IKamilKF
IKamilKF
  7 lutego 2012 (pierwszy post)

Cześć Wam! Zamierzam kupić telefon dotykowy z androidem, darmowym GPSem i klawiaturą qwerty. Jaki możecie polecić tego typu telefony, może jakieś macie, które polecicie. Ja osobiście zamierzam kupić Sony Ericssona Xperia x10 mini pro, jak myslicie dobry to telefon, warty zakupu?

grzywa10
grzywa10
  7 lutego 2012

Telefonu używam od 2 miesięcy więc moge wystawić subiektywną piosenkę.
PLUSY:
-wygodna klawiatura
-bardzo dobry ekran
-wygodny interfejs i aktualizacja do andka 4.0
-dobra jakość filmów HD
-dobry dźwięk na słuchawkach
-wygodna przeglądarka internetowa z obsługą treści Flash
-dobra jakość rozmów

MINUSY:
-luzy w klawiaturze, ktore zaczely sie objawic juz po tygodniu
-duzo smieci w menu
-zwolnienia przy zainstalowaniu wiekszej ilości aplikacji
-lekkie szumy i przeostrzenia na zdjeciach
-cichy dzwiek na głośniku (xLoud wedlug mnie poprawia dźwięk a nie pogłaśnia)
-czasem zdarzajace sie zawieszki systemu
-zle dzialajacy klawisz WSTECZ
-rozdzielczosc niepasujaca do lepszych gier
-mala ilosc pamieci na aplikacje

IKamilKF
IKamilKF
  7 lutego 2012

A czy pasowałyby słuchawki mini jack do tego telefonu 2 kanałowe?

MTF
Posty: 1559 (po ~133 znaków)
Reputacja: 22 | BluzgometrTM: 7
MTF
  7 lutego 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: duzo smieci w menu

rootUnistaler i do dzieła ;]

Konto usunięte
Konto usunięte: zwolnienia przy zainstalowaniu wiekszej ilości aplikacji

komputery robią to samo i nikt nie narzeka ;]

Konto usunięte
Konto usunięte: -mala ilosc pamieci na aplikacje

w markecie masz: link2sd -> przenosi apki na kartę pamięci nawet jeśli android na to nie pozwala.

więc 3 minusy mniej:) telefonu nie znam więc pewnie więcej minusów można wyeliminować ;)
MichaU
MichaU
  8 lutego 2012

xperia mini pro nie ma darmowej nawigacji tzn offline tak przynajmniej zrozumialem

IKamilKF
IKamilKF
  8 lutego 2012
MichaU
MichaU: xperia mini pro nie ma darmowej nawigacji tzn offline tak przynajmniej zrozumialem

a nokia c6 ma darmowa nawigacje?
Martin
Posty: 75 (po ~573 znaków)
Reputacja: 1 | BluzgometrTM: 6
Martin
  8 lutego 2012

grzywa10,  czy Ty przypadkiem telefonow nie pomyliles? Xperia x10 mini pro nie ma szans na oficialnego ICS'a, wedle specyfikacji na gsmarena nagrywa filmy w rozdzielczosci VGA 30 klatek na sekunde, ma procesor armv6, z ktorym to oficjalnie nie wspolpracuje z flash.

MichaU,  jest na androida darmowa nawigacja offline,  wydana przez...  google, jak ona dziala w praktyce tego nie wiem, ale darowanemu koniowi w zeby ponoc sie nie patrzy. We Francji zostal nawet wytoczony przeciwko google proces, o tworzenie nieuczciwej konkurencji w zwiazku z darmowa nawigacja.

IKamilKF, nokia dla swoich telefonow udostepnia darmowa nawigacje, nazywa sie to chyba OVI Maps.

Osobiscie mam motorole milestone 2, gdybym w tej chwili wybieral telefon z androidem i sprzetowa klawiatura,  wybralbym chyba htc desire z. Podobne parametry ma tez se xperia pro.

ziew...

MichaU
MichaU
  8 lutego 2012

Tyrael jesli mozesz to podaj mi nazwe tego programy, sprawdze a czy c6 ma.... nie wiem. nie korzystalem z niczego co ma androida dluzej niz 15 minut aczkolwiek x10mini pro posiadam

MichaU
MichaU
  8 lutego 2012
Tyrael
Tyrael: IKamilKF, nokia dla swoich telefonow udostepnia darmowa nawigacje, nazywa sie to chyba OVI Maps.

tak dokladnie, posiada ona nawet wskazowki glosowe. obecnie w telefonach z windowsphonem (lumia) jest nokia drive. spisuje sie jak najbardziej ok ale laczy sie z netem
IKamilKF
IKamilKF
  8 lutego 2012

a xperia x8 ciekawe czy ma darmową nawigację. Słyszałem, że ogólnie nokie dotykowe są cofnięte w czasie a najlepiej ze smarthfonów to najlepiej kupować Samsung, HTC i Sony Ericsson.

MichaU
MichaU
  8 lutego 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: a xperia x8 ciekawe czy ma darmową nawigację. Słyszałem, że ogólnie nokie dotykowe są cofnięte w czasie a najlepiej ze smarthfonów to najlepiej kupować Samsung, HTC i Sony Ericsson.

co kto lubi... x8 i x10 to tez android wiec aplikacje powinny byc te same. a c6 ma podobno ovi mapy
IKamilKF
IKamilKF
  8 lutego 2012

To podsumuwująć jaki telefon wybrać i dlaczego: X8 czy C6?? Oba telefony nie różnią się bardzo ceną tylko nie wiem który lepszy i który ma więcej bajerów ;)

SaskeKun
SaskeKun
  8 lutego 2012

Według mnie bierz C6. X8 to tandeta. Obudowa z najtańszych materiałów, aparat to nie wiele brakuje by powiedzieć iż w ogóle go nie ma, ogółem jak dla mnie wieje tam szczerze i krótko mówiąc nudą. C6 to klasyka i chodzi mi tu o jego oprogramowanie. Wszystko co posiada jest użyteczne, nawigacja po prostu palce lizać, obudowa na pewno z dużo lepszych materiałów, aparacik z lampeczką elegancki, klawiaturka QWERTY nie kiedy się przydaje.

grzywa10
grzywa10
  8 lutego 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: komputery robią to samo i nikt nie narzeka ;]

ty mi tylko powiedz jak ty możesz porównywać 1,00 GHz do komputera w którym siedzi 2,5 GHz na dwóch rdzeniach? bez sensowne porównanie
grzywa10
grzywa10
  8 lutego 2012

raczej nie inaczej nie pomyliłem opisałem ci Sony Ericsson Xperia mini pro

Tyrael
Tyrael: grzywa10, czy Ty przypadkiem telefonow nie pomyliles? Xperia x10 mini pro nie ma szans na oficialnego ICS'a, wedle specyfikacji na gsmarena nagrywa filmy w rozdzielczosci VGA 30 klatek na sekunde, ma procesor armv6, z ktorym to oficjalnie nie wspolpracuje z flash.
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.