mysza662
mysza662
  6 września 2011 (pierwszy post)

Cześć, mam problem, gdyż nie mogę wybrać książek. Mam już parę, ale to stanowczo za mało, może polecicie mi jakiś ciekawy utwór.
Temat:
,, Obraz uzależnionych w literaturze XX i XIX w. Przedstaw zagadnienie na podstawie wybranych utworów. "
Z góry dzieki za pomoc ;)

Cybinho
Cybinho
  6 września 2011

A ile masz tych książek? 'Parę' w sensie dwie, czy w sensie kilka? ;)

mysza662
mysza662
  6 września 2011

Pamiętnik narkomanki
My dzieci z dworca Zoo
Nad Niemnem i Różyc jako człowiek uzależnony

Cybinho
Cybinho
  6 września 2011

Jeszcze jedną jakąś poszukasz i starczy. Nauczycielka od polaka powinna Ci pomóc znaleźć jeszcze jedną pozycję... w końcu od czegoś ona jest.
Ja miałem w bibliografii 4 książki, z czego 80% to było omawianie pierwszej, 15% drugiej i trzeciej, 5% ostatniej. Także w zasadzie mógłbym nawet mieć tylko jedną książkę. A reszta to tak jako uzupełnienie i żeby się komisja czasem nie czepiała.

explorator666
explorator666
  6 września 2011

ja miałem 2 ksiązki...jedną dlugą i jedną krótszą. plus kilka obrazów, kilka minut filmu i 80% dostałem. Dużo nie trzeba na ustnej z polaka żeby ją zdać...
wg mnie lepiej wziąść mniej i bardziej szczegółowo omówic, niż brać 15 i po minucie na każdą...(ale to tylko moje zdanie:) )
chyba że zdążysz i znasz od deski do deski wszystkie te co wybierzesz...
bo trzeba sie liczyć też z pytaniami od komisji. Im więcej książek tym z większej ilości materiału mogą Cie spytać.

Cybinho
Cybinho
  6 września 2011

No właśnie, trzeba pamiętać, że za samą prezentację można dostać maksymalnie tylko 5 pkt. :) 3 pkt. za treść i 2 pkt. za kompozycję. Więc rozmowa jest najważniejsza (no i język wypowiedzi).

mysza662
mysza662
  7 września 2011

Spoko, dzięki ;D

AtomPrezes
AtomPrezes
  7 września 2011

Nie wiem wiem dlaczego ludzie wybierają temat pracy taki co potem mają z nią problemy. Bierze się najłatwiejszy, oklepany; typu: "Motyw wędrówki". Pełno książek, łatwo przygotować się i zdana matura ustna na dużo procent. (szkoda tylko, że te procenty na nic nie są potrzebne) ;p

Cybinho
Cybinho
  7 września 2011

Zawsze też można zmienić temat jakoś do lutego :)
A z tymi tematami fakt - ludzie bezmyślnie wybierają, a potem mają problemy z bibliografią.
Ja sobie wybrałem temat dodatkowy, spoza tych proponowanych. Dlatego też połączyłem przygotowanie do matury z przyjemnym, czyli czytaniem Sapkowskiego. W efekcie max pkt. :)

explorator666
explorator666
  7 września 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Nie wiem wiem dlaczego ludzie wybierają temat pracy taki co potem mają z nią problemy. Bierze się najłatwiejszy, oklepany; typu: "Motyw wędrówki". Pełno książek, łatwo przygotować się i zdana matura ustna na dużo procent. (szkoda tylko, że te procenty na nic nie są potrzebne) ;p

Dokładnie:)
mysza662
mysza662
  7 września 2011

Nie mamy w liście tematu " motyw wędrówki", ale nawet jakby był to bym go nie wzięła. Uważam, że mój temat jest prosty, chciałam abyście mi jednak polecili jakieś ciekawe książki, gdyż nie czytałam ciekawych utworów o tematyce uzależnienia. ;) Nie musicie jakieś bunty siać narodowo-wyzwoleńcze... dla mnie temat odpowiada, Wam... nie musi ;)

explorator666
explorator666
  8 września 2011

a co do uzależnien to mozesz wykorzystać kawałki filmu w prezentacji pt. "my dzieci z dworca zoo" lub książke - jeśli istnieje - bo tego nie wiem:)

Sabu92
Posty: 167 (po ~189 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 14
Sabu92
  11 września 2011

Raczej nie ma ciekawych utworów większość to gówno.
Ja z moją prezentacją maturalną miałem tak, wziąłem się za robienie prezentacji w powerpoincie dzień przed samą prezentacją, tak samo jak przeczytałem kilka fragmentów z literatury, żeby znaleźć cytaty, no i na dzień przed nauczyłem się tego.

Mój wynik to 13/20 w zaledwie 1dzień przygotowania do tego :)

Oczywiście literature wybrałem na chybił trafił i kupiłem 1dną czy 2 pozycje, które wydały mi sie najciekawsze :)

dede9
dede9
  11 września 2011

ja prezentacje też zrobiłem w ostatnim momencie :d we wtorek o 24 miałem gotową (tekst) a w środę robiłem w powerpoincie :) a w czwartek rano zdawałem i o dziwo aż 80%. Jak robi się w ostatnim tygodniu to nie trzeba poświęcać dodatkowego czasu na naukę tego bo już prawie wszystko się pamięta.

A co do tematu: ja miałem o ekranizacjach :) i bardzo przyjemniej się porównuje dzieła, opisujesz tylko film :muzyke, kostiumy, grę aktorską i różnice między książką i filmem i oceniasz.

Generalnie takie matury się zdaje więc nie trzeba się aż tak martwić jak np. ja z powodu braku pracy do ostatnich chwil

MrugamSobie
MrugamSobie
  12 września 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: mysza662

a moze tak dolaczyc pamietnik nimfomanki - uzaleznienie od sexu
a co do narkotyków 'odlot na samo dno" dziewczyneczka sie pigul nabrala..dla mnie slaba ksiazka ale do tematu pasuje
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.