BoLubieSmiacSie
BoLubieSmiacSie
  1 maja 2009 (pierwszy post)

Jak myślicie, jakie lektury pojawią się na maturze w tym roku? :)

Aniunia47
Aniunia47
  1 maja 2009

Ja obstawiam coś ze współczesności.. Najbardziej nie chciałabym "Potopu" i "Wesela"

hydeparkowy
hydeparkowy
  1 maja 2009

Będzie wiersz Herberta :ssh: i Potop :ssh:

agunia62
agunia62
  1 maja 2009

pozytywizm jest prawie zawsze. trzymam kciuki za maturzystów!:]

hydeparkowy
hydeparkowy
  1 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: pozytywizm jest prawie zawsze.


Lalka jest prawie zawsze i mogłaby być w tym roku, ale oczywiście nie będzie :C
pearl188
pearl188
  1 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: oby nie : Potop Nad Niemnem Przedwiośnie Lalka Ludzie bezdomni i bedzie ok:P

na pewno któraś z tych :ziober2:
lookatbutterflies
lookatbutterflies
  1 maja 2009

mogą dać cos Słowackiego w koncu rok 2009 jest jego rokiem, jakiś wiersz albo Kordiana;) nie zdziwiłabym sie jak dadzą Wam znowu Lalkę ja miałam ją na próbnej i na tej majowej;) a Lalka to powieść o wielu motywach;D

LaNinaMia
LaNinaMia
  1 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: mogą dać cos Słowackiego w koncu rok 2009 jest jego rokiem, jakiś wiersz albo Kordiana;) nie zdziwiłabym sie jak dadzą Wam znowu Lalkę ja miałam ją na próbnej i na tej majowej;) a Lalka to powieść o wielu motywach;D

a ja tak nie lubie tej lalki :smutny:
SzejkiemJestem
SzejkiemJestem
  1 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: opowiadań Borowskiego

nudne to jest lepszy jest Inny Świat
a mam takie pytanie

Medaliony są lekturą ? też można się jej spodziewać ?
lookatbutterflies
lookatbutterflies
  1 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Medaliony są lekturą ? też można się jej spodziewać ?

chyba są, ale ja nie przerabiałam

wtedy wybierzesz drugi temat:)
hydeparkowy
hydeparkowy
  1 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Medaliony są lekturą ?


nie są w spisie lektur obowiązkowych :nie:
Sweetka192
Sweetka192
  1 maja 2009

Czym blizej matura tym bardziej ja nic nie pamietam. Nie wiem w jaki sposób mam obie powtarzać żeby zapamietać cokolwiek i pod wpływem stresu nie zapomnieć :(

lookatbutterflies
lookatbutterflies
  1 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Czym blizej matura tym bardziej ja nic nie pamietam. Nie wiem w jaki sposób mam obie powtarzać żeby zapamietać cokolwiek i pod wpływem stresu nie zapomnieć :(

powtórz sobie tylko schematy interpretacji tekstu i mniej wiecej do jakiej epoki przypisane są dane lektury... a najlepiej już o tym nie myśl, korzystaj z ładnej pogody, bo jak widać to tylko sie niepotrzebnie nakrecasz a to tylko na Twoja niekorzyść... co ma być to będzie:)
Kamaa08
Kamaa08
  1 maja 2009

moje typy to: wesele, [dawno nie było], cos z literatury obozowej [tez nie pamietam, kiedy było], potop [bo to ostatni rok], nad niemnem [:smutny:] ludzie bezdomni... coś z tego, przeglądałam poprzednie lata i tak mi wyszło. ale powtarzam wszystkie lektury, żeby potem nie byc zaskoczona.

Filuteria
Filuteria
  1 maja 2009

Konflikt Bolesława Szczodrego z biskupem Stanisławem. Zinterpretuj Legendę o świętym Stanisławie. :mrgreen:

kasia17123
kasia17123
  2 maja 2009

podobno mamy rok Słowackiego

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.