rebel884200
rebel884200
  1 maja 2009 (pierwszy post)

hej, macie jakies wizje co do wypracowania z wosu (matura)?
Moze cos o UE albo polityce zagr. Polski ?? Jakie są wasze propozycje?

hydeparkowy
hydeparkowy
  1 maja 2009

co by nie było, będzie to do napisania ;)
praktycznie nie trzeba jakiejś wielkiej wiedzy, by napisać to wypracowanie co najmniej na 18 z 20 punktów (2 punkty zawsze gdzieś można zgubić)

Moim zdaniem będzie UE (piąta rocznica wstąpienia Polski do Unii - korzyści z tego wynikające)

lookatbutterflies
lookatbutterflies
  1 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Moim zdaniem będzie UE (piąta rocznica wstąpienia Polski do Unii - korzyści z tego wynikające)

lub i niekorzyści;)

ja w tamtym roku miałam cały test o Konstytucji;/ ale nie było źle, do dłuzszej formy wypowiedzi mozna wykorzystać dane z zadań poprzednich;):)
hydeparkowy
hydeparkowy
  1 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: lub i niekorzyści;)


no to wiadomo, jak korzyści to i niekorzyści ;)

Konto usunięte
Konto usunięte: ja w tamtym roku miałam cały test o Konstytucji;/ ale nie było źle, do dłuzszej formy wypowiedzi mozna wykorzystać dane z zadań poprzednich;):)


no właśnie, dlatego nie wiem jakim trzeba być głąbem, żeby kompletnie nie wiedzieć co napisać, a u mnie na próbnej wiele takich osób było.
rebel884200
rebel884200
  1 maja 2009

my za to na probnej w 2008 mielismy prawa czlowieka, z pozoru proste.. ale okzalalo sie strasznie trudne. u mnie 3 na 18 osob w kl. zdalo! tylko 3 osoby.. marnie.

hydeparkowy
hydeparkowy
  1 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: my za to na probnej w 2008 mielismy prawa czlowieka, z pozoru proste.. ale okzalalo sie strasznie trudne. u mnie 3 na 18 osob w kl. zdalo! tylko 3 osoby.. marnie.


u nas były stosunki polsko-amerykańskie, temat rzeka po prostu.
rebel884200
rebel884200
  1 maja 2009

no.. ale wiesz.. w tych stos. to mozna to rozszerzyc o polska polityke zagranicza itd.

w sumie lanie wody.
Ciekawe co bedzie teraz:(

Kamaa08
Kamaa08
  1 maja 2009

co by nie było, damy radę, wos nie jest trudny, tym bardziej wypracowanie. ostatnio, na próbnej, myslałam, że nie rusze z miejsca z tym listem, ale kiedy zaczęłam, okazało się, że temat łatwy, na dodatek złapałam dużo punktów :)

blondynkaax3
blondynkaax3
  1 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: my za to na probnej w 2008 mielismy prawa czlowieka, z pozoru proste.. ale okzalalo sie strasznie trudne. u mnie 3 na 18 osob w kl. zdalo! tylko 3 osoby.. marnie.

;o
to matura z WOS-u aż taka trudna jest? :szok2:
rebel884200
rebel884200
  1 maja 2009

Jest trudna!

Jak sie dobrze nie obkuje to nie da sie dobrze napisac.

Konto usunięte
Konto usunięte: wos nie jest trudny, tym bardziej wypracowanie. ostatnio, na próbnej, myslałam, że nie rusze z miejsca z tym listem, ale kiedy zaczęłam, okazało się, że temat łatwy, na dodatek złapałam dużo punktów :


Podst. jest prosty, ale rozsz. nie. jak sie ma napisac rozprawke to lipa. Trudno jest zebrac duzo punktow.
hydeparkowy
hydeparkowy
  1 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Jak sie dobrze nie obkuje to nie da sie dobrze napisac.


ja w ogóle nie kułem, a próbną na rozszerzeniu napisałem na 78 procent ;)
rebel884200
rebel884200
  1 maja 2009

czasem, ktos wie jak ogl tv czy czyta gazety.. niestety my sdo tego podeszlismy inaczej....

Mam nadzieje,ze w tym roku bedzie dobrze.. kurde
stres jest:(

na serio jest tak strasznie?

blondynkaax3
blondynkaax3
  1 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: czasem, ktos wie jak ogl tv czy czyta gazety.. niestety my sdo tego podeszlismy inaczej.... Mam nadzieje,ze w tym roku bedzie dobrze.. kurde stres jest:( na serio jest tak strasznie?

Czyli Ty zdawałaś w zeszłym roku ale nie zdałaś czy jak? :woot:

Wydawało mi się że WOS to najprostszy przedmiot jaki może być! :lol2:
rebel884200
rebel884200
  1 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Czyli Ty zdawałaś w zeszłym roku ale nie zdałaś czy jak?


Widac,ze blondynka z ciebie... zdaje po raz 1 w tym roku!

Konto usunięte
Konto usunięte: Wydawało mi się że WOS to najprostszy przedmiot jaki może być!


A ty zdajesz WOS?? no to nie wiem.. moze odp.na kilka pytan skoro takie rpsoty..

Np.wymień funcje sądów czy prawa w Polsce..
a moze powiedz cos o polityce zagranicznej Polski.. ablo hm... opisz sytuacje po 1989 roku..albo moze powiedzmi o atakach terrorystycznych i wymiec orgranizacje terrorystyczne działające na terenie całego świata.

I co zagielo? nadal takie proste? bez przygotowania nie da rady. Najpierw pomyśl zanim coś napiszesz.
kasia17123
kasia17123
  2 maja 2009

Ja rowniez zdaje WOS mna poziomie rozszerzonym ale podchodze do niego najbardziej na luzie. moj ulubiony przedmiot.

Moj nauczyciel spodziewa sie czegos na wzor ksztaltowania sie polskiej demokracji od 89 wydarzenia, opisy itp :/ trudne :/

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.