ZiArO1990
Posty: 63 (po ~152 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 5
ZiArO1990
  25 maja 2010 (pierwszy post)

Witam wszystkich. Mam takie malutkie pytanko:D

Czego dokładnie nauczyć się aby zdać ten angielski, chodzi mi o jakies konkretne zwroty, niewiem co ejszcze? moze ktos zna jakies ciekawe strony;/ Jestem totalna noga z anglika wiec mnie to przeraża a to juz jutro;/

Pozdrawiam Maturzystów :D

M@de By /Zi@ro//

julCiak69
julCiak69
  25 maja 2010
ZiArO1990
ZiArO1990: rozumiem... :P Ale każdy wyrazik sie przyda już wszystko zanotowane:D Czekam na dalsze propozycje:D

a szukać w internecie się nie chce? pełno jest stron.

przydatne zwroty
ZiArO1990
Posty: 63 (po ~152 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 5
ZiArO1990
  25 maja 2010

Są ale ja chcem Dowiedziec sie od was czego np. wy urzywaliscie bo niektore zwroty sa w ogóle nie używane .

M@de By /Zi@ro//

innocent0kiss
innocent0kiss
  25 maja 2010
ZiArO1990
ZiArO1990: urzywaliscie

Pomyśl lepiej o maturze z polskiego :tak:

+ najważniejsze to te którymi się opisuje obrazek

In the foreground.... - Z przodu....
In the background... - W tle....
In the picture I can see.... - Na obrazku widzę.....
The picture presents/shows... - Obrazek przedstawia.

itp. itd.
ZiArO1990
Posty: 63 (po ~152 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 5
ZiArO1990
  25 maja 2010

No maturke z polskiego mam juz za soba 16 pkt , a z bledami ort zawsze mialem problem ale nie zmieniaj tematu tu niechodzi o polski tylko angielski Droga Kolezanko:P

M@de By /Zi@ro//

innocent0kiss
innocent0kiss
  25 maja 2010
ZiArO1990
ZiArO1990: niechodzi

ZiArO1990
ZiArO1990: urzywaliscie

Drogi kolego, ale robisz bardzo dużo błędów.
OwocowoKolorowox3
OwocowoKolorowox3
  25 maja 2010

To może ja trochę pomogę.
Do opisywania obrazka- zwroty.

The picture shows- obrazek pokazuje
In the picture I can see- na zdjęciu widać
The photo was taken in- zdjęcie zostało zrobione w ...
at the bottom- na dole
at the top- na górze
in the middle(of the photo)- na środku
at the first glimpse- na pierwszy rzut oka
in the background- w tle
in the foreground- na 1-szym planie
I suppose- przypuszczam
in the top right/left corner- w prawym/lewym górnym rogu

jeszcze trochę tego było, ale nie pamiętam wszystkiego ;d
Za rok dopiero zdaję maturę, ale nauczycielka nam mówiła, żeby mówić głośno i wyraźnie, dość pewnym głosem.

i co do opisywania obrazka ja robię tak, po kolei:
1. mówię, co widzę na obrazku ogólnie
2. gdzie to foto zostało prawdopodobnie zrobione
3. Mówię co jest w tle i na pierwszym planie
4. Opisuję dalsze szczegóły
5. Mówię jakie wrażenie odnosi oglądający

julCiak69
julCiak69
  25 maja 2010
ZiArO1990
ZiArO1990: Są ale ja chcem Dowiedziec sie od was czego np. wy urzywaliscie bo niektore zwroty sa w ogóle nie używane .

wszystkie oklepane przykłady Ci dałam. nie używa się czegoś, co jest mało używane, bo egzaminator może Cię tak załatwić, że Cię udupi. nie wolno udawać, że wiesz więcej od egzaminatora. w szczególności takiego, co uczy języka obcego.
kuba92762
kuba92762
  25 maja 2010

Ale jakie Ci zwroty tam sa potrzebne?
Mow nawet bezokolicznikami.Jak przekazesz informacje to Ci dadza punkt.
Nie rozumiem jak mozna nie miec 6 pkt.

OwocowoKolorowox3
OwocowoKolorowox3
  25 maja 2010

Dam Ci mniej więcej opis pierwszego lepszego obrazka.

In the picture I can see landscape of country. Probably the photo was taken in the village, near forest. In the foreground I can see big wooden house. While, in the background I can see a lot of trees. In this picture we can see beautiful azure sky, too. I suppose that this house is desolate, because near the house we do not see traces of residence. The photo makes the viever see blissful peace.

kuba92762
kuba92762
  25 maja 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: In the picture I can see landscape of country. Probably the photo was taken in the village, near forest. In the foreground I can see big wooden house. While, in the background I can see a lot of trees. In this picture we can see beautiful azure sky, too. I suppose that this house is desolate, because near the house we do not see traces of residence. The photo makes the viever see blissful peace.

Jezeli jest noga z anglika to na pewno mu taki opis nie pomoze.
Po prostu niech skleca zdania typu In the picture I can see two guys.They are smiling itp.Tak zdasz jakos.
OwocowoKolorowox3
OwocowoKolorowox3
  25 maja 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: In the picture I can see landscape of country. Probably the photo was taken in the village, near forest. In the foreground I can see big wooden house. While, in the background I can see a lot of trees. In this picture we can see beautiful azure sky, too. I suppose that this house is desolate, because near the house we do not see traces of residence. The photo makes the viever see blissful peace.

aaa, jakby coś było źle to mnie poprawiać :lol:
Nie wiem czy tego aby czasem nie jest za mało, ale mi nauczycielka nigdy nie zwracała uwagi że coś jeszcze trzeba dodać. Ale może lepiej niech się maturzyści wypowiedzą ;)

Jeszcze taki zwrot warto znać
(jakby nie było dokładnie wiadomo co przedstawia obrazek)- it' s hard to say ehat exactly the picture present

no i mieć duży raczej zasób słów bo nigdy nie wiadomo na co się trafi :woot:
OwocowoKolorowox3
OwocowoKolorowox3
  25 maja 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Jezeli jest noga z anglika to na pewno mu taki opis nie pomoze. Po prostu niech skleca zdania typu In the picture I can see two guys.They are smiling itp.Tak zdasz jakos.

No ale nie wiem czy takie lanie wody na maturze przejdzie :P
________________

@ZiArO1990:
A tak a propo zapomniałam jeszcze o jednym. PRZY OPISYWANIU OBRAZKÓW UŻYWAMY ZAWSZE CZASU TERAŹNIEJSZEGO ;)

dobra myślę że trochę chociaż pomogłam... idę już :bye:
OwocowoKolorowox3
OwocowoKolorowox3
  25 maja 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: ehat

ta. literówka.
what ! **
kuba92762
kuba92762
  25 maja 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: No ale nie wiem czy takie lanie wody na maturze przejdzie :P

No ja do obrazka z 5 zdan krociotkich moze ulozylem.
2 pkt mialem wiec raczej wyczerpalem to co bylo do powiedzenia i wlasnie najprostsze slowka trzaskalem.:D
OwocowoKolorowox3
OwocowoKolorowox3
  25 maja 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: No ja do obrazka z 5 zdan krociotkich moze ulozylem. 2 pkt mialem wiec raczej wyczerpalem to co bylo do powiedzenia i wlasnie najprostsze slowka trzaskalem.:D

To tylko 2 pkt są za opis obrazka maksimum? :szok:
Myślałam, że więcej. to za co te pozostałe 18? :woot: Tylko za te pytania?
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.