SuperKamil
SuperKamil
  3 lutego 2010 (pierwszy post)

A więc w tym roku kończę gimnazjum... wybieram się do liceum no ale nie mogę się zdecydować na profil. Myślę nad matematyczno- informatyczną klasą lub matematyczno- fizyczną. Niektórzy mówią że na mat- inf jest też rozszerzona fizyka ale nie wiem no... Chodzi ktoś do takiej klasy ? jakie macie zdania na temat tych profili ? Lubie matematykę dobre mam oceny, z fizyki tez i z informatyki też , boję się tylko że nie dam rady z fizyką podobno jest tez trudno... bardziej mnie kręci coś jakiś fizyk itp ale tu tez jest chemia potrzebna, co byście wybrali na moim miejscu?

Yalahar
Yalahar
  3 lutego 2010

W takim razie idź do liceum bez profilu. Profil to profil, tylko więcej nauki w danym kierunku. Nie pomoże Ci to w przyszłości. Polski system edukacji nie wzbogaci Twojej wiedzy. Przez szkołę należy się ,, prześlizgnąć ". Więc według mnie w liceach profilowanych kładą niewiele większy nacisk na dane przedmioty, niż by się to mogło wydawać ;)

folkemon
folkemon
  3 lutego 2010

idź do do tej z informatyką ; ) No chyba, ze poziom w tej fizycznej jest lepszy, a zależy Ci na tym by się nauczyć. Bo wiesz, nawet najciekawszy profil jest do kitu jeśli jest kiepski poziom.

Poza tym uważam, że obie klasy, zarówno ta z inf, jak i ta z fiz, dadzą Ci dobre podstawy by w przyszłości dobrze sobie radzić na politechnice czy uniwersytecie.

Oczywiście zakładam, że w tych klasach jest dobry poziom.

Konto usunięte
Konto usunięte: W takim razie idź do liceum bez profilu. Profil to profil, tylko więcej nauki w danym kierunku. Nie pomoże Ci to w przyszłości. Polski system edukacji nie wzbogaci Twojej wiedzy. Przez szkołę należy się ,, prześlizgnąć ". Więc według mnie w liceach profilowanych kładą niewiele większy nacisk na dane przedmioty, niż by się to mogło wydawać ;)

nie zgadzam się :nie: Jednak to czego się uczysz ma duży wpływ na to czy się dostaniesz na wymarzone studia, jak i na to jak sobie na nich będziesz radził. Im lepsza matma tym na uczelniach technicznych później łatwiej :tak:
Czerek5
Czerek5
  4 lutego 2010

W 50% przypadkach na infie w liceum gra się w cs-a : P A to, że masz rozszerzoną infę to oznacza, że będziesz ją miał przez 2 lata a nie rok. Jeżeli mówisz, że dobrze się czujesz z fizy i z matematyki to idź na mat-fiz aby móc potem z tych przedmiotów napisać maturę z przyzwoitym wynikiem. Powiem Ci, że poszedłem na klasę mat-inf tylko z tego względu, że w mojej byłej szkole nie było profilu mat-fiz. W wyniku czego musiałem na maturę z fizyki rozszerzonej nadrobić masę wiadomości ; )

dominika1045
dominika1045
  4 lutego 2010

Ja chodziłam na matematyczno-geograficzno-informatyczny ;D
Informatyka miała u nas baaardzo ciężko, pisali programy, a jak ktoś nie ma o tym zielonego pojęcia, to ciężko mu było to wszystko ogarnąć, więc na semestr było dużo poprawek, zaliczeń no i oceny wcale nie rewelacyjne..
Fizyka - przedmiot jak przedmiot tylko trochę wiedzy i mnóstwo wzorów. Jak ktoś to lubi to spokojnie da sobie radę ;D
Matematyka rozszerzona może Ci się później przydać na studiach. Będziesz wyższy lvl niż cała reszta xD
Ale to każdy pisze z naszego doświadczenia. Najlepiej zrobisz jak popytasz uczniów lo, do którego zamierzasz się wybrać, jak naprawdę wyglądają zajęcia i to będzie miało wpływa na Twój wybór ;D

SuperKamil
SuperKamil
  4 lutego 2010

w tym liceum gdzie chce iśc to podobono duży nacisk na informatyce jest na pisanie programów;p

XxYourBlueEyesxX
XxYourBlueEyesxX
  4 lutego 2010

Do końca roku zdanie zmieni Ci jeszcze nie raz. :))
Hmmm ja bym wybrała mat-inf.Ale zawsze jak ci się nie spodoba można się przenieść na inny profil.
:))

Drozu
Drozu
  4 lutego 2010

Wybierz fizykę... najlepiej jest też zdawać fizykę na maturze + matematykę jeśli myślisz o studiach typu matematyka, fizyta itp, kierunki techniczne. Na polibudzie nawet jak idziesz na informatykę to ocena z fizyki ma większe znaczenie niż ta z informatyki.

Rosiczka00
Rosiczka00
  4 lutego 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Na polibudzie nawet jak idziesz na informatykę to ocena z fizyki ma większe znaczenie niż ta z informatyki.

raczej matura, bo oceny nie są brane pod uwagę.
przynajmniej na większości uczelni (w tym mojej) nie obchodziło ich świadectwo.
liczy się wynik z matury.
jeśli chciałbyś w przyszłości studiować infę, to nie musisz z niej zdawać matury, wystarczy rozszerzona matma. Na Twoim miejscu wybrałabym mat-fiz :P Fizyka w liceum nie jest trudna. Ja mam ją na studiach, a byłam na profilu humanistycznym :ziober2:
Drozu
Drozu
  4 lutego 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: raczej matura, bo oceny nie są brane pod uwagę.


Dlatego napisałem żeby zdawał maturę z fizyki i matematyki bo chodzi mi właśnie o ocenę z tych przedmiotów pisanych na maturze. Nie o ocenę na świadectwie.
SuperKamil
SuperKamil
  4 lutego 2010

zdanie już mi się nie zmieni :) jestem pewny że na matematykę innego rozwiązania dla siebie nie widzę;p jedyny dylemat to właśnie ten profil...

Rosiczka00
Rosiczka00
  4 lutego 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Dlatego napisałem żeby zdawał maturę z fizyki i matematyki bo chodzi mi właśnie o ocenę z tych przedmiotów pisanych na maturze. Nie o ocenę na świadectwie.

a, no chyba że tak, tyle że z matury nie ma już ocen a procenty :P

SuperKamil
SuperKamil: zdanie już mi się nie zmieni :) jestem pewny że na matematykę innego rozwiązania dla siebie nie widzę;p jedyny dylemat to właśnie ten profil...

bierz mat-fiz.
na takim profilu i tak jakiś tam nacisk będzie na infe. A na studiach będzie Ci łatwiej zacząć dzięki rozszerzonej fizyce.
SuperKamil
SuperKamil
  4 lutego 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: bierz mat-fiz.

tak właśnie na chwile obecną myślę :)
Drozu
Drozu
  4 lutego 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: a, no chyba że tak, tyle że z matury nie ma już ocen a procenty :P


Co za różnica jak jest wyrażony wynik... Matura to ocena twoich umiejętności... przynajmniej w założeniu.

Informatyka w liceum to żenada. Nie nauczą cię tam niczego co przyda ci się na studiach. Wiem z doświadczenia. Nawet jeśli idziesz studiować informatykę. Programować też cię nie nauczą... to trzeba rozumieć i samemu chcieć.

Lepiej poświęcić czas na matematykę i fizykę. Na większości politechnik przez pierwszy semestr masz takie przedmioty jak: analiza matematyczna, fizyka, algebra... dopiero od drugiego roku przedmioty wyspecjalizowane w kierunku, który wybierzesz... na tych przedmiotach robią nawiększy przesiew... bo licea nie potrafią uczyć matematyki i fizyki, dlatego warto poświecić jej więcej czasu. U mnie na informatyce po pierwszym semestrze poleciało kilkadziesiąt osób właśnie przez mate i fize... bo przychodzisz na studia i zdajesz sobie sprawe że nie czaisz o czym oni do Ciebie mówią... w liceum robi się jakieś pierdoły. Zresztą wystarczy poczytać to forum z jakimi problemami ludzie tutaj przychodzą... poziom w szkołach jest żenujący...
pikaczu
pikaczu
  5 lutego 2010

chodzę do klasy mat-inf, fizykę również mam na rozszerzeniu :tak:

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.