XLukrowanYguzikX
XLukrowanYguzikX
  5 lutego 2009 (pierwszy post)

Nie chodziłam dłuższy czas do szkoły, i po dlugim kombinowaniu nadal nie wiem jak narysowac romb o podanych przekontnych. Byłabym wdzieczna jesli ktos by mi to wytłumaczyl w miare obrazowo. Przekontne 8 i 6 cm .

paulina42222
paulina42222
  5 lutego 2009

hmm...nie wiem jak to wytlumaczyc..narysuj odcinek 8 cm...a w polowie prostopadle do niego 6 cm...oba musza sie przecinac w polowie...

NoChodzDoMnieKotQ
NoChodzDoMnieKotQ
  5 lutego 2009

yyy .

ja to mialem w podstawowce ...

rysujesz krzyż tzn . jedna 8 druga 6 i laczysz ... ehh

Czerek5
Czerek5
  5 lutego 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: hmm...nie wiem jak to wytlumaczyc..narysuj odcinek 8 cm...a w polowie prostopadle do niego 6 cm...oba musza sie przecinac w polowie...


No to prawda, ale dodatkowo aby narysować trapez to musisz znać przekątne ( to masz w zadaniu) i jeszcze musisz znać długość boku albo kąt przecinania się przekątnych. Podziel sobie ten trapez na 4 trójkąty i policz pola tych trójkątów. Zsumuj i bedziesz miała wzór na pole trapezu :P Dodatkowo inny wzór na pole trapezu to P = a*b/2 Wstaw układ równań tych obu pól i oblicz sobie a :)
paulina42222
paulina42222
  5 lutego 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: yyy . ja to mialem w podstawowce ...

fakt..ona ma racje:)
666kamilka666
666kamilka666
  5 lutego 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: hmm...nie wiem jak to wytlumaczyc..narysuj odcinek 8 cm...a w polowie prostopadle do niego 6 cm...oba musza sie przecinac w polowie...

Tu jest dobrze wytłumaczone.

Po prostu one muszą być w formie krzyża, i muszą przecinać się w połowie. Potem połącz wierzchołki i zrobione.

Można zamknąć.
666kamilka666
666kamilka666
  5 lutego 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: to prawda, ale dodatkowo aby narysować trapez to musisz znać przekątne ( to masz w zadaniu) i jeszcze musisz znać długość boku albo kąt przecinania się przekątnych. Podziel sobie ten trapez na 4 trójkąty i policz pola tych trójkątów. Zsumuj i bedziesz miała wzór na pole trapezu :P Dodatkowo inny wzór na pole trapezu to P = a*b/2 Wstaw układ równań tych obu pól i oblicz sobie a :)

Co Ty kręcisz :ziober2:.
Ona ma po prostu narysować romb, a nie trapez :).
NoChodzDoMnieKotQ
NoChodzDoMnieKotQ
  5 lutego 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: fakt..ona ma racje:)

on . [znaki] ;p
NoChodzDoMnieKotQ
NoChodzDoMnieKotQ
  5 lutego 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Co Ty kręcisz . Ona ma po prostu narysować romb, a nie trapez :).


no właśnie ...
troche ci sie pomylilo chyba
Czerek5
Czerek5
  5 lutego 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: 666kamilka666:Co Ty kręcisz . Ona ma po prostu narysować romb, a nie trapez :). no właśnie ... troche ci sie pomylilo chyba


A co to jest romb? :D
Ajudah
Ajudah
  5 lutego 2009

jak to mówiła moja matematyczka w gimie 'kopnięty prostokąt z przekątnymi pod kątem prostym'

paulina42222
paulina42222
  5 lutego 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: on . [znaki] ;p

a sorry hehe
agoosiaaa
agoosiaaa
  5 lutego 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: A co to jest romb? :D

sorry, ale musze :zonk: :zonk: :zonk:
XLukrowanYguzikX
XLukrowanYguzikX
  5 lutego 2009

dzieki bardzo.
__
ja cudowalam z cyrklem ;p

paulina42222
paulina42222
  5 lutego 2009

nie ma za co:)

Konto usunięte
Konto usunięte: ja cudowalam z cyrklem ;p

mozna bez heh:P
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.