Kusza
Kusza
  25 lipca 2011 (pierwszy post)

hej
zastanawiam się nad zmianą telefonu, konkretnie chodzi mi o niezbyt popularny toshina TG01. Cena w miarę, ok 700zł. Więcej za telefon nie zapłacę.
Słyszeliście o nim? Oczytałam się pełno komentarzy w necie a i tak nie wiem co robić.
Duży ponad 4cale wyświetlacz, cieniutki, procek 1ghz to plusy.
Minusem jest słaby aparat, tylko (haha) 256tys kolorów no i pewnie jak coś się zepsuje ciężko będzie znaleźc kogoś kto mi go naprawi.
Co o nim myślicie?



Pod uwagę biorę jeszcze SE Satio bo ma widzę 12mpx aparat, tylko nie jest dostępny w białym kolorze i ma 3,5calowy wyświetlacz, trochę za mały. Ma ktoś? Polecacie czy odradzacie?


Marzy mi się wielka, szeroka ale cieniutka cegła w kolorze białym/ew.srebrnym, i nie polecajcie mi htc czy iphona z którymi lata każda małolata, chcę coś innego :ziober2:

Myślę, że są tu osoby które orientują się w temacie, z góry dzięki za pomoc.
Pozdrawiam :)))

milosz9292
milosz9292
  25 lipca 2011
Kusza
Kusza: Jak miałam aparat to nosiłam go w torebce zawsze, więc skucha Nie wiem czy stawiać na aparat w telefonie bo z tego co widzę póki co coś jest kosztem czegoś...

Fakt, zapomniałem, że jesteś kobietą:mrgreen:

Kusza
Kusza: podobno bateria w tej toshibie trzyma jeden dzień, a przy siedzeniu na nim non stop kilka godzin... :/

Łoooo matko.... tak długo?:mrgreen:

Kusza
Kusza: x10 jest za drogi jak na to co sobą reprezentuje moim zdaniem

Za drogi? Mówiłaś, że chcesz używkę no to Ci zaproponowałem X10 bo w tej cenie czyli ok. 800 zł nie kupisz lepszego androida, a w coś typu Ace nawet nie dorówna X10

Kusza
Kusza: Jak nie do codziennego to do jakiego? :D

Nie łap mnie tak za słowa:mrgreen:
Chodziło mi o wygodę użytkowania:D

Kusza
Kusza: weźmy chociażby tego głupiego iphona który używany zaczyna się od tysiaka ;|

Nie jest taki głupi, bo taki Android się przy nim chowa. Jest bardzo dobrym telefonem tylko trochę za drogi. Ehhh :(

Kusza
Kusza: Sam się wyłącza, zawiesza,

Biorąc N8 mogłoby być całkiem podobnie, bo czytałęm, że ten telefon jest zarąbisty tylko symbian wszystkiem spier..
Są bardzo podzielone opinie na temat płynności działania N8.

Konto usunięte
Konto usunięte: więc moje oczy są jakieś nadzwyczajne bo jak odpaliłem tą samą tapetę na HTC Desire HD i na Tośce TG01 to na tośce widać było róznicę, może nie tak wielką ale jednak.


Konto usunięte
Konto usunięte: Być może telefony z 16 mln są troszkę jaśniejsze niż z 265, ale tego nie sprawdziłem. Wiem tyle, że ludzkie oko nie widzi więcej ja 256 tys.

A może to zależy od wyświetlacza, a nie od ilości kolorów?:)

Konto usunięte
Konto usunięte: Podsumowując nie polecam tego telefonu kobiecie, poszukaj sobie lepiej HTC HD2 jeśli chcesz coś zajebistego z windowsem, w sumie androida też się do tego da wgrać i Windows Phone 7 też na tym hula :) tylko nie wiem ile to kosztuje w PL.

Są spece od tego i na ich forum pokazywali ja się wgrywa, np. Androida do HD2.
http://www.xda-developers.com/

Konto usunięte
Konto usunięte: Samsung Omnia 7

Też dobry telefon. Póki co nie ma polskiego menu, ale z aktualizacją Mango ma być dostępny polski, ale system bedzie okrojony....
WP7 t nowość i ma kilka swoich wad, o których można przeczytać na telepoli. Testowali tam,np. HYC Mozart'a
Pafel
Posty: 309 (po ~132 znaków)
Reputacja: 5 | BluzgometrTM: 41
Pafel
  25 lipca 2011
Kusza
Kusza: tylko (haha) 256tys kolorów

Jest WM, więc 65k kolorów.

Konto usunięte
Konto usunięte: Twoje oko i tak nie widzi więcej kolorów niż właśnie 256. 16 milionów to jest chwyt marketingowy i nic więcej.

Ehe...

Kusza
Kusza: Co do tych aplikacji to masz rację, na pewno SE ma pełno możliwości, na toshibę ciężko byłoby cokolwiek znaleźć

WM ma większe możliwości od syfbiana.

Konto usunięte
Konto usunięte: Android jest systemem stworzonym do internetu, a Windows jest dobry jeżeli np. chcesz mieć AutoMapę.

Aha.

Konto usunięte
Konto usunięte: Być może telefony z 16 mln są troszkę jaśniejsze niż z 265, ale tego nie sprawdziłem. Wiem tyle, że ludzkie oko nie widzi więcej ja 256 tys.

Skąd Ty takie głupoty bierzesz.

Konto usunięte
Konto usunięte: Są spece od tego i na ich forum pokazywali ja się wgrywa, np. Androida do HD2. http://www.xda-developers.com/

Na pdaclubie też jest...

{y*x=40
{x+y=10:woot:

Kusza
Kusza
  25 lipca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: rok temu kupiłem sobie nówkę Tośkę TG01 (czarną :D) i nie mogę złego słowa powiedzieć, tylko po jakimś czasie po prostu mi się znudziła trochę i kupiłem sobie HTC DHD ale Tośka nadal na biurku leży :)

Konto usunięte
Konto usunięte: Podsumowując nie polecam tego telefonu kobiecie, poszukaj sobie lepiej HTC HD2

Skoro jest taki mega zajebisty to dlaczego mi go odradzasz? :wtf: :D
Nareszcie ktoś kto trzymał to w dłoni! :))

Konto usunięte
Konto usunięte: mi trzyma w Tośce bateria 3 dni przy normalnym użytkowaniu z ustawieniami ustawionymi na MAX wydajność.

No to dziwne, bo opinie w internecie są jednoznaczne... Ogromny wyświetlacz i słaba bateria = 1 dzień i o tym piszą wszyscy.

Konto usunięte
Konto usunięte: bo to nokia :D myślę, że już się zdążyłaś do tego przyzwyczaić :)

Zachowuje się jak baba... :mrgreen:

Konto usunięte
Konto usunięte: Polecić mogę jeszcze Samsung Omnia 7 :) na prawde dobry telefon i nie jest wcale taki drogi :)

Nie podoba mi się :(

Konto usunięte
Konto usunięte: Fakt, zapomniałem, że jesteś kobietą

:jezyk:

Konto usunięte
Konto usunięte: Chodziło mi o wygodę użytkowania:D

No ale co w tej wygodzie jest nie tak? :D

Konto usunięte
Konto usunięte: Nie jest taki głupi, bo taki Android się przy nim chowa. Jest bardzo dobrym telefonem tylko trochę za drogi. Ehhh :(

Tyle lat na rynku a taka cena:)...

Pafel
Pafel: Jest WM, więc 65k kolorów.

Wszędzie piszą o 256
Kusza
Kusza
  25 lipca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte:

Zapomniałam dopisać.
HTC i Omnia odpadają bo nie ma ich w białym kolorku!! ;(
Pafel
Posty: 309 (po ~132 znaków)
Reputacja: 5 | BluzgometrTM: 41
Pafel
  25 lipca 2011
Kusza
Kusza: Wszędzie piszą o 256

Może i wyświetlacz ma tyle kolorów, ale 65k wynika z ograniczeń WM.

{y*x=40
{x+y=10:woot:

Martin
Posty: 75 (po ~573 znaków)
Reputacja: 1 | BluzgometrTM: 6
Martin
  25 lipca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Android ma jeszcze to do siebie, że lubi sobie aktualizować różne rzeczy pobierając je z neta wbrew woli użytkownika, ale tu nie masz się czym martwić bo można w telefonie odciąć dostęp do internetu aplikacjom.


Mój nie lubi, chyba jest chory :(

Konto usunięte
Konto usunięte: Istnieje także aplikacja APNdroid, która skutecznie blokuje pobieranie aktualizacji.:)


Przykro mi, ale jesteś w błędzie i wprowadzasz w błąd innych.

Konto usunięte
Konto usunięte: Na dobrą jakość filmów nie ma wpływu raczej to ile kolorów posiada ów telefon. Z drugiej strony jeżeli telefon jest dobrej jakości,a nie nagrywany żelazkiem w kinie to na komórce się go dobrze ogląda.


Ale o co chodzi?

Konto usunięte
Konto usunięte: Być może telefony z 16 mln są troszkę jaśniejsze niż z 265, ale tego nie sprawdziłem. Wiem tyle, że ludzkie oko nie widzi więcej ja 256 tys.


dziwna zależność, a te kolory to liczyłeś?

Konto usunięte
Konto usunięte: W tych lepszych telefonach jest montowane szkło GorillaGlass, po którym możesz jeździć gwoździami, kluczami i nic się nie porysuje.


dowiedź tego empirycznie...

Kusza
Kusza: czy istnieje jakaś magiczna możliwość pozbycia się rysek na telefonie dotykowym?


pasta do zębów dla dzieci, która ma jednolitą konsystencję i nie ma żadnych granulek. Znajomy z powodzeniem stosował do "usuwania" rysek z płyt CD, więc jest szansa, że pomoże.

ziew...

MichaU
MichaU
  26 lipca 2011

Co do N8... znajomy ma ten telefon i hmmmm wcale nie jest tak kolorowo...zdjecia nie sa wcale takie dobre jak ktos tam wyzej pisal. wiadomo kazdy ma swoj gust i swoje zdanie, ale jesli chodzi o multimedia to nokia powoli pada na cycki ;] kazdy telefon z symbianem jest taki sam, czy to nowszy soft czy starszy.... jedem c.... dziwnym trafem sam posiadam 2 nokie :D ale
1 to x6 ktora czasem wlacze, lub wykorzystam jako navi (ma wskazowki glosowe) i na tym tyle. poza tym telefon 0-5 oceniam na 3
a drugi to n900 ktory nie jest ani na symbianie ani na androidzie, windowsie itp itd a na linuxie:) uwazam ze daje rady ;]

milosz9292
milosz9292
  26 lipca 2011
Pafel
Pafel: Ehe...


Pafel
Pafel: Skąd Ty takie głupoty bierzesz.

Z kątowa k***a:zonk:

Pafel
Pafel: Aha.

Może nie? Android jest systemem internetowym, WM do instalowania programów, typu Auto Mapa oraz biurowych:zonk:

Kusza
Kusza: No to dziwne, bo opinie w internecie są jednoznaczne... Ogromny wyświetlacz i słaba bateria = 1 dzień i o tym piszą wszyscy.

Wszystko zależy jak ten ktoś użytkuje tego telefonu. Jak przegląda net kilka godzin, słucha muzyki, ogląda filmy akcji:d to tak bywa.

Kusza
Kusza: No ale co w tej wygodzie jest nie tak? :D

Chodzi o różnicę między wyświetlaczem oporowym, a pojemnościowym. Ten pierwszy trzeba nieraz mocniej nacisnąć, bo za pierwszym razem nie załapie o co lata, a ten drugi wystarczy musnąć i załapie:mrgreen:

Kusza
Kusza: Tyle lat na rynku a taka cena:)...

Apple się ceni i trzyma wartość nie to co Samsung.
Nokia też ma drogie telefony i tez trzymają cenę.

Kusza
Kusza: HTC i Omnia odpadają bo nie ma ich w białym kolorku!! ;(

A tam nie ma. HTC Dream(T-Mobile G1) jest w białym kolorze, ale jest to dość stary telefon i e wsparcia technicznego. Dlatego, żeby móc cieszyć się w nim Androidem 2.x trzeba się bawić:)

Tyrael
Tyrael: Przykro mi, ale jesteś w błędzie i wprowadzasz w błąd innych.

APN blokuje dostęp do neta(aktualizacji aplikacji). Dobrze napisałem.

Tyrael
Tyrael: Ale o co chodzi?

Fakt literówka
Chodziło mi o:
Na dobrą jakość filmów nie ma wpływu raczej to ile kolorów posiada ów telefon. Z drugiej strony jeżeli film jest dobrej jakości,a nie nagrywany żelazkiem w kinie to na komórce się go dobrze ogląda.

Tyrael
Tyrael: dziwna zależność, a te kolory to liczyłeś?

Czytałem o tym, więc wiem.

Tyrael
Tyrael: dowiedź tego empirycznie...

Myślę, że gdyby tak nie było to podczas testu telefonu gość by nie jeździł kluczami po ekranie. Są filmiki...
Kusza
Kusza
  26 lipca 2011
Pafel
Pafel: Może i wyświetlacz ma tyle kolorów, ale 65k wynika z ograniczeń WM.

Ok, przekonałeś mnie, bardziej wierzę Tobie niż tym wszystkim stronom opisującym telefony! :-)

Tyrael
Tyrael: pasta do zębów dla dzieci, która ma jednolitą konsystencję i nie ma żadnych granulek. Znajomy z powodzeniem stosował do "usuwania" rysek z płyt CD, więc jest szansa, że pomoże.

Przetestuję na swoim, miejmy nadzieję, że pomoże, dzięki bardzo! ;)

Konto usunięte
Konto usunięte: Wszystko zależy jak ten ktoś użytkuje tego telefonu. Jak przegląda net kilka godzin, słucha muzyki, ogląda filmy akcji:d to tak bywa.

Z tego co piszą przy normalnym użytkowaniu 2 dni, przy grach, korzystaniu z internetu niecały dzień. Teoretycznie (jeśli to prawda) można sobie z tym radzić, chociaż już kiedyś nacięłam się na telefon ze słabą baterią i z domu z nim wyjśc nie mogłam, bo padał...

Konto usunięte
Konto usunięte: Chodzi o różnicę między wyświetlaczem oporowym, a pojemnościowym. Ten pierwszy trzeba nieraz mocniej nacisnąć, bo za pierwszym razem nie załapie o co lata, a ten drugi wystarczy musnąć i załapie

A ta toshiba do których należy?

Konto usunięte
Konto usunięte: Apple się ceni i trzyma wartość nie to co Samsung. Nokia też ma drogie telefony i tez trzymają cenę.

Miałam do czynienia z samsungiem kiedyś, nie wywarł na mnie zbyt dobrego wrażenia i chyba nigdy żadnego już nie kupię. Wszyscy polecają mi apple, nawet wczoraj w pracy praktycznie obcy czlowiek któremu powiedziałam że szukam telefonu zostawił mi swojego iphona3 na 2h żebym się pobawiła i zobaczyła jaki jest zajebisty (pracuję w klubie bilardowym). :)
Niby różnica między 700 które mam zamiar przeznaczyć na tel a 1000 zł za któe mogę kupić w miarę dobrego iphona jest nieduża, ale jakoś szkoda by mi było wydać tyle pieniędzy, ile za to butów by było...

Konto usunięte
Konto usunięte: A tam nie ma. HTC Dream(T-Mobile G1) jest w białym kolorze, ale jest to dość stary telefon i e wsparcia technicznego. Dlatego, żeby móc cieszyć się w nim Androidem 2.x trzeba się bawić:)

Ta, ja się na tym nie znam :)
milosz9292
milosz9292
  26 lipca 2011
Kusza
Kusza: Miałam do czynienia z samsungiem kiedyś, nie wywarł na mnie zbyt dobrego wrażenia i chyba nigdy żadnego już nie kupię.

Bardzo złe podejście. Miałaś jeden telefon, zapewne stary, może nie zbyt dopracowany, wadliwy, a od razu skreślasz całą markę. To tak jakbyś miała kiedyś malucha i już nigdy nie kupisz Fiata, bo maluch był bez mocy, mały i kanciasty:mrgreen:
Teraz Samsung robi naprawdę dobre telefony, a pod względem smartfonów jest liderem wg mnie. Zresztą teraz nawet czytałem, że prawdopodobnie Samsung prześcignął Nokie.

Kusza
Kusza: A ta toshiba do których należy?

Z tego co pamiętam to kolega pisał, że ma ekran oporowy. Ale nie myśl, że trzeba wgniatać ten ekran. Po prostu gdybyś miała 2 telefony z różnymi ekranami to na pewno poczułabyś różnicę. iPhone ma ekran pojemnościowy.

Kusza
Kusza: Niby różnica między 700 które mam zamiar przeznaczyć na tel a 1000 zł za któe mogę kupić w miarę dobrego iphona jest nieduża, ale jakoś szkoda by mi było wydać tyle pieniędzy, ile za to butów by było...

hahaha kobiece podejście:mrgreen:
Mówisz o używce. A zobacz sobie ile kosztuje iPhone4 lub Samsung Galaxy S2-oczywiście nowe.
A chętnych na te modele nie brakuje.:)

Kusza
Kusza: Ta, ja się na tym nie znam :)

Podałem tylko taki przykład, że istnieje biały htc i uprzedziłem, że jest to stary telefon, bo to pierwszy tel z Androidem.
Kusza
Kusza
  26 lipca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Bardzo złe podejście. Miałaś jeden telefon, zapewne stary, może nie zbyt dopracowany, wadliwy, a od razu skreślasz całą markę. To tak jakbyś miała kiedyś malucha i już nigdy nie kupisz Fiata, bo maluch był bez mocy, mały i kanciasty Teraz Samsung robi naprawdę dobre telefony, a pod względem smartfonów jest liderem wg mnie. Zresztą teraz nawet czytałem, że prawdopodobnie Samsung prześcignął Nokie.

Dokładnie tak! :D

Konto usunięte
Konto usunięte: Z tego co pamiętam to kolega pisał, że ma ekran oporowy. Ale nie myśl, że trzeba wgniatać ten ekran. Po prostu gdybyś miała 2 telefony z różnymi ekranami to na pewno poczułabyś różnicę. iPhone ma ekran pojemnościowy.

Jak pisałam bawiłam się wczoraj iphonem dosyć długo i muszę powiedzieć, że jest na prawdę fajny:) MEGAczuły, jednym paluszkiem można robić wszystko. Szybki, sprawny, taki "płynny", moja nokia mu do pięt nie sięga :-)
Jak kupię toshibę to się przekonam.. :D

Konto usunięte
Konto usunięte: Mówisz o używce. A zobacz sobie ile kosztuje iPhone4 lub Samsung Galaxy S2-oczywiście nowe. A chętnych na te modele nie brakuje.:)

Wolałabym kupić za iphone4 dobry aparat i 10 par butów :-)

Konto usunięte
Konto usunięte: Podałem tylko taki przykład, że istnieje biały htc i uprzedziłem, że jest to stary telefon, bo to pierwszy tel z Androidem.

oj jest kilka z tego co widziałam, ale htc jakoś mnie do siebie nie przekonuje
UndiscloseDesireS
UndiscloseDesireS
  26 lipca 2011
Kusza
Kusza: Dokładnie tak! :D

:mrgreen:

Kusza
Kusza: Jak pisałam bawiłam się wczoraj iphonem dosyć długo i muszę powiedzieć, że jest na prawdę fajny:) MEGAczuły, jednym paluszkiem można robić wszystko. Szybki, sprawny, taki "płynny", moja nokia mu do pięt nie sięga :-)

Bo iPhone to naprawdę bardzo dobry telefon. Ja co prawda nie miałęm iPhona, ale miałem przyjemność bawić się iPodem Touch, a więc to samo tylko bez możliwości dzwonienia i byłem zachwycony.
Dopiero Samsung Galaxy S2 może dorównać iPhone'owi4. Tylko właśnie... cena. Ale czytałem, że apple ma zamiar wprowadzić "taniego" iPhona na kartę xD
Po prostu gdy na rynku będzie iP4 i iP5 to będą sprzdawać 3GS za ok 1000 zł.
A potem jak wejdzie iP6 to iP4 będzie tańszy. Zobaczymy co z tego wyjdzie.

Kusza
Kusza: Wolałabym kupić za iphone4 dobry aparat

Fakt, za jakość trzeba zapłacić. Dla mnie dawanie tyle kasy za telefon to przesada, ale gdybyś zarabiała kokosy to na pewno nie bawiłabyś się w Samsunga, Toshibę itp.

Kusza
Kusza: 10 par butów

haahha:rotfl:
Kusza
Kusza: ale htc jakoś mnie do siebie nie przekonuje

Dlaczego? ;>
Kusza
Kusza
  26 lipca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Fakt, za jakość trzeba zapłacić. Dla mnie dawanie tyle kasy za telefon to przesada, ale gdybyś zarabiała kokosy to na pewno nie bawiłabyś się w Samsunga, Toshibę itp.

Czyli apple to szczyt góry? Nie ma lepszych/droższych telefonów? Oj są...

Konto usunięte
Konto usunięte: Dlaczego? ;>

Nie chce mi się rozpisywać, po prostu nie ufam czemuś o czym nigdy wcześniej nie słyszałam, nagle szałłłł, telefony za grosze w abonamentach, za kilka zł na allegro, jakoś nie jestem przekonana co do jakości. Nie przeżyłby taki upadku z 5 piętra jak moja nokia :mrgreen:
UndiscloseDesireS
UndiscloseDesireS
  26 lipca 2011
Kusza
Kusza: Czyli apple to szczyt góry? Nie ma lepszych/droższych telefonów? Oj są..

Wiem, że są. Może przsadziłemz kokosami. Ale gdyby było Cię stać na iPhone'a to myślę, że byś go kupiła:)

Kusza
Kusza: Nie chce mi się rozpisywać, po prostu nie ufam czemuś o czym nigdy wcześniej nie słyszałam, nagle szałłłł, telefony za grosze w abonamentach, za kilka zł na allegro,

Ehhh...
Zależy bo są i droższe htc i zarazem lepsze niż tani Wildfire.

Kusza
Kusza: Nie przeżyłby taki upadku z 5 piętra jak moja nokia

Tego to nawet najlepszy nie przetrwa. Nawet niby pancerna Motorola Defy. :)
chicel
chicel
  26 lipca 2011
Kusza
Kusza: Sam się wyłącza, zawiesza, przez kilka miesiecy jakby mi się głośnik zepsuł nikt mnie nie słyszał (a tel mi nie upadł, nie zalałam go) teraz sam się naprawił, w ogóle jakiś nawiedzony jest...

oj może nie masz zaktualizowanego oprogramowania, mi sie jeszcze nic takiego nie zdarzylo nigdy.
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.