BoLubieSmiacSie
BoLubieSmiacSie
  4 maja 2009 (pierwszy post)

Hej :*
Mam parę pytan odnośnie jutrzejszej matury z angielskiego :p Boję się, że nie poradzę sobie z tymi najprostszymi rzeczami albo zapomnę podstawowych słów...
1. Czym różni się may od can? Kiedy używamy jednego, a kiedy drugiego?
2. Jak napisać - Przykro mi, ale nie mogę przyjechać na Twoją imprezę urodzinową
3. Jak napisać- mój brat odwiezie Cię na lotnisko
4. Jak napisać- z centrum muisz wziąc taksówkę i kierować się w stronę (...)?
5. Jak napisać- czy są wolne miejsca na kurs w terminie (...)?
6. Jak napisać- zapraszam Cię do siebie na wakacje?

LouisVanGaal
Posty: 5799 (po ~116 znaków)
Reputacja: 1 | BluzgometrTM: 58
LouisVanGaal
  4 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: 1. Czym różni się may od can? Kiedy używamy jednego, a kiedy drugiego? 2. Jak napisać - Przykro mi, ale nie mogę przyjechać na Twoją imprezę urodzinową 3. Jak napisać- mój brat odwiezie Cię na lotnisko 4. Jak napisać- z centrum muisz wziąc taksówkę i kierować się w stronę (...)? 5. Jak napisać- czy są wolne miejsca na kurs w terminie (...)? 6. Jak napisać- zapraszam Cię do siebie na wakacje?

Hmm... Masz cynk? :lol2:
anjosia
anjosia
  4 maja 2009
podobno ma być ankieta :ninja:
xxKamilusia18xx
xxKamilusia18xx
  4 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: podobno ma być ankieta

Ankieta? Tego to ja nie przerabiałam ;) Ale to wystarczy znac słownictwo i z górki.
anjosia
anjosia
  4 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Ankieta? Tego to ja nie przerabiałam ;) Ale to wystarczy znac słownictwo i z górki.

ja też w sql nie, ale na korkach tak.
z tym że ja mature pisałam rok temu :D
smencik
smencik
  4 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: 1. Czym różni się may od can? Kiedy używamy jednego, a kiedy drugiego?

zamiennie możesz stosować.

Konto usunięte
Konto usunięte: 2. Jak napisać - Przykro mi, ale nie mogę przyjechać na Twoją imprezę urodzinową

I'm so sorry, but I can't get onto your birthday party.

Konto usunięte
Konto usunięte: 3. Jak napisać- mój brat odwiezie Cię na lotnisko

My brother will drive you to the airport.

Konto usunięte
Konto usunięte: 4. Jak napisać- z centrum muisz wziąc taksówkę i kierować się w stronę (...)?

From the city center you must take a cab and head for...

Konto usunięte
Konto usunięte: 5. Jak napisać- czy są wolne miejsca na kurs w terminie (...)?

Are there any free spots for the course in time...

Konto usunięte
Konto usunięte: 6. Jak napisać- zapraszam Cię do siebie na wakacje?

I invite you to my place for a holidays.

Nigdy nie byłem jakiś super w dokładnym tłumaczeniu, ale tak mniej więcej sens zdań jest taki sam. :mrgreen:

Konto usunięte
Konto usunięte: podobno ma być ankieta

Straszą :ziew: Pisanie ankiety po angielsku w Polsce jest mało przydatna, więc szczerze wątpię w to, żeby się pojawiła. Jak się pojawi, to leżę, bo ankiety nie umiem pisać :and: Póki co z próbnych dawałem radę, więc mam nadzieję, że przynajmniej dam radę wyciągnąć średnią z tych dwóch próbnych na prawdziwej już :jezyk2:
anjosia
anjosia
  4 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Straszą Pisanie ankiety po angielsku w Polsce jest mało przydatna, więc szczerze wątpię w to, żeby się pojawiła. Jak się pojawi, to leżę, bo ankiety nie umiem pisać Póki co z próbnych dawałem radę, więc mam nadzieję, że przynajmniej dam radę wyciągnąć średnią z tych dwóch próbnych na prawdziwej już

nie wiem, nie wiem.
mówię co słyszałam.
wczoraj gadali że bedzie pan tadeusz i sie sprawdziło ;)
smencik
smencik
  4 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: nie wiem, nie wiem. mówię co słyszałam. wczoraj gadali że bedzie pan tadeusz i sie sprawdziło ;)

No to trzeba spróbować przyswoić sobie tą ankietę :ninja:
anjosia
anjosia
  4 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: No to trzeba spróbować przyswoić sobie tą ankietę

masz jeszcze trochę czasu :mrgreen:
Agusia
Agusia
  4 maja 2009

ankieta?? pierwsze słyszę.. żeby coś takiego trzebabyło umieć na p.podstawoym ..
listy, podanie o pracę, ogłoszenia - to owszem.. ;]

smencik
smencik
  4 maja 2009
Agusia
Agusia: ankieta?? pierwsze słyszę.. żeby coś takiego trzebabyło umieć na p.podstawoym ..

No niestety jest na podstawie ankieta :smutny:
LaNinaMia
LaNinaMia
  4 maja 2009
what the f u c k !
jaka ankieta?
no way !

bedzie zaproszenie i list nie formalny :tak:
bynajmniej mam taka nadzieje ;c
Aniunia47
Aniunia47
  4 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: podobno ma być ankieta

A o rozszerzeniu coś słyszałaś??;>
anioleceq
anioleceq
  4 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: No niestety jest na podstawie ankieta

i o co w niej chodzi? ;]
smencik
smencik
  4 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: i o co w niej chodzi? ;]

Dają Ci temat jakiś tam. Ja miałem do napisania kiedyś coś w stylu, że jestem pracownikiem biura podróży i mam ankietę do klientów napisać z jakąś tam ilością pytań. Pytania typu, jak podoba się Panu/Pani praca biura, czy podobało się Panu/Pani zakwaterowanie, albo czy ma Pan/Pani jakieś zastrzeżenia. No i tam jakąś odpowiedź np. w ostatnim pytaniu odpowiedzi -tak, -nie i jeśli tak, to proszę podać przykład, jakie to były zastrzeżenia. To jest oczywiście tworzenie ankiety, ale możemy również trafić na ankietę, którą trzeba wypełnić. Na pytania trzeba odpowiedzieć krótko i zwięzłowato :jezyk2: Najlepiej w jednym zdaniu, chyba że o więcej proszą. Wypadałoby używać stylu formalnego i równoważników zdań.
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.