micorka
micorka
  16 marca 2009 (pierwszy post)
Witam serdecznie i mam do Was gorącą prośbę, jestem studentką pedagogiki i na kolejnych zajęciach będziemy "osądzać" polską szkołę ( system szkolnictwa,nauczyciela), jeśli moglibyście wypisać wszelkie WADY szkoły jakie tylko przyjdą Wam do głowy oraz negatywne postawy nauczycieli, złe zachowania, to będę wdzięczna (mam już jakiś materiał,ale każda kolejna opinia będzie pomocna-Wasze będą pewnie głównie uczniowskie,zatem bardzo przydatne) pozdrawiam i z góry dziękuję :)
bajerka20
bajerka20
  16 marca 2009

jeden główny zarzut: "zrzucanie" odpowiedzialności za wychowanie z rodziców na szkołę....

Dorqa
Dorqa
  16 marca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: negatywne postawy nauczycieli

wyładowywanie swoich nerwow na uczniach
AgniesiA0320k
AgniesiA0320k
  16 marca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: negatywne postawy nauczycieli
ciagle powtarzanie,ze to oni tylko maja weekendy i ferie ..a my sie mamy uczyc..a oni odpoczywac:)))
diegorrr
diegorrr
  16 marca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Witam serdecznie i mam do Was gorącą prośbę, jestem studentką pedagogiki i na kolejnych zajęciach będziemy "osądzać" polską szkołę ( system szkolnictwa,nauczyciela), jeśli moglibyście wypisać wszelkie WADY szkoły jakie tylko przyjdą Wam do głowy oraz negatywne postawy nauczycieli, złe zachowania, to będę wdzięczna (mam już jakiś materiał,ale każda kolejna opinia będzie pomocna-Wasze będą pewnie głównie uczniowskie,zatem bardzo przydatne) pozdrawiam i z góry dziękuję :)


Młodo wyglądasz jak na nauczycielkę ;)) A więc jeśli chodzi o wady szkoły są to głównie wady takie: przy wielkich klasach nadwrażliwość na "niegrzecznych" uczniów, po c h u j na nich zwracać uwagę? Kto będzie chciał się nauczyć ten nauczy. Wady nauczycieli są głównie w ich postawach choć nie mówię, że nie ma nauczycieli w Polsce którzy w ogóle nie znają się na swoim zawodzie. Często nauczyciele coś sobie zakładają i to należy do wad. Jeśli chodzi o sposoby nauczania są skuteczne i mniej skuteczne. Złe jest jak całą lekcję nauczyciel nawija: powinien być czas na żarty, na naukę i na historię: to sprawi że bardziej lubi się nauczyciela. Chciałem jeszcze zapytać: "zwiad" w których szkołach robicie?
Rosiczka00
Rosiczka00
  16 marca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Młodo wyglądasz jak na nauczycielkę ;))


Konto usunięte
Konto usunięte: jestem studentką pedagogiki


bosz :D

a wracając do tematu -> na pewno reforma szkolnictwa i wprowadzenie wspaniałego 'gimnazjum' :ninja:
Khold
Khold
  16 marca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: system szkolnictwa

Tak ogólnie to cały polski system szkolnictwa jest do niczego. Rozwiązanie? Prywatyzacja.

Konto usunięte
Konto usunięte: WADY szkoły

niekompetencja wielu nauczycieli, kompletny BRAK chęci i umiejętności nauczania, burdel organizacyjny
KrolewnaSniezzka
KrolewnaSniezzka
  16 marca 2009
Nauczyciele wielu przedmiotów podchodzą bardzo niekompetentnie do swojego zadania..
Nie uczą, siedzą na lekcjach tylko dlatego,że muszą - uczniom się to podoba, bo nie muszą prawie nic robić, ale jednak potem wychodzi, jak się na studia idzie.

Zalecam kontrole przeprowadzanych lekcji . ;D
OnlyGodCanJudgeMe3
OnlyGodCanJudgeMe3
  16 marca 2009

Witam
Zachęcam wejść nową stone poświeconą
zarabianiu w internecie

http://szybka-latwa-kasa.pl.tl/

Pozdrawiam serdecznie

lolipopHs
lolipopHs
  16 marca 2009

nauczyciele faworyzuja uczniow....tylko dlatego ze ich rodzic ma firme i sposnoruje cos dla szkoly ..a uczune na tym zyskuje...
czesto nauczyciel ktory studiowal. na ogrodnictwo uczy chemi hehe w mojej szkole tak jest przez co wiekszosc uczniow ma problem z chemia bo nauczyciel jest niekompetentny...

nauczyciel powinien byc pedagogiem a nie negowac ucznia tylko mu pomoc a mowienie ze uczen jest glupi i nic mu nie pomoze to nic dobrego...

:):)

nauczyciel nie powinien uczyc wlasnego dziecka ( u mnie tak bylo i dzieki temu mielismy zawsze 5 ze spr bo uczen podkradal spr matce:) )

nauczyciel powinien trzymac nerwy na wodzy a tak nie jest:)

to chyba tyle:)

shamaramorgan
shamaramorgan
  16 marca 2009

jak ktoś wyżej napisał: faworyzowanie uczniów.

Nieumiejętność zainteresowania uczniów swoim przedmiotem. W wyniku czego uczeń nie chce się uczyć. Przecież większość sukcesów w nauce uczeń zawdzięcza temu, że nauczyciel potrafi zainteresować swoim przedmiotem.

ShinyStern
ShinyStern
  16 marca 2009

a mnie wkurza karanie calej klasy jezeli jedna osoba zawini

Needy007
Needy007
  17 marca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: WADY szkoły


brak przygotowania pedagogicznego nauczycieli, uczniowie są przeciążeni matereriałem przez co mało co im zostaje w głowie i nawet nauczyciel nie ma czasu dobrze czegoś wytłumaczyć, za mało zajęć pozalekcyjnych i wyrównawczych, wymieniać można bez końca a wszystko praktycznie nadaje się do poprawki
micorka
micorka
  17 marca 2009
Serdecznie Wam dziękuję za wszystkie opinie :) bardzo pomogliście :) Co do mojego młodego wyglądu, to owszem nikt mi nie daje prawdziwego wieku..cóź taka uroda :) Póki co nadal studiuję, to właściwie mój drugi kierunek,zatem czysto teoretycznie mogłabym być nauczycielką :D praktyki w szkole kilka lat temu bardzo mi się podobały :) Pozdrowienia dla wszystkich :)
Domi150292
Domi150292
  17 marca 2009
wszystko zależy od nauczyciela, czy dany przedmiot nam spasuje.
Jeśli będzie ciekawie mówił, będzie większe zainteresowanie, wiadomo, że kiedy przynudza - wszyscy śpią, nie słuchają albo robią całkowicie coś innego.
Zdecydowanie za dużo prac domowych. W liceum przynajmniej powinni zadawać z tych przedmiotów, które będziemy zdawać na maturze, które nam są naprawdę potrzebne, żeby z tego umieć wszystko perfect. ;) Ja np. jestem na pol-hist, więc po jakiego mi wypracowania, referaty i ich zreferowanie na biologii czy pp ? Rozumiem, że trzeba wiedzieć i znać pewne rzeczy, ale bez przesady ;/ Ja też chcę mieć trochę wolnego w domu, a nie cały czas z czegoś zakuwać ! :P Na dodatek każdy nauczyciel uważa, że jego przedmiot jest NAJWAŻNIEJSZY !! :] ;];]
No to chyba by było na tyle... :P
Btw. ciekawy temat.. ;)
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.