie spowalnia aby się wychłodzić;)
NuTiiiiii
Posty: 70111 (po ~86 znaków)
Reputacja: -1080 | BluzgometrTM: 51
NuTiiiiii
  7 lutego 2012

Sterowniki są spoko, nie grzeje się bo korzystam z podkładki chłodzącej. Do tego cclener i oczyszczanie dysku zrobione, skanowanie antywirusem także.
A dalej to samo ;/

Laptop ma rok czasu, nie był jeszcze rozkręcany może faktycznie czyszczenie wiatraków by coś pomogło.

Tylko, że jak go rozkręcę to chyba gwarancje stracę ?

Ballantines rzeźbi to wspaniałe ciało :ziober2:
Oglądanie meczów to nie tylko rozrywka, ale wręcz terapia. Futbol pozwala oswoić i uwolnić emocje - agresję, frustrację i smutek :pilka:

ULTIMATEshadow
Posty: 2929 (po ~202 znaków)
Reputacja: -1 | BluzgometrTM: 3
ULTIMATEshadow
  7 lutego 2012

No. Nie wiem czy serwis tego nie robi jako czynność gwarancyjna, Tymczasowo dmuchnąłbym po prostu wywiew jak poleci dużo kurzu to jest nieciekawie:)

Ore wa, yurusaretai n da to omou. Un, ore wa yurusaretai

Ore ni wa, dare mo tasukerarenai to omou n da. Kazoku darou ga, nakama darou ga. Dare mo.

shinu
shinu
  8 lutego 2012

polecam metode odkurzacza:P przytknac koncowke do wylotu i wszystko ladnie zbierze.
Wczesniej mozna pyknac powietrzem z puszki zeby odczepily sie wieksze klaczki:) Druga rzecz, ze polecam jeszcze np wykalaczka przytrzymac wiatraczek zeby sie nie krecil.
Niby sila odsrodkowa wiatracznka napedzanego odkurzaczem powinna wszystko wymiesc ale roznie to bywa.

NuTiiiiii
Posty: 70111 (po ~86 znaków)
Reputacja: -1080 | BluzgometrTM: 51
NuTiiiiii
  8 lutego 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: polecam metode odkurzacza:P

trochę ryzykowne, jeszcze coś się zrypie.

Ballantines rzeźbi to wspaniałe ciało :ziober2:
Oglądanie meczów to nie tylko rozrywka, ale wręcz terapia. Futbol pozwala oswoić i uwolnić emocje - agresję, frustrację i smutek :pilka:

ULTIMATEshadow
Posty: 2929 (po ~202 znaków)
Reputacja: -1 | BluzgometrTM: 3
ULTIMATEshadow
  8 lutego 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: polecam metode odkurzacza:P

masz 1000w czy jak o_0

Konto usunięte
Konto usunięte: Wczesniej mozna pyknac powietrzem z puszki zeby odczepily sie wieksze klaczki:)

siła wbije kurz w lapa:)

Ore wa, yurusaretai n da to omou. Un, ore wa yurusaretai

Ore ni wa, dare mo tasukerarenai to omou n da. Kazoku darou ga, nakama darou ga. Dare mo.

shinu
shinu
  8 lutego 2012
NuTiiiiii
NuTiiiiii: shinu:polecam metode odkurzacza:P trochę ryzykowne, jeszcze coś się zrypie.


czyszcze tak 2 laptopy i komputer od... od kiedy pamietam i dziala:)
ULTIMATEshadow
Posty: 2929 (po ~202 znaków)
Reputacja: -1 | BluzgometrTM: 3
ULTIMATEshadow
  8 lutego 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: czyszcze tak 2 laptopy i komputer od... od kiedy pamietam i dziala:)

A ja znam ludzi z zasilaczami codegen300w i im kilka lat działa

Ore wa, yurusaretai n da to omou. Un, ore wa yurusaretai

Ore ni wa, dare mo tasukerarenai to omou n da. Kazoku darou ga, nakama darou ga. Dare mo.

shinu
shinu
  8 lutego 2012
http://thechive.files.wordpress.com/2010/05/haters-gonna-hate-7.jpg?w=500&h=375

ja znam czlowieka bez kciuka.. tylko co z tego? jak regularnie zbasz o sprzet to nie ma co sie tam popsuc. i nikt tez nie kaze Ci trzymac odkurzacza przez 15minut przy wiatraczku. 2x na 2 sekundy przylozyc i tyle.
NuTiiiiii
Posty: 70111 (po ~86 znaków)
Reputacja: -1080 | BluzgometrTM: 51
NuTiiiiii
  8 lutego 2012

chyba mi się grzeje, muszę dać do czyszczenia
oto wyniki ze speedfan :



chyba procek, grafa i coś tam jeszcze - wentylator niby słychać ale można zakurzony jest

Ballantines rzeźbi to wspaniałe ciało :ziober2:
Oglądanie meczów to nie tylko rozrywka, ale wręcz terapia. Futbol pozwala oswoić i uwolnić emocje - agresję, frustrację i smutek :pilka:

NuTiiiiii
Posty: 70111 (po ~86 znaków)
Reputacja: -1080 | BluzgometrTM: 51
NuTiiiiii
  8 lutego 2012

te wyniki po 5-6h pracy laptopa, jutro jeszcze zmierzę po włączeniu

Ballantines rzeźbi to wspaniałe ciało :ziober2:
Oglądanie meczów to nie tylko rozrywka, ale wręcz terapia. Futbol pozwala oswoić i uwolnić emocje - agresję, frustrację i smutek :pilka:

ULTIMATEshadow
Posty: 2929 (po ~202 znaków)
Reputacja: -1 | BluzgometrTM: 3
ULTIMATEshadow
  8 lutego 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: jak regularnie zbasz o sprzet to nie ma co sie tam popsuc.

:rotfl:

Konto usunięte
Konto usunięte: ja znam czlowieka bez kciuka.. tylko co z tego?

widzę ze nie zrozumiałeś:)

Konto usunięte
Konto usunięte: i nikt tez nie kaze Ci trzymac odkurzacza przez 15minut przy wiatraczku. 2x na 2 sekundy przylozyc i tyle.

Myślisz ze odkurzaczem dobrze poczyścisz sprzęt:Rotfl:
nawet po odkurzaczu w stacjonarce jak dmuchniesz na płytę to kurz poleci ci w górę, tak samo z lapem. choć dmuchanie w niego to zadna profesjonalka i za częste wykonywanie tej czynnosci może mieć swoje konsekwencje to i tak lepiej wybierze kurz niż odkurzacz:)

NuTiiiiii
NuTiiiiii: chyba procek, grafa i coś tam jeszcze - wentylator niby słychać ale można zakurzony jest

jest ok. Dla laptopów to spoko temp np moja grafika ma prawo osiągnąć 120stopni. btw wg speedfana jeden z podzespołów ma wyższą temperaturę niż wybuch bomby atomowej:rotfl: jakieś 400000000 C:rotfl:

Ore wa, yurusaretai n da to omou. Un, ore wa yurusaretai

Ore ni wa, dare mo tasukerarenai to omou n da. Kazoku darou ga, nakama darou ga. Dare mo.

NuTiiiiii
Posty: 70111 (po ~86 znaków)
Reputacja: -1080 | BluzgometrTM: 51
NuTiiiiii
  9 lutego 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: jest ok. Dla laptopów to spoko temp np moja grafika ma prawo osiągnąć 120stopni. btw wg speedfana jeden z podzespołów ma wyższą temperaturę niż wybuch bomby atomowej jakieś 400000000 C

To nie wiem czemu przymula mi grafa, dam do wyczyszczenia z kurzu za 2 dychy i zobaczymy.

Ballantines rzeźbi to wspaniałe ciało :ziober2:
Oglądanie meczów to nie tylko rozrywka, ale wręcz terapia. Futbol pozwala oswoić i uwolnić emocje - agresję, frustrację i smutek :pilka:

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.