YourSceneSucks
YourSceneSucks
  5 listopada 2009 (pierwszy post)

Witam!
Mam do Was 3 pytania, które pomogą mi w napisaniu małej pracy.

1.Kto studiuje bądź wiąże swoją przyszłość z naukami humanistycznymi?

2.Czy nauki humanistyczne są potrzebne?

3.Jeśli tak/nie to dlaczego?

Z góry dziękuję i liczę na w miarę sensowne i konkretne odpowiedzi :))

Sylvinka
Posty: 15395 (po ~112 znaków)
Reputacja: -13 | BluzgometrTM: 4
Sylvinka
  5 listopada 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: 1.Kto studiuje bądź wiąże swoją przyszłość z naukami humanistycznymi?

np. dziennikarz.
Konto usunięte
Konto usunięte: 2.Czy nauki humanistyczne są potrzebne?

Mi tak.
Konto usunięte
Konto usunięte: 3.Jeśli tak/nie to dlaczego?

Żeby cokolwiek wiedziec o Polsce, i żebyś umiała zawsze coś napisac.
mam czarne skrzydła,muskam nimi stopy aniołów...
Sylvinka
Posty: 15395 (po ~112 znaków)
Reputacja: -13 | BluzgometrTM: 4
Sylvinka
  5 listopada 2009

Na drugie pytanie masz odpowiedź wszędzie! Wystarczy odwiedzic przeglądarkę.

mam czarne skrzydła,muskam nimi stopy aniołów...
Filuteria
Filuteria
  5 listopada 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: 1.Kto studiuje bądź wiąże swoją przyszłość z naukami humanistycznymi?


Ktoś, kto nie lubi przedmiotów ścisłych.

Konto usunięte
Konto usunięte: 2.Czy nauki humanistyczne są potrzebne?


Do kształtowania kultury, jezyka zapewne. Jednak nauki humanistycznie nie odgrywają na arenie światowej, ani narodowej jakiejś szczególnej roli.

Konto usunięte
Konto usunięte: 3.Jeśli tak/nie to dlaczego?


Powstała luka pokoleniowa odkąd wycofano maturę z matematyki. Dobrze, że jednak w tym roku się to zmieni.
Z powodu owej luki pokoleniowej brakuje inżynierów, ludzi po kierunkach technicznych, ścisłych. Za to filologie, dziennikarstwo, kulturoznawstwo i inne bajery są oblegane. Nie ma równowagi. Ludzie nie zajmują się tym, co jest potrzebne dla rozwoju państwa, życia, techniki, medycyny, itd.
juleczkusia
juleczkusia
  5 listopada 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: 1.Kto studiuje bądź wiąże swoją przyszłość z naukami humanistycznymi?

ktoś kto chce pisać reportaże (dziennikarstwo) albo stosunki miedzy narodowe, po prostu osoby, które nie znoszą nauk ścisłych i po zakończeniu kształcenia się w szkołach średnich chcą zakończyć przygodę z matematyką, fizyką, chemią ;)

Konto usunięte
Konto usunięte: 2.Czy nauki humanistyczne są potrzebne?

owszem, bo kto by walczył o prawa obywateli, gdyby nie było prawników, adwokatów i sędziów.? kto by dostarczał nam powodów do śmiechu, gdyby nie obrady parlamentarne w polskim Sejmie.? kto by pisał nam artykuły do gazet, gdyby nie było dziennikarzy.? a na koniec: co byśmy czytali, gdyby nie było dobrych pisarzy.?

Konto usunięte
Konto usunięte: 3.Jeśli tak/nie to dlaczego?

a chcesz cokolwiek wiedzieć co się dzieje w kraju i zagranica.?
chcesz wiedzieć, co nasi politycy robią z pieniądzmi, które powinny być w Skarbie państwa.? i na koniec: czy ks Rydzyk faktycznie zrobił armię ze starszych ludzi, którzy uważają go za jedynego i słusznego człowieka, który ma racje.?
MagiaMascotaMialek
MagiaMascotaMialek
  5 listopada 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: 1.Kto studiuje bądź wiąże swoją przyszłość z naukami humanistycznymi? 2.Czy nauki humanistyczne są potrzebne? 3.Jeśli tak/nie to dlaczego?

ja z dziennikarstwem :tak
szczerze? Nie. Ludzi z "umysłem humanistycznym" jest od uhuhu i jeszcze trochę . Każdemu komu nie idzie z matmą wybiera humanistykę, bo uważa że jest humanistą :zonk:
margotka
margotka
  5 listopada 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: 1.Kto studiuje bądź wiąże swoją przyszłość z naukami humanistycznymi?


1/2 wykonywanych zawodów... to zawody humanistyczne np. prawnik, kulturoznawca, filolog (zagraniczych też), socjolog, archeolog, socjolog, antropolog... pedagodzy wszelcy, psycholodzy etc.

Konto usunięte
Konto usunięte: 2.Czy nauki humanistyczne są potrzebne?


niezbędne ... podział nauk humanistycznych jest znany od II poł. XIX w. ...wynikał z potrzeby nazwania rzeczy po imieniu.... istniejące nauki zgodne z podziałem starożytnym i średniowiecznym nie wystarczały... dlatego z biologi wyodrębniła się np. archeologia, antropologia, historia... etc. :>

pan który tego dokonał jasnego podziału nazywał się Wittgenstein... i kojarzy się go szczególnie z badaniami nad językiem oraz ze słynnym powiedzeniem "granice mojego języka sa granicami mojego świata.." ...

nauki ścisłe są naukami pomocniczymi dla nauk humanistycznych i odwrotnie...
Fobia
Fobia
  5 listopada 2009

Jej, takie łatwe zadanie można samemu napisać :lol2:
Wystarczy ruszyć głową, myślenie nie boli :tak:

juleczkusia
juleczkusia
  5 listopada 2009
Fobia
Fobia: Wystarczy ruszyć głową, myślenie nie boli

niektórych chyba boli :mrgreen:
Fobia
Fobia
  5 listopada 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: niektórych chyba boli


Zastanawiam się jak na ustnej maturze będą mieli jakieś pytania - to co? wyjmą laptopa i będą szukali pomocy na forum? -,-' :lol:
juleczkusia
juleczkusia
  5 listopada 2009
Fobia
Fobia: Zastanawiam się jak na ustnej maturze będą mieli jakieś pytania - to co? wyjmą laptopa i będą szukali pomocy na forum? -,-'

zapewne tak :pavarotti:
w sumie to niezły pomysł :lol:
Fobia
Fobia
  5 listopada 2009

"Chwilkę, muszę coś napisać na forum" - ciekawe jakby komisja na to zareagowała :lol2:

juleczkusia
juleczkusia
  5 listopada 2009
Fobia
Fobia: "Chwilkę, muszę coś napisać na forum" - ciekawe jakby komisja na to zareagowała

wydaje mi się, że tak:
laughing :)
btw: to dziecko na samym początku jest przecudowne :)
:w00t:
zelka
Posty: 6563 (po ~68 znaków)
Reputacja: 1 | BluzgometrTM: 44
zelka
  5 listopada 2009
Fobia
Fobia: Zastanawiam się jak na ustnej maturze będą mieli jakieś pytania - to co? wyjmą laptopa i będą szukali pomocy na forum? -,-'

chyba tak,skoro zwracają się z takim problemami na forum :lol2:

Fobia
Fobia: "Chwilkę, muszę coś napisać na forum" - ciekawe jakby komisja na to zareagowała


wolę nie zgadywać :lol2:
Life more, think less
Fobia
Fobia
  5 listopada 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: wydaje mi się, że tak: laughing :) btw: to dziecko na samym początku jest przecudowne :)


mój brat jest ładniejszy :D

Konto usunięte
Konto usunięte: wolę nie zgadywać


:tak: ja też.
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.