aaaczarna
aaaczarna
  27 marca 2009 (pierwszy post)

siemka:mrgreen:
postanowilam iz sama napisze sobie maturke choć wszyscy kupuja..:mrgreen:
w tedy jeszcze myslalam ze to proste jest :mrgreen:
przychodza wam do glówki jakies fajne utwory zwiazane z tym tematem?a moze ktos jeszcze z was go pisze?

AguuusxDD
AguuusxDD
  27 marca 2009

ale to ma być w danej epoce literackiej? czy jakoś dokładniej określony? czy jak ? ;D

heyyouthere
heyyouthere
  27 marca 2009
aaaczarna
aaaczarna: a moze ktos jeszcze z was go pisze?

nie ja nie pisze, ulga, ale za pare latek tez mnie to spotka :)
aaaczarna
aaaczarna
  27 marca 2009
aaaczarna
aaaczarna: ale to ma być w danej epoce literackiej? czy jakoś dokładniej określony? czy jak ? ;D

temat mam dokladnie tkai:motyw smierci.przedstaw jego funkcjonowanie w literaturze i innych tekstach lektóry
aaaczarna
aaaczarna
  27 marca 2009

wybralam sobie np
bibie
antygone(nasz polonista powiedzial zenie moge jej umiescic w swojej pracy maturalnej)
romeo i julia(tego tez nie moge miec w pracy)
tristan i izolda
i medaliony
jeszcze cos by sie zdalo ale tkaiego fajnego co bym polubila bo potem z teog beda mnie walkowac;/

AguuusxDD
AguuusxDD
  27 marca 2009
aaaczarna
aaaczarna:

a czemu nie możesz Antygony ?! I Romeo i Julii?
Śmierć za miłość.. przecież to dobry przykład.. :|
shamaramorgan
shamaramorgan
  27 marca 2009
aaaczarna
aaaczarna: wybralam sobie np bibie antygone(nasz polonista powiedzial zenie moge jej umiescic w swojej pracy maturalnej) romeo i julia(tego tez nie moge miec w pracy) tristan i izolda i medaliony jeszcze cos by sie zdalo ale tkaiego fajnego co bym polubila bo potem z teog beda mnie walkowac;/

boska komedia
faust (?)
AguuusxDD
AguuusxDD
  27 marca 2009

a możesz Treny Kochanowskiego?
Albo coś z mitologii? Hmm.. Może Dedal i Ikar.

AguuusxDD
AguuusxDD
  27 marca 2009

Możesz cos jeszcze wziąć o śmierci żołnierzy za ojczyzne ;]
Kamienie na szaniec np..

aaaczarna
aaaczarna
  27 marca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: a czemu nie możesz Antygony ?! I Romeo i Julii? Śmierć za miłość.. przecież to dobry przykład.. :|

mi sie tez podobalo ale poloniscie nie i mi to wykreslil z konspektu nie wiem jakis zdupcony on jest

Konto usunięte
Konto usunięte: Możesz cos jeszcze wziąć o śmierci żołnierzy za ojczyzne ;] Kamienie na szaniec np..

mam medaliony to jest bardziej o tych obozach przerabianiu ludzi na mydlo

Konto usunięte
Konto usunięte: a możesz Treny Kochanowskiego? Albo coś z mitologii? Hmm.. Może Dedal i Ikar.

nie bardzo czuje sie w tym
wielkakupa12
wielkakupa12
  27 marca 2009

Jak motyw śmierci to of course szukaj w epoce z któej się wywodzi, mowa o średniowieczu. Nie wyobrażam sobie, że nie zawrzesz informacji o takich dziełach jak:
-Rozmowa mistrza Polikarpa ze śmiercią. (danse macabre)
-Pieśń o Rolandzie (sztuka dobrego umierania)
-Dzieje Tristana i Izoldy (śmierć bohaterska)
-Romeo I Julia, dla mnie twoja nauczycielka powinna się mocno zastanowić czy nadaje sie do roli nauczyciela. Opowiesc ta to klasyk, mozna tutaj pieknie przedstawic ze śmierć służy idealizacji miłości, podkreśla jej nadrzędną wartość, wskazuje, że miłość nie kończy się wraz z życiem, ale sięga poza śmierć.
-Legenda o świętym Aleksym jako śmierć męczeńska.

To moje ulubione lektury i szczerze je polecam, mozna tez zaszaleci wybrac troche z romantyzmu tam tez bylo duzo o smierci ;)

AguuusxDD
AguuusxDD
  27 marca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Pieśń o Rolandzie

masakra ;D

nie wiem co jeszcze może być..
AguuusxDD
AguuusxDD
  27 marca 2009

A ten wiersz Twardowskiego "spieszmy się" tam też coś chyba o śmierci jest ;]

aaaczarna
aaaczarna
  27 marca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: -Dzieje Tristana i Izoldy (śmierć bohaterska)

to mam

Konto usunięte
Konto usunięte: Romeo I Julia, dla mnie twoja nauczycielka powinna się mocno zastanowić czy nadaje sie do roli nauczyciela. Opowiesc ta to klasyk, mozna tutaj pieknie przedstawic ze śmierć służy idealizacji miłości, podkreśla jej nadrzędną wartość, wskazuje, że miłość nie kończy się wraz z życiem, ale sięga poza śmierć.

wiesz to nauczyciel i moj wychowawca:ninja:
MisiaV
MisiaV
  27 marca 2009
aaaczarna
aaaczarna: lektóry

na pewno zdasz maturę na 100 % :tak:
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.