OverMyHead
OverMyHead
  2 lipca 2009 (pierwszy post)

Maturzyści to jaką uczelnie wybieracie? Pochwalcie się wyborem kierunku...
Ja wybieram się na Politechnikę Gdańską... zarządzanie i inżynieria produkcji...

Jak myślicie jaki typ uczelni jest najpopularniejszy?

savoureaux
savoureaux
  2 lipca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Jak myślicie jaki typ uczelni jest najpopularniejszy?

humanistyczne.
ja wybieram sie na UMCS na animatora i menedżera kultury.
anjosia
anjosia
  2 lipca 2009
teraz najbardziej opłacają się studia techniczne, a z przyrodniczych o ochrona srodowiska.
shamaramorgan
shamaramorgan
  2 lipca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: z przyrodniczych o ochrona srodowiska.

ja gdzieś czytałam, że po tych studiach nie ma pracy. Bo nie dość, że kierunek jest oblegany, to jeszcze Polska nie jest na tyle rozwinięty jakaś gałąź przemysłu, w którym absolwenci mogliby pracować.
Ale każdy może się wybić jeśli chce i ma ambicje :)
Andrew25111989
Posty: 43 (po ~718 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 0
Andrew25111989
  2 lipca 2009

polecam studia techniczne inżynierskie brakuje teraz ludzi z takim wykształceniem
ja wybieram się na politechnikę Rzeszowską
kierunek budowa i konstrukcja maszyny

EverybodyLies1
EverybodyLies1
  2 lipca 2009

Ja humanistyczne, filologia polska. Wiem, wiem, ale jakoś czuje powołanie, pozatym już dość namęczyłam się w liceum (klasa mat-inf).
Złożyłam też papiery na stosunki międzynarodowe i pedagogike opiekuńczo-wychowawczą.
Wybiera się ktoś tutaj na UP w Krakowie albo UŚ w Katowicach?

XxLoveMeSweetiexX
XxLoveMeSweetiexX
  3 lipca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Maturzyści to jaką uczelnie wybieracie? Pochwalcie się wyborem kierunku... Ja wybieram się na Politechnikę Gdańską... zarządzanie i inżynieria produkcji... Jak myślicie jaki typ uczelni jest najpopularniejszy?

ja dopiero za dwa lata,ale studia humanistyczne.
Uczelnia we Wrocławiu,ale nie wiem czy się uda tam od razu,jak się nie uda to najpierw licencjat u mnie,w Wałbrzychu,a później dopiero do Wro ;)

Konto usunięte
Konto usunięte: filologia polska.

ja też :P
OverMyHead
OverMyHead
  3 lipca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: teraz najbardziej opłacają się studia techniczne

Dokładnie, związane to jest z tym, że bardzo wiele osób jednak wybiera te humanistyczne...niektórzy nie z powołania, ale po prostu dlatego, ze boją się tych technicznych...
W Polsce teraz jest zapotrzebowanie na inżynierów...
TakeTheSunAway
Posty: 3033 (po ~157 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 0
TakeTheSunAway
  3 lipca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: jaką uczelnie wybieracie?

Będę się starała dostać na filologię polską, wychowanie muzyczne na Akademii Muzycznej albo inżynierię akustyczną na AGH - wszystko w Krakowie.
Ale to dopiero w przyszłym roku. (:

Konto usunięte
Konto usunięte: Jak myślicie jaki typ uczelni jest najpopularniejszy?

Myślę, że techniczne.
XQueenOfDisco
XQueenOfDisco
  3 lipca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Maturzyści to jaką uczelnie wybieracie? Pochwalcie się wyborem kierunku... Ja wybieram się na Politechnikę Gdańską... zarządzanie i inżynieria produkcji... Jak myślicie jaki typ uczelni jest najpopularniejszy?

ja chcę na filologię angielską albo polską ewentualnie. Za 2 lata

Najopularniejsze teraz to politechniki itp., każdy tam się teraz ciśnie
anjosia
anjosia
  3 lipca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Dokładnie, związane to jest z tym, że bardzo wiele osób jednak wybiera te humanistyczne...niektórzy nie z powołania, ale po prostu dlatego, ze boją się tych technicznych... W Polsce teraz jest zapotrzebowanie na inżynierów..

tak, ale też nie każdy się nadaje na studia tech.
ja osobiście bym bardzo chętnie poszła, ale nie mam polotu do nauk ścisłych, to byłaby katorga dla mnie :>

Konto usunięte
Konto usunięte: ja gdzieś czytałam, że po tych studiach nie ma pracy.

a ja własnie słyszałam w radio, że jest duże zapotrzebowanie, tak samo jak na biotechnologie. nawet mają być jakieś specjalnie stypendia czy coś dla osób na tych kierunkach :>...
BujajacaWoblokachh
Posty: 44958 (po ~170 znaków)
Reputacja: -10 | BluzgometrTM: 12
BujajacaWoblokachh
  4 lipca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: z przyrodniczych o ochrona srodowiska.

Guzik prawda :mrgreen:

Koncze ten kierunek i zadnych perspektyw na znalezienie po nim pracy nie ma :)
Jak juz wczesniej wspomniano:

Konto usunięte
Konto usunięte: olska nie jest na tyle rozwinięty jakaś gałąź przemysłu, w którym absolwenci mogliby pracować.


Ci, ktorym sie udaje naleza do nielicznych wyjatkow ina prawde moga mowic o masie szczescia :)

Konto usunięte
Konto usunięte: Jak myślicie jaki typ uczelni jest najpopularniejszy?

Trudno to jednoznacznie okreslic, ale najbardziej sklaniam sie ku technicznym...

co do kierunkow to branze zwiazane z budownictwem i informatyka.
Nie mam czasu nienawidzić ludzi, którzy mnie nienawidzą,
bo jestem zbyt zajęta kochaniem ludzi, którzy mnie kochają ;)
yeahBANY
yeahBANY
  4 lipca 2009
Andrew25111989
Andrew25111989: polecam studia techniczne inżynierskie brakuje teraz ludzi z takim wykształceniem

co Ty pierdolisz :zonk:
WychowanaPrzezRaap
WychowanaPrzezRaap
  4 lipca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Maturzyści to jaką uczelnie wybieracie? Pochwalcie się wyborem kierunku...

Na filologię polską.
GabriellaAcMilan
GabriellaAcMilan
  4 lipca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: ja gdzieś czytałam, że po tych studiach nie ma pracy. Bo nie dość, że kierunek jest oblegany, to jeszcze Polska nie jest na tyle rozwinięty jakaś gałąź przemysłu, w którym absolwenci mogliby pracować.

G....no prawda. Zgadzam się tylko z tym, że Polska nie jest do końca rozwinięta. Studiuję ochronę środowiska i uważam ten kierunek za bardzo przyszłościowy. Nawet bardziej od turystyki. Tylko nieliczni kończą ochronę środowiska. Wbrew pozorom ten kierunek nie należy do najłatwiejszych. Przez 5 lat trzeba przebrnąć chemię i jej inne dziedziny. Zawsze znajdzie się praca dla absolwenta ochrony środowiska. Trzeba dobrze poszukać i zasięgnąć języka. Studenci mogą ubiegać się o praktyki, staże lub pracę między innymi w: administracji centralnej, administracji samorządowej, fundacjach i organizacjach pozarządowych, funduszach ochrony środowiska, nadleśnictwach, parkach narodowych i krajobrazowych, ośrodkach edukacji ekologicznej, wydawnictwach branżowych. Staże i praktyki są bardzo ważne.

Uważam, że techniczne bądź przyrodnicze uczelnie sa bardzo perspektywiczne. Dla każdego ambitnego i sumiennego studenta znajdzie się praca. A skoro mowa o humanistycznych kierunkach, tak jak autorka wspomniała, większość idzie tam, byle nie mieć do czynienia z najtrudniejszymi przedmiotami ścisłymi:) Biochemia, mikrobiologia, fizyka, elektrotechnika, matematyka stosowana- oto niektóre z trudnych przedmiotów. Nie każdy jest stworzony do przyrodniczych i technicznych kierunków. Jednak na polskim rynku jest duże zapotrzebowanie na tych studentów niż na humanistów. Prawo może i należy do najtrudniejszych kierunków, ale nie jest dla każdego. Nawet dla tych, którzy są z zamiłowania humanistami.
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.