Dekompresja
Posty: 5220 (po ~91 znaków)
Reputacja: 73 | BluzgometrTM: 24
Dekompresja
  16 kwietnia 2012 (pierwszy post)

Hej
Czy ma ktoś może kiedyś temat na ustna na tema mitologi greckiej i jej wpływu na twórczość literatury fantasy ( najlepiej na twórczość Tolkiena i Silmarillion) Bo ogólnie chciałam sobie luknąć wstęp bo mi tylko tego brakuje i nie wiem wgl jak go zrobić -.-

- To wódka? – słabym głosem zapytała Małgorzata.(...)
– Na litość boską, królowo – zachrypiał – czy ośmieliłbym się nalać damie wódki? To czysty spirytus.

Fantastyczna
Fantastyczna
  16 kwietnia 2012
Szpila
Szpila: tylko tego brakuje i nie wiem wgl jak go zrobić

"Dzień dobry Szanowna Komisjo, mój temat to - (tytuł). Mitologia grecka miała/nie miała (zalezy jaką założysz tezę) ogromny/żaden wpływ na literaturę fantasy..."
Bla, bla... Nie wiem jakich użyłaś utworów itd., więc więcej Ci nie mogę pomóc. Polej wodę po prostu. :)
Dekompresja
Posty: 5220 (po ~91 znaków)
Reputacja: 73 | BluzgometrTM: 24
Dekompresja
  16 kwietnia 2012

@Fantastyczna:
"Mity kiedyś i dziś: porównanie mitologii starożytnych Greków z mitologią wykreowaną przez Tolkiena w ‘’Silmarillion.’’ Omów na wybranych przykładach literackich. " temat prezentacji... jak go wybierałam stwierdziłam ze pryszcz teraz tak nie sądzę. Hmm najwyżej poleję wodę 16 maja mam czas :D

- To wódka? – słabym głosem zapytała Małgorzata.(...)
– Na litość boską, królowo – zachrypiał – czy ośmieliłbym się nalać damie wódki? To czysty spirytus.

Fantastyczna
Fantastyczna
  17 kwietnia 2012
Szpila
Szpila: ’Silmarillion.’’

Nie mam nawet pojęcia co to takiego. :rotfl:

Szpila
Szpila: jak go wybierałam stwierdziłam ze pryszcz teraz tak nie sądzę

No, tak. Często to słyszę - Wybrałem/łam, bo wydawało się być łatwe. Matura ustna po pierwsze i tak do niczego sie nie liczy, a po drugie prezentacja prezentacją. Ważniejsze jest to czy odpowiesz na pytania. Dlatego warto brać temat, o którym mamy jakieśkolwiek pojęcie, aby w razie czego można było improwizować. Wstęp nie musi być jakiś powalająco długi. Załóż tylko tezę, którą później poprzesz argumentami w rozwinięciu i tyle. Życzę powodzenia. :)
Dekompresja
Posty: 5220 (po ~91 znaków)
Reputacja: 73 | BluzgometrTM: 24
Dekompresja
  17 kwietnia 2012
Fantastyczna
Fantastyczna: Dlatego warto brać temat, o którym mamy jakieśkolwiek pojęcie, aby w razie czego można było improwizować


nie mam problemu z ogranieciem Tolkiena czy mitów z tego czuje się dobrze... ogólnie pisanie wypracowań itp. jest dla mnie zbędne, nie lubiłam, nie lubie i lubić nie bede ::and::

- To wódka? – słabym głosem zapytała Małgorzata.(...)
– Na litość boską, królowo – zachrypiał – czy ośmieliłbym się nalać damie wódki? To czysty spirytus.

Fantastyczna
Fantastyczna
  17 kwietnia 2012
Szpila
Szpila: nie mam problemu z ogranieciem Tolkiena czy mitów z tego czuje się dobrze... ogólnie pisanie wypracowań itp. jest dla mnie zbędne, nie lubiłam, nie lubie i lubić nie bede

Tym lepiej. Poradzisz sobie. ;P Matura to bułka z masłem. :mrgreen:
Pociesz się tym, że to ostatnie wypracowanie w najbliższym czasie. :rotfl:
Belfegor666
Belfegor666
  17 kwietnia 2012

juz tematu nie mozesz zmienic?

Dekompresja
Posty: 5220 (po ~91 znaków)
Reputacja: 73 | BluzgometrTM: 24
Dekompresja
  17 kwietnia 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: juz tematu nie mozesz zmienic?

d 7 lutego się zmienialo... ale ja nie chce zmieniać... ja nie lubie pisac wypracowań, wgl nie lubie polskiego ...

Fantastyczna
Fantastyczna: Pociesz się tym, że to ostatnie wypracowanie w najbliższym czasie.


pocieszam się tym ze to moje ostatnie dni w tej placówce edukacyjnej ::mrgreen::

- To wódka? – słabym głosem zapytała Małgorzata.(...)
– Na litość boską, królowo – zachrypiał – czy ośmieliłbym się nalać damie wódki? To czysty spirytus.

Fantastyczna
Fantastyczna
  17 kwietnia 2012
Szpila
Szpila: wgl nie lubie polskiego ...

O NIE! NAJPIĘKNIEJSZY PRZEDMIOT ŚWIATA!

Szpila
Szpila: pocieszam się tym ze to moje ostatnie dni w tej placówce edukacyjnej

Jeszcze za tą placówką zatęsknisz. ;P
Dekompresja
Posty: 5220 (po ~91 znaków)
Reputacja: 73 | BluzgometrTM: 24
Dekompresja
  17 kwietnia 2012
Fantastyczna
Fantastyczna: Jeszcze za tą placówką zatęsknisz. ;P

kurffa nie ! nie nie ! ja jej nie nawidze wgl zastnawiam sie co miałamza zaćmie zeby tam iść ! ::smutny::

- To wódka? – słabym głosem zapytała Małgorzata.(...)
– Na litość boską, królowo – zachrypiał – czy ośmieliłbym się nalać damie wódki? To czysty spirytus.

Fantastyczna
Fantastyczna
  17 kwietnia 2012
Szpila
Szpila: kurffa nie ! nie nie ! ja jej nie nawidze wgl zastnawiam sie co miałamza zaćmie zeby tam iść !

Wspomnisz moje słowa po tym, jak pomyślisz - Fajnie było w szkole średniej.
:rotfl:
Dekompresja
Posty: 5220 (po ~91 znaków)
Reputacja: 73 | BluzgometrTM: 24
Dekompresja
  17 kwietnia 2012
Fantastyczna
Fantastyczna: Wspomnisz moje słowa po tym, jak pomyślisz - Fajnie było w szkole średniej.

hmm ostani miesiac zapamietam chyba najbardziej gdyz nie odzywam sie z połową klasy i tejże połowie wygarnełam kilka słów prawdy i sie okazło że jestem ja ta zła , suka dwulicowa itp. no cóz sa ludzie i parapety. ale zawiodłam się na przyjaciołach ;c i ogólnie szkoła biedna ale z tradycjami : dyrektor kradnie rope do golfa, dyrektorka poszczelona sowa i dalej się nie bede wypowiadac.

- To wódka? – słabym głosem zapytała Małgorzata.(...)
– Na litość boską, królowo – zachrypiał – czy ośmieliłbym się nalać damie wódki? To czysty spirytus.

Fantastyczna
Fantastyczna
  18 kwietnia 2012
Szpila
Szpila: hmm ostani miesiac zapamietam chyba najbardziej gdyz nie odzywam sie z połową klasy i tejże połowie wygarnełam kilka słów prawdy i sie okazło że jestem ja ta zła , suka dwulicowa itp. no cóz sa ludzie i parapety. ale zawiodłam się na przyjaciołach ;c i ogólnie szkoła biedna ale z tradycjami : dyrektor kradnie rope do golfa, dyrektorka poszczelona sowa i dalej się nie bede wypowiadac.

Huh... No, ładnie. Ja przez 1,5 roku w liceum nie rozmawiałam prawie z nikim z klasy - na półmetku po pijaku powiedziały mi, że się mnie BAŁY. Warto zaznaczy, że w mojej klasie był tylko jeden chłopak. :ziober2: I tylko on ze mną trzymał na początku. Później miałam już kilka koleżanek, ale reszta nadal mnie nie lubiła, bo wszystko olewałam, wagarowałam, pyskowałam, a zawsze mi się upiekło i nie miałam problemów z ocenami, a one stawały na głowie i miały zagrożenia/bomby na półrocza, czy koniec roku. xD A mimo to chciałabym tam wrócić. To był piękny czas. :zakochany:
Dekompresja
Posty: 5220 (po ~91 znaków)
Reputacja: 73 | BluzgometrTM: 24
Dekompresja
  18 kwietnia 2012
Fantastyczna
Fantastyczna: ale reszta nadal mnie nie lubiła, bo wszystko olewałam, wagarowałam, pyskowałam, a zawsze mi się upiekło i nie miałam problemów z ocenami, a one stawały na głowie i miały zagrożenia/bomby na półrocza, czy koniec roku.

Miałam tak w pierwszej klasie, nawet wtedy chciałam się przenies na lesnictwo z tego powodu :mrgreen:

Nie jesteś jakąś moją zaginioną siostrą ? :lol:

Fantastyczna
Fantastyczna: A mimo to chciałabym tam wrócić. To był piękny czas.

Może tez zatesknie za 5,4 lata ewentualnie 3 .

- To wódka? – słabym głosem zapytała Małgorzata.(...)
– Na litość boską, królowo – zachrypiał – czy ośmieliłbym się nalać damie wódki? To czysty spirytus.

Fantastyczna
Fantastyczna
  18 kwietnia 2012
Szpila
Szpila: Nie jesteś jakąś moją zaginioną siostrą ?

Mnie na bank podmienili w szpitalu. :tak:

Szpila
Szpila: Może tez zatesknie za 5,4 lata ewentualnie 3 .

Ano. ;>
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.