KubekKakao
KubekKakao
  3 stycznia 2010 (pierwszy post)

Wykonaj redukcje wyrazow podobnych, a nastepnie oblicz wartosc liczbowa wyrazenia algebraicznego dla x = -5, y = 3 i z = - 1.

a) 7x+3y+6x+2
b) 8+4z+6x+10z
c) 7x+3y+8x+9y
d) -5x-3y-3z+10
e) 6x(do potegi drugiej)+9z+5x(do potegi drugiej)-8y
f) 5z(do potegi trzeciej)+4z(do potegi drugiej)+3z-25z-10z(do potegi drugiej)-5z(do potegi trzeciej)

prosze o pomoc :(

IMalinowaMambaI
IMalinowaMambaI
  3 stycznia 2010

a) 13x + 3y + 2 = 7*(-5) + 3*3 + 2 = to już tam sobie policz
b) 14z + 6x + 8 = teraz za z podstawiasz to co masz podane w treści zadania, za x podstawiasz to co masz podstawić za x czyli -5 i do tego dodajesz to 8.
c)15x + 12y = robisz, jak napisałam wyżej
d)tu niczego nie zredukujesz, wszystko zostaje jak jest i za literki podstawiasz liczy podane w treści zadania
e)CHYBA !! 11x do potęgi 2 + 9z - 8y= za literki podstawiasz liczby
f)nie wiem

KubekKakao
KubekKakao
  3 stycznia 2010

czy jest ktos kto lepiej by mi to zrobil i wytlumaczyl ? =) ..

Bananowaaa
Bananowaaa
  3 stycznia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: czy jest ktos kto lepiej by mi to zrobil i wytlumaczyl ? =) ..

a czego tutaj nie rozumiesz? :woot:

po prostu w równaniach zamiast x, y i z podstawiasz ich wartości podane w treści i potem obliczasz.

np. jako że x= -5 w równaniu podstawiasz -5 zamiast każdego x, czyli np zamiast 7x będziesz teraz miała 7* (-5), i analogicznie z "y" i "z".
KubekKakao
KubekKakao
  3 stycznia 2010
Bananowaaa
Bananowaaa: a czego tutaj nie rozumiesz? po prostu w równaniach zamiast x, y i z podstawiasz ich wartości podane w treści i potem obliczasz. np. jako że x= -5 w równaniu podstawiasz -5 zamiast każdego x, czyli np zamiast 7x będziesz teraz miała 7* (-5), i analogicznie z "y" i "z".

no wiem ale chcialam miec te obliczenia tak dobrze zrobione wszystkie a tamta osoba chyba niezbyt o tym wie;P
a pomogla bys mi z przykladami ?
KubekKakao
KubekKakao
  3 stycznia 2010

dobra rozumiem ale dlaczego 7x to 7* (-5)

Bananowaaa
Bananowaaa
  3 stycznia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: a pomogla bys mi z przykladami ?

mam je za ciebie zrobić? pomęcz się trochę, trudne to nie jest. nie sądzę, żebyś znalazła tu kogoś kto będzie za ciebie zadania odrabiał.
Bananowaaa
Bananowaaa
  3 stycznia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: dobra rozumiem ale dlaczego 7x to 7* (-5)

bo 7x to inaczej 7*x, tak samo np 3y to 3*y. dlatego gdy podstawisz wartości z treści zadania też masz mnożenie.
KubekKakao
KubekKakao
  3 stycznia 2010
Bananowaaa
Bananowaaa: mam je za ciebie zrobić? pomęcz się trochę, trudne to nie jest. nie sądzę, żebyś znalazła tu kogoś kto będzie za ciebie zadania odrabiał.

hehe spoko ... =) na forum raczej sie nie znajdzie osob które pomoga =).. okeyy spoko jakos sobie poradze :D
IMalinowaMambaI
IMalinowaMambaI
  3 stycznia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: czy jest ktos kto lepiej by mi to zrobil i wytlumaczyl ? =) ..

Ty dalej tego nie rozumiesz?:ninja:
omg...

Konto usunięte
Konto usunięte: tak dobrze zrobione wszystkie

one są dobrze zrobione, ale wybacz nie zrobię wszystkiego za Ciebie, przeczytaj regulamin tego działu, a będziesz wiedziała czemu
IMalinowaMambaI
IMalinowaMambaI
  3 stycznia 2010

zostało Ci tylko pomnożyć i pododawać lub poodejmować liczby od siebie, no ale skoro tego nie potrafisz, to ja Ci nie pomogę już, zresztą sądzę, że jak każdy.

Bananowaaa
Bananowaaa
  3 stycznia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: na forum raczej sie nie znajdzie osob które pomoga

rozumiem że tylko ci zaszkodziłam :woot:
IMalinowaMambaI
IMalinowaMambaI
  3 stycznia 2010
Bananowaaa
Bananowaaa: rozumiem że tylko ci zaszkodziłam

i ja chyba też :mrgreen:
Bananowaaa
Bananowaaa
  3 stycznia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: i ja chyba też

czuję się prawie winna :mrgreen:
IMalinowaMambaI
IMalinowaMambaI
  3 stycznia 2010
Bananowaaa
Bananowaaa: czuję się prawie winna

ja też :and:
:lol2:
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.