Fenomenka
Fenomenka
  28 stycznia 2011 (pierwszy post)

1. Wciskamy Prt Scr ( taki klawisz na prawo u góry klawiatury):
http://blogs.fagbladet.dk/it/files/2007/05/prtscr.jpg

2. Utworzony w ten sposób obraz otwieramy w jakimkolwiek programie gdzie można przerabiać/edytować obrazki. Na pewno każdy posiada program Paint (Programy -> Akcesoria -> Paint), tam robimy Plik->Wklej i mamy zrzut ekranu!

3. Zapisujemy pliczek pod wybraną nazwą w wybranym folderze

I już możemy załadować go np. do albumu ze zdjęciami swojego avatara:
http://www.fotka.pl/grupa/830909/Miasto_Fotki/Fotki/8,Twoj_avatar/

Jeśli chcemy posłużyć się zrzutem ekranu np. na forum Miasta Fotki, albo.. niestety... zgłosić innego użytkownika administracji, będziemy potrzebowali linka do zrzutu zamieszczonego gdzieś w internecie, czyli krok 4:

4. Wystarczy załadować zdjęcie na serwer własny, bądź korzystając z usług w internecie np. ImageShack (Browse -> Załaduj/Load/Prześlij)

5. Następnie kopiujemy "link bezpośredni" do zrzutu ekranu (w przypadku ImageSchack musisz kliknąć na obrazek prawym klawiszem myszki)

I gotowe!

binoleq
Posty: 11156 (po ~104 znaków)
Reputacja: -1 | BluzgometrTM: 13
binoleq
  28 stycznia 2011

supcio nie wiedzialem ze tak mozna :lol2:

"Dlaczego nie mówisz mi, że mnie kochasz?Już raz to powiedziałem, jak coś się zmieni dam Ci znać."

Tawariel
Tawariel
  29 stycznia 2011

Chciałabym jeszcze powiedzieć że w niektórych laptopach i notbookaach ze względu na małą klawiaturę Prnt Scrn jest umieszczone nieco inaczej (powinnaś też to uwzględnić)
http://img59.imageshack.us/img59/3005/klawiatura.jpg
wtedy należy nacisnąć Fn i jednocześnie Prnt Scrn . wiem że to jest banalne ale na prawdę, niektórzy tego nie wiedzą (znam dużo takich osób) ;]

binoleq
Posty: 11156 (po ~104 znaków)
Reputacja: -1 | BluzgometrTM: 13
binoleq
  29 stycznia 2011

tedy należy nacisnąć Fn i jednocześnie Prnt Scrn
nigdy fn nie wciskalem a i tak zrzut mi robil...brednie jakies..

"Dlaczego nie mówisz mi, że mnie kochasz?Już raz to powiedziałem, jak coś się zmieni dam Ci znać."

Tomasz
Tomasz
  29 stycznia 2011

Nie, nie brednie = ja mam lapka zakupionego tutaj u siebie w UK - i żeby zrobić screena muszę wcisnąć FN + END PRTSC - tak akurat mam opisane:)

stvn
stvn
  29 stycznia 2011

żeby zrobić screena muszę wcisnąć FN + END PRTSC
Matko Boska, ile komplikacji!
http://img834.imageshack.us/img834/1500/retardkeyboard.gif

Tomasz
Tomasz
  29 stycznia 2011

No niestety. Ale ważne, że działa :)

To mój drugi lapek wciągu 3lat - poprzedni - procesor spaliłem ;D

stvn
stvn
  30 stycznia 2011

Ja mam (miałem) klawiaturę Logitech G15, którą kupiłem w styczniu 2006 roku. Od kilku tygodni przestały całkowicie działać niektóre klawisze, oraz strzałki. Ale - na Boga - jaki sprzęt wytrzyma takie ciągłe trzaskanie w klawisze pod każdym blogiem, na każdym forum, we wiadomościach prywatnych, komentarzach, komunikatorach i diabli wiedzą czym jeszcze? Pięć lat działała.

Tomasz
Tomasz
  30 stycznia 2011

Ha ha, no ja też dużo to tu, to tam przesiadywałem - w ciągu 3miesięcy poprzedni lapek od zakupu był w naprawie, bo kilka literka aaaaaaaa przestała mi działać ;D

PadlaMiBateria
Posty: 740 (po ~64 znaków)
Reputacja: 5 | BluzgometrTM: 740
PadlaMiBateria
  30 stycznia 2011

No ja nie wiem czy aż tak bardzo potrzebny był ten temat.. No ale jeżeli ma komuś pomóc to ok :mrgreen:

Żabcia :zakochany: :*

Tawariel
Tawariel
  30 stycznia 2011

No ja nie wiem czy aż tak bardzo potrzebny był ten temat.. No ale jeżeli ma komuś pomóc to ok :mrgreen:
sądzę, że potrzebny. widziałam w galerii zdjęcia komputera:P i to nie za fajnie wyglądało

stvn
Fenomenka
Fenomenka
  30 stycznia 2011

A ja czekam na następne poradniki. Od przybytku głowa nie boli...

binoleq
Posty: 11156 (po ~104 znaków)
Reputacja: -1 | BluzgometrTM: 13
binoleq
  31 stycznia 2011

stępne poradniki. Od przybytku głowa nie boli...
prv :)

"Dlaczego nie mówisz mi, że mnie kochasz?Już raz to powiedziałem, jak coś się zmieni dam Ci znać."

xXAnotherGirlXx
xXAnotherGirlXx
  11 lutego 2011

o przyda się ; )

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.