krrruczek
krrruczek
  3 listopada 2009 (pierwszy post)

Mam Wielką prosbe o pomocy w napisaniu listu:
mianowicie ma to byc tak:
zakres 120-150 słowek

Byłeś ostatnio na pogadance na temat sposobu zdrowego odżywiania sie . w liscie do zajomych napisz:

1. o czym byla pogadanaka i kto ja prowadził

2. kiedy i gdzie odbyła sie pogadanka

3. jakich wskazówek udzielała osoba prowadzaca

4. co sadzisz o tych wskazówkach i czy masz zamiar którąś z nich zastosowac

z góry wieeeeeelkiee dzieki :]

Rozmowa była zwiazana ze zdrowym odzywianiem , i o utrzymywaniu diet które pozwola nam życ zdrowo. Lekcje prowadziła dietetyczka , która sie na ty bardzo dobrze zna.

Rozmowa odbyła sie u nas w szkole z całą naszą klasą wczoraj po lekcjach.
Kto był chetny ten został.

Pani udzielała wskazowek w sposobie odzyw. się takich jak zmniejszenie spozywania tłuszczów i słodyczy , a jedzenie wiecej owoców i beztłuszczowych potraw.Dla chetnych rozpisywała tez gotowa diety.

Myśle że to dobre rady , ponieważ nie dbajac o zdrowie i jedząc wszystko co nam sie nasunie, bedziemy wygladac nie zadobrze i bedziemy mieli gorsze samoopczucie,dlatego bede stosował sie do jej rad.

juleczkusia
juleczkusia
  3 listopada 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Mam Wielką prosbe o pomocy w napisaniu listu: mianowicie ma to byc tak: zakres 120-150 słowek

my tutaj za kogoś nie robimy prac domowych :ninja:
napisz najpierw sama, sprawdzimy:)
pomóż sobie słownikiem, potem tutaj napisz, żeby skonsultować z nami błędy etc. :)
miłego pisania:)
krrruczek
krrruczek
  3 listopada 2009

The conversation was associated with healthy eating, and maintaining a diet that will allow us to live healthily. Lessons conducted dietitian, who in August on you very well know. The conversation was held in our school with our whole class after school yesterday. Who was willing you. You gave advice in the way he says. such as reducing the fat and eat sweets, and eating more fruit and fat free are willing potraw.Dla also prepared to elaborate on a diet. I think its good advice, because it does not taking care of health and eating everything in the overlap in August, will not look too good and we have worse, why I applied to her advice.

to prosze o poprawke

juleczkusia
juleczkusia
  3 listopada 2009
Konto usunięte
Konto usunięte:

jeżeli jest to list to tzrebas to jakoś zacząć :D
najprościej:
Hi Peter,
how are U.? I'm thine and I will discrabe one thing. Last time we have had a conversation about healthy food. The Boss of this meeting was doctor Bla Bla bla (wpisz jakieś nazwisko po prostu xD)
This conversation was last Friday, so we hadn't got lessons.

nad resztą muszę nieco pomyśleć, bo teraz lecę na korki z niemca ;)
krrruczek
krrruczek
  3 listopada 2009

dziękuje,a to co napisalam jest zle ?

juleczkusia
juleczkusia
  3 listopada 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: dziękuje,a to co napisalam jest zle ?

jak dla mnie nie jest to poprawne. ja przynajmniej tak czuje ten tekst:D
krrruczek
krrruczek
  3 listopada 2009

a czy moglabys mi poprawic to do konca> bede bardzo wdzieczna,bo lepiej sama nie napisze;(

juleczkusia
juleczkusia
  3 listopada 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: a czy moglabys mi poprawic to do konca> bede bardzo wdzieczna,bo lepiej sama nie napisze;(

wiesz ja bym po prostu to inaczej ujęła :mrgreen:
nic poza tym :mrgreen:
my podobne listy piszemy w klasie, na lekcji, bo nauczycielka uważa, że gdybyśmy pisali w domu, moglibyśmy korzystać z rożnego rodzaju pomocy- nie tylko korepetycje, za które rodzice płacą, ale także znajomi piszący prace domowe :lol:

Konto usunięte
Konto usunięte: 3. jakich wskazówek udzielała osoba prowadzaca

This doctor .... said that young people- I mean teens eat so much sweets and also we eat things which are not good for us, for our ... (tutaj ma być przemiana materii, ale nie mogę sobie przypomnieć, jak to się pisze, a się bardzo śpieszę).
We eat junky food in fast food restaurant, we have very running life (nie wiem, czy to jest poprawne, te trzy ostatnie wyrazy).
Teens don't eat gruits and vegetables, they life only on unhealthy food.

Konto usunięte
Konto usunięte: 4. co sadzisz o tych wskazówkach i czy masz zamiar którąś z nich zastosowac

I think she has right, because I know that my griend eat only in fast food reastaurant an sweets, but I have never seen them with fruts, for example apple or banana. Their sandwiches hasn't got any vegetables for example tomato or lettuce.

I will change my diet because I have unhealty diet too. So from today I will eat healty.

cos takiego mniej więcej ;)
krrruczek
krrruczek
  3 listopada 2009

dziękuje. No u nas wlasnie zadaja nam do domu i kazdy sciaga skad tylko moze. tak jest od pierwszej klasy ,a tak naprawde nikt nic nie umie

Konradziq
Konradziq
  3 listopada 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: I'm thine

:crylol:
Wybacz, nie nabijam się z Ciebie, a z sensu ;).
I am fine.
Konto usunięte
Konto usunięte: discrabe

describe

I szczerze, nie chce mi się reszty poprawiać.
BartekGrajek
BartekGrajek
  3 listopada 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Last time we have had

What iz thiz? :nielapie:
Konradziq
Konradziq
  3 listopada 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: What iz thiz?

Present Perfect ;P.
Naprawdę, zajrzyj kiedyś do jakiejś gramatyki języka angielskiego ;).
BartekGrajek
BartekGrajek
  3 listopada 2009
Konradziq
Konradziq:

Tylko się pytam, nie? :and:

Idę się ukarać... :gothiclady:
kesjaa
kesjaa
  3 listopada 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: to prosze o poprawke

Tu nie ma co poprawiać, tu musisz napisać wszystko od nowa, najlepiej...
Zdania są niepoprawnie zbudowane
Konradziq
Konradziq
  3 listopada 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Tylko się pytam, nie?

No ok :ninja:.

Chociaż teraz, jak się przyglądnąłem temu zdaniu, to wydaje mi się, że nie można użyć Perfectu.
"Last time" jest zbyt określone. :woot:
Może po prostu "lately" lub "recently".
Albo "Last time we had".
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.