Kalamucki
Kalamucki
  15 lipca 2009 (pierwszy post)

Stoją przed dylematem,znaczy niebawem być może będę miał taki dylemata.
Mianowicie,będę musiał dokonać wyboru,między studiami zaocznymi w Poznaniu(do których mam o wiele bliżej niż na dzienne w innym mieście)lub dzienne w Szczecinie.
Zaoczne będą mnie kosztować taniej niż dzienne,to kolejny mocny atut.
Ponadto Politechnika Poznańska chyba lepiej brzmi niż Zachodniopomorski Uniowersytet Technologiczny :zonk:(chcę iść na kierunek technologia chemiczna)
1.Co wybralibyście na moim miejscu ?
Zaoczne czy dzienne ?

Jesli zaoczne w Poz to dlaczego ,jeśli dzienne w Szcz to dlaczego ?

W czym są lepsze studia dzienne od zaocznych ?
Dlaczego ludzie wybierają bardziej dzienne ?
(dla mnie nawet tańsze wychodzą zaoczne)

Prawdą jest,że pracodawcy wolą mieć pracowników ze studiami dziennymi czy zaocznymi ? Czy może nie stanowi to dla nich różnicy ?

fantastica
fantastica
  15 lipca 2009

ja ogólnie nie toleruje studiów zaocznych także odradzam coś takiego odrazu
:mrgreen:

Konto usunięte
Konto usunięte: W czym są lepsze studia dzienne od zaocznych ?

na dostalam sie na dzienne na UJ i sie ciesze
Konto usunięte
Konto usunięte: Dlaczego ludzie wybierają bardziej dzienne ?

zauwazylam cos odwrotnego... niezrozumialego dla mnie :nielapie:
Kalamucki
Kalamucki
  15 lipca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: zauwazylam cos odwrotnego... niezrozumialego dla mnie


bo jest w wielu przypadkach taniej i łatwiej.
Konto usunięte
Konto usunięte: a ogólnie nie toleruje studiów zaocznych

dlaczego ?
Lckowy
Posty: 1968 (po ~93 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 2
Lckowy
  15 lipca 2009

za dzienne sie buli :ninja: ?
Czy ja niemysle dziś ;x ?

Kalamucki
Kalamucki
  15 lipca 2009
Lucjan
Lucjan: za dzienne sie buli ?

płaci się,za mieszkanie,za jedzenie(w przypadku gdy uczelnia poza miejscem zamieszkania)
za dojazdy...
fantastica
fantastica
  15 lipca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: dlaczego ?

1/ jeśli już mam za nie płacic to wymagam żeby mnie czegoś nauczyli - a nie zawsze tak jest
2/ jak już zapłace i sobie nie poradze to nikt mi nie odda ani grosza
3/ jeśli pracujesz i studiujesz to prawie nigdy nie dopasujesz sobie godzin w odpowiedni sposób, zawalisz albo studia albo prace.......
Lckowy
Posty: 1968 (po ~93 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 2
Lckowy
  15 lipca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: płaci się,za mieszkanie,za jedzenie(w przypadku gdy uczelnia poza miejscem zamieszkania) za dojazdy...

dobra ;x
Już rozumiem ;x
Kalamucki
Kalamucki
  15 lipca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: 3/ jeśli pracujesz i studiujesz to prawie nigdy nie dopasujesz sobie godzin w odpowiedni sposób, zawalisz albo studia albo prace.......

prace można zawalać,byle jaką brać,na pół etatu

Konto usunięte
Konto usunięte: mnie czegoś nauczyli - a nie zawsze tak jest

na państwowych chyba nauczą :woot:
shamaramorgan
shamaramorgan
  15 lipca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: na dostalam sie na dzienne na UJ i sie ciesze

jaki jest tam próg rekrutacji?

Na Twoim miejscu wybrałabym dzienne, nie ważne, że uczelnia jest "gorsza"
Zaocznie pójdę tylko wtedy, gdy nie przyjmą mnie na dzienne.
Fieska
Fieska
  15 lipca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny

Moim zdaniem to brzmi lepiej jak Politechnika Poznańska.
Konto usunięte
Konto usunięte: Co wybralibyście na moim miejscu ? Zaoczne czy dzienne ?

Ja bym wybrała dzienne. Chociaż jeżeli ktoś już pracuje to wiadomo, że wtedy korzystniej jest iść na zaoczne. Dzienne dlatego, że w dzień, rano czy w południe, wiedza się lepiej przyswaja i zawsze można sobie coś zaplanować na wieczór. Dużo pracuje do godziny 17 więc kiedy idzie się na dzienne, ma się czas dla przyjaciół. Wybierając się na zaoczne, lekcje odbywają się zazwyczaj wieczorami, kiedy wszyscy wracają z pracy i siedzą już w domu. Pod względem miasta to Poznań raczej wychodzi na plusie jak Szczecin, chociaż w ostatnim czasie w Szczecinie wzięli się za sanitaryzację i Szczecin staje się coraz "ładniejszy".
Wątpię, że dla pracodawcy będzie to jakaś różnica, czy ktoś studiował na zaocznych, czy na dziennych. Mi by było to obojętne. Liczy się wiedza i praktyka.
Ader
Ader
  16 lipca 2009

Oczywiście że wybrał bym dzienne studia w innym mieście. Sam fakt że są to dzienne studia to dla mnie duży atut, życie studenckie jest o wiele bogatsze niż takie na zaocznych, możliwość poznania wielu ludzi oraz samodzielności w innych warunkach niż w domowych pieleszach też jest dla mnie znaczące no i ranga uczelni, Uniwersytet a Politechnika to duża przepaść. Ta pierwsza ma zawsze większą rangę niż druga. Z tą kasą to nie wiem, opłata akademika/stancji, no i pieniądze na wlasne potrzeby, rzeczywiście mogą przewyższyć czesne za studia zaooczne.
Jeżeli jednak zależy Ci na tym żeby pracować i uczyć się wybieraj zaoczne, jeśli chcesz troszkę posmakować studenckich swawoli, wybieraj dzienne o ile jest taka szansa :)

kladzia2d
kladzia2d
  16 lipca 2009

zaoczne są lepsze ponieważ, szkołę masz tylko w weekendy a w tygodniu możesz pracować, a jeżeli pójdziesz na dzienne to z pracy nic nie będziesz miał a za studia będziesz musiał płacić więcej niż za zaoczne. Więc lepiej wybrać zaoczne moim zdaniem :)

clyde
clyde
  16 lipca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: 1.Co wybralibyście na moim miejscu ?

Zaoczne. W końcu jakoś muszę zapłacić za te studia ,a w wieku 20 lat nie chcę być na utrzymaniu rodziców.

Konto usunięte
Konto usunięte: 1/ jeśli już mam za nie płacic to wymagam żeby mnie czegoś nauczyli - a nie zawsze tak jest

Nie zawsze też jest ,że nie nauczą. Ale to już zależy od prestiżu uczelni.
AggUssIaaaa
AggUssIaaaa
  17 lipca 2009


BujajacaWoblokachh
Posty: 44958 (po ~170 znaków)
Reputacja: -10 | BluzgometrTM: 12
BujajacaWoblokachh
  17 lipca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: 1.Co wybralibyście na moim miejscu ?

Mysle, ze tego wyboru powinienes dokonac samemu, bo najlepiej wiesz, co jest dla ciebie najlepsze, a nie sugerujac sie zdaniem innych... ;)

Co do pozostalych pytan:

Konto usunięte
Konto usunięte: Zaoczne czy dzienne ?

Bylam na dziennych, teraz jestem na zaocznych, wiec mam mniej wiecej pojecie jak wygladaja jedne i drugie...

Studiowanie poza miejscem zamieszkania jest o tyle fajne, ze z cala pewnoscia daje wiecej luzu i niezaleznosci... Z drugiej zas strony udzi obawe, ze jesli tego luzu bedzie mialo sie zbyt wiele, moze zabraknac motywacji do nauki i skonczyc sie wyrzuceniem z uczelni...

Plusem jest rowniez to, ze ma sie wkeiszy kontakt z ludzmi z grupy, a co za tym idzie latwiejszy dostep do notatek czy zawsze mozna kogos poprosic o pomoc w nauce... Na studiach zaocznych jest z tym trudniej...

Z drugiej strony...

Poziom nauki na studiach dziennych i zaocnzych programowo niczym sie nie rozni (to jeszcze ew. zalezy od uczelni - na prywatnych jest z tym gorzej), jak ktos na prawde chce sie uczyc to i tu i tu zdobedzie odpowiednia wiedze ;)

Ponad to studia zaoczne daja mozliwosc rownoczesnego zdobywania doswiadczenia zawodowego i dorobienia sobie na wlasne wydatki, co na studiach dziennych przynajmniej na pierwszych latach jest bardzo trudne a wrecz niemozliwe, ze wzgledu na natlok zajec na uczelni...

Konto usunięte
Konto usunięte: W czym są lepsze studia dzienne od zaocznych ?

W niczym...

Konto usunięte
Konto usunięte: Dlaczego ludzie wybierają bardziej dzienne ?

Sadze, ze z utartego stereotypu, ze po studiach dziennych student ma wiecej perspektyw...

A to wvcale nie prawda... Pracodawca nie patrzy na to czy konczysz studia dzienne cyz zaoczne, wieksza uwage zwracva sie teraz na to jaka uczlenie sie konczy...

Konto usunięte
Konto usunięte: Prawdą jest,że pracodawcy wolą mieć pracowników ze studiami dziennymi czy zaocznymi ? Czy może nie stanowi to dla nich różnicy ?

Odpowiedizalam na to powyzej przy okazi inneog pytania :)
Nie mam czasu nienawidzić ludzi, którzy mnie nienawidzą,
bo jestem zbyt zajęta kochaniem ludzi, którzy mnie kochają ;)
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.