restofmylife
Posty: 30 (po ~98 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 0
restofmylife
  21 kwietnia 2009 (pierwszy post)

jestem w III lkasie gim. niedlugo musze zlozyc papiery do konkretnych szkol. moze mi ktos napisac co ma najwiekszy wplyw na przyjecie ucznia do szkoly. jakie sa wymagania do liceum?

shamaramorgan
shamaramorgan
  21 kwietnia 2009

w każdej szkole jest inny próg punktowy.

Karen3
Karen3
  21 kwietnia 2009

Najważniejsze są oceny, wyniki z testów też, ale najważniejsze to pierwsze, przynajmniej w moim.

Miihihih
Miihihih
  21 kwietnia 2009
przede wszystkim egzamin gimnazjalny
każde liceum prowadzi swoją rekrutację.
zazwyczaj ze świadectwa liczą się oceny, które masz na rozszerzeniu i za nie dostajesz punkty.
dodatkowo osiągnięcia sportowe lub inne również są punktowane.
Miihihih
Miihihih
  21 kwietnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: dodatkowo osiągnięcia sportowe lub inne również są punktowane.

na szczeblu wojewódzkim. :woot:
Kiniusia129buziak
Kiniusia129buziak
  21 kwietnia 2009

no jak to co po
1. punkty z egzaminu
2. oceny , zależ y jeszcze z jakiś przedmiotów, bo to zależy do jakiego profilu się udajesz ?

restofmylife
Posty: 30 (po ~98 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 0
restofmylife
  21 kwietnia 2009

z przedmiotow rozszerzonych w wymazonej szkole bede miec 4. mam szanse na liceum jesli z egzaminu spodziewam sie po 35 punktow?

blondynkaax3
blondynkaax3
  21 kwietnia 2009


Konto usunięte
Konto usunięte: przedmiotow rozszerzonych w wymazonej szkole bede miec 4. mam szanse na liceum jesli z egzaminu spodziewam sie po 35 punktow?

U mnie przynajmniej było tak, że były punktowane przy przyjęciu 4 przedmioty. W KAŻDEJ szkole biorą pod uwagę ocenę z języka obcego i z polskiego. Poza tym 2 oceny z przedmiotów które będziesz mieć na rozszerzeniu.
Jeśli piszesz, że będziesz mieć z nich czwórki i z testów zdobędziesz po 35 punktów to na pewno się dostaniesz ;) Może nie do najlepszego liceum ale do jakiegoś na bank :)
Pewnie dostaniecie informatory z wykazem szkół i wymaganiami punktowymi.

U mnie w województwie jest tak:
celujący- 16 punktów
b. dobry- 13 punktów
dobry- 10 punktów
dostateczny- 6 punktów
a dop było chyba 2 czy 3 pkt ...

w zeszłym roku składałam papiery to wiem, możliwe jest że u Ciebie jest trochę inaczej, zależy gdzie mieszkasz... :P Ale nie powinno się to znacznie różnić :woot:
XxYourBlueEyesxX
XxYourBlueEyesxX
  21 kwietnia 2009

też w tym roku wybieram się do liceum i mam nadzieję,że się dostanę :mrgreen:

Konto usunięte
Konto usunięte: celujący- 16 punktów b. dobry- 13 punktów dobry- 10 punktów dostateczny- 6 punktów a dop było chyba 2 czy 3 pkt ...

w moim woj. za 6 jest 20 pkt a za 5 jest 15 pkt. reszta taka sama...

Konto usunięte
Konto usunięte: jestem w III lkasie gim. niedlugo musze zlozyc papiery do konkretnych szkol. moze mi ktos napisac co ma najwiekszy wplyw na przyjecie ucznia do szkoly. jakie sa wymagania do liceum?

to zależy jakie to liceum...jedne mają niski próg pkt. inne wysoki...zresztą na każdej stronie internetowej szkoły pisze wszystko o rekrutacji,więc powinnaś tam poczytać...
blondynkaax3
blondynkaax3
  21 kwietnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: w moim woj. za 6 jest 20 pkt a za 5 jest 15 pkt. reszta taka sama... juuujka:

nauczyciele im pewnie powiedzą, bo nam w zeszłym roku mówili

Konto usunięte
Konto usunięte: to zależy jakie to liceum...jedne mają niski próg pkt. inne wysoki...zresztą na każdej stronie internetowej szkoły pisze wszystko o rekrutacji,więc powinnaś tam poczytać...

dostaniecie informatory ;d
Poza tym są dni otwarte w szkołach, można pójść i się dopytać ;)
FoLLowMe666
FoLLowMe666
  21 kwietnia 2009
punkty liczone sa za oceny egzamin i dodatkowe osiagniecia
do liceum prog punktowy zaczyna sie od 70 pkt. ale wiadomo ze szkola ustala swoj prog punktowy ale liceum nie nizej niz 70 pkt
XxYourBlueEyesxX
XxYourBlueEyesxX
  21 kwietnia 2009
FoLLowMe666
FoLLowMe666: do liceum prog punktowy zaczyna sie od 70 pkt. ale wiadomo ze szkola ustala swoj prog punktowy ale liceum nie nizej niz 70 pkt

:wtf: 70!!! jakoś tak mało...u we wszystkich pobliskich szkołach jest najmniej 90 pkt....ale przecież każda szkoła ma inny próg :mrgreen:
blondynkaax3
blondynkaax3
  21 kwietnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: 70!!! jakoś tak mało...u we wszystkich pobliskich szkołach jest najmniej 90 pkt....ale przecież każda szkoła ma inny próg

W mojej szkole najmniej było 85, ale nie jest to ani najlepsza szkoła ani najgorsza, taka sobie :D
Moim zdaniem ten próg i tzw. poziom szkoły nic nie znaczy ;)
W mojej szkole zdawalność matur w zeszłym roku [z tego co mówili nauczyciele] była 98% :) A w szkole która uznawana jest za elitarną było podobno znacznie mniej :szok2:

btw, u mnie w mieście są nawet licea do których minimalna ilość punktów to 55 :wtf:
ale nie cieszy się ono dobrą opinią, bo podobno cuda się tam dzieją
djkasiula14
djkasiula14
  21 kwietnia 2009

a ktoś się wybiera do XII lo w Łodzi? Próg punktowy dosyć wysoki, bo ok.143pkt. ale liceum fajne. :)

deadlynightshade
Posty: 5933 (po ~49 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 3
deadlynightshade
  21 kwietnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: jestem w III lkasie gim. niedlugo musze zlozyc papiery do konkretnych szkol. moze mi ktos napisac co ma najwiekszy wplyw na przyjecie ucznia do szkoly. jakie sa wymagania do liceum?

ogolnoksztalcacego?
przede wszystkim liczba punktow z testu ;)
oprocz tego u mnie w szkole srednia wyzej 3,8 ^^
www.deadlynightshade69.fotka.pl

N!3 j3$t3M $ł!!!t gF!@$$tk0m $h3By mN!3ć S!up3R eXXtr@ 0p!$$!k tUt@j [!!!]

-_-'

mówię nie!

piszę poprawnie po polsku,gardzę poke i fejczurami.
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.