ShinyStern
ShinyStern
  20 maja 2009 (pierwszy post)

jak wiadomo niedlugo wakacje, gimnazjalisci wybieraja szkoly bla bla bla
wiem juz gdzie chce isc i na jaki profil tylko mam pytanie :jako drugi jezyk chcialabym sie uczyc
ROSYJSKIEGO
mial ktos stycznosc z tym jezykiem? jaki on jest? trudny? warto sie go uczyc?
ewentulenie chcialabym sie uczyc
WLOSKIEGO
pytania jak do j.rosyjskiego)
z gory dziekuje za odpowiedzi :)

NoLCiA886
Posty: 3606 (po ~71 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 4
NoLCiA886
  20 maja 2009

miałam się uczyć rosyjskiego, ale przenieśli mnie do klasy angielsko niemieckiej ;//
ale miałam chociaż jedną lekcje .. nawet ok jest ten język .. strasznie podobny w wymowie do Polskiego :)

trudno jest z tym wygrać, samemu nie dasz rady
happysadowaxD
happysadowaxD
  20 maja 2009

słyszałam , że jest okej . ;d
moja mama potarfi mówić po rosyjsku . xd
nawet fajnu jest. xd

Qbkens
Posty: 23492 (po ~105 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 20
Qbkens
  20 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: ROSYJSKIEGO

Uczyłem się w LO, jest podobny do naszego, ale mi nauka nie wchodziła łatwo. Czy warto się uczyć, ciężko powiedzieć, jest to nisza, a jak wiadomo nisze są zazwyczaj opłacalne. Na wschodzi Polski na pewno bardziej poszukiwani byliby ludzie ze znajomością rosyjskiego, niż innych języków :woot:
blondynkaax3
blondynkaax3
  20 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: jak wiadomo niedlugo wakacje, gimnazjalisci wybieraja szkoly bla bla bla wiem juz gdzie chce isc i na jaki profil tylko mam pytanie :jako drugi jezyk chcialabym sie uczyc ROSYJSKIEGO mial ktos stycznosc z tym jezykiem? jaki on jest? trudny? warto sie go uczyc? ewentulenie chcialabym sie uczyc WLOSKIEGO pytania jak do j.rosyjskiego) z gory dziekuje za odpowiedzi :)

Miałam do czynienia z obydwoma językami, moim zdaniem włoski łatwiejszy... chociaż żaden nie przypadł mi do gustu
ShinyStern
ShinyStern
  20 maja 2009
NoLCiA886
NoLCiA886: ale miałam chociaż jedną lekcje .. nawet ok jest ten język .. strasznie podobny w wymowie do Polskiego :)

to chyba prosty ;d
Konto usunięte
Konto usunięte: słyszałam , że jest okej . ;d

ja roznie slyszalam jedni ze glupi drudzy ze fajny ;D
Qbkens
Qbkens: Uczyłem się w LO, jest podobny do naszego, ale mi nauka nie wchodziła łatwo. Czy warto się uczyć, ciężko powiedzieć, jest to nisza, a jak wiadomo nisze są zazwyczaj opłacalne. Na wschodzi Polski na pewno bardziej poszukiwani byliby ludzie ze znajomością rosyjskiego,

ostatnio moja ciocia co ma firme mowila ze czesto korzysta z tlumacza rosyjskiego :woot:
Konto usunięte
Konto usunięte: Miałam do czynienia z obydwoma językami, moim zdaniem włoski łatwiejszy... chociaż żaden nie przypadł mi do gustu

hmm i co teraz :lol2:
EverybodyLies1
EverybodyLies1
  20 maja 2009

[quote=ShinyStern]mial ktos stycznosc z tym jezykiem? jaki on jest? trudny?/quote]
znajomy jest Rosjaninem i jak się zapomni nawija po rosyjsku, jak dla mnie język jest genialny ;D myślę, że język jest godny uwagi i pewnie gdybym miała w liceum jakiś wybór, wybrałabym go:) niestety przywalili mojej klasie angielski i niemiecki (którego notabene nienawidzę).

malatynka1990
malatynka1990
  20 maja 2009

rosyjski jest prosty, uczyłam się go, ale w podstawówce, część rzeczy jeszcze pamiętam.
bardzo podobny do polskiego i ogólnie przyjemny w nauce, nie to co np. niemiecki, makabra :and:
z włoskim nie miałam styczności bezpośrednio, ale wiele osób mówi że też jest dośc prosty :)

kusza9
kusza9
  20 maja 2009

Uczyłam się Rosyjskiego przez 3 lata w gimnazjum i nic nie umiem :-)
Szczerze powiedziawszy, to olewałam to bo wiedziałam, że w liceum nie będę go miała i ciągnęłam to tylko po to żeby zaliczyć.
Trzeba się do tego przykładać, jest to trudny język, ale chcieć to móc :]

ShinyStern
ShinyStern
  20 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: znajomy jest Rosjaninem i jak się zapomni nawija po rosyjsku

:mrgreen:
Konto usunięte
Konto usunięte: myślę, że język jest godny uwagi i pewnie gdybym miała w liceum jakiś wybór, wybrałabym go:)

mnie wlasnie zainteresowal :>
Konto usunięte
Konto usunięte: niemiecki (którego notabene nienawidzę).

ja go mialam przez 3 lata w gimn (w sumie to jescze mam) nic nie umiem i nie chce umiec :D debilny jak dla mnie :]
Konto usunięte
Konto usunięte: rosyjski jest prosty, uczyłam się go, ale w podstawówce, część rzeczy jeszcze pamiętam. bardzo podobny do polskiego i ogólnie przyjemny w nauce,

o to fajnie :tak:
Konto usunięte
Konto usunięte: Trzeba się do tego przykładać, jest to trudny język, ale chcieć to móc :]

jak sie moze nie uczylas to trudny, no zobaczymy :)
RexMundi
Posty: 68929 (po ~126 znaków)
Reputacja: -46 | BluzgometrTM: 13
RexMundi
  20 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: mial ktos stycznosc z tym jezykiem?

tylko 8 lat :ninja:

Konto usunięte
Konto usunięte: jaki on jest?

momentami zabawny , momentami bardzo podobny do naszego
często słowa są identyczne jak u nas..ale oznaczają zupełnie co innego
no i można sobie połamać język
odmiana jest w sumie łatwa.. o ile ma sie to coś .. do nauki języków :tak:

Konto usunięte
Konto usunięte: warto sie go uczyc

jak chcesz to się naucz
kto wie czy ruscy nie wrócą :d

Konto usunięte
Konto usunięte: WLOSKIEGO

mi scusi ..ale ty juz nie wiem
...Ignorance is bliss...
AaStRuMm
AaStRuMm
  20 maja 2009

Ja uczyłam się 9 lat ;] i jakoś nie narzekam ale w LO ucze się niemieckiego. Ja bym wybrała ten, który lepiej znam ;] Mniej kłopotów z nauką. No chyba, że ejsteś bardz ambitna

ShinyStern
ShinyStern
  20 maja 2009
RexMundi
RexMundi: momentami zabawny , momentami bardzo podobny do naszego często słowa są identyczne jak u nas..ale oznaczają zupełnie co innego no i można sobie połamać język odmiana jest w sumie łatwa.. o ile ma sie to coś .. do nauki języków

moze nie bedzie tak zle

Konto usunięte
Konto usunięte: Ja uczyłam się 9 lat ;] i jakoś nie narzekam ale w LO ucze się niemieckiego. Ja bym wybrała ten, który lepiej znam ;] Mniej kłopotów z nauką. No chyba, że ejsteś bardz ambitna

ja niemieckiego bardzo nie lubie choc ucze sie go 3 lata i nic nie wiem.... a do tego rosyjski to latwy i z inwestorami wschodnimi idzie sie dogadac hi hi :)
Amibia
Amibia
  20 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: :jako drugi jezyk chcialabym sie uczyc ROSYJSKIEGO

ja też, tylko ciekawe, czy to wypali. Rosyjski jest prosty, a na pewno łatwiejszy od niemieckiego.
ShinyStern
ShinyStern
  21 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: ja też, tylko ciekawe, czy to wypali. Rosyjski jest prosty, a na pewno łatwiejszy od niemieckiego.

to super bo niemiecki to zal jak dla mnie, chociaz moja pani od niemieckiego bardzo ladnie mowi w tym jezyku i to mi sie podoba :mrgreen:
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.