91kasia
91kasia
  25 stycznia 2009 (pierwszy post)

Mógłby ktoś przetłumaczyć mi te dwa cytaty na j. niemiecki? Bylabym bardzo wdzieczna :)

?Czytanie rozwija rozum młodzieży, odmładza charakter starca, uszlachetnia w chwilach pomyślności, daje pomoc i pocieszenie w przeciwnościach."

"Książka - to mistrz, co darmo nauki udziela, kto ją lubi - doradcę ma i przyjaciela,
który z nim smutki dzieli, pomaga radości, chwilę nudów odpędza, osładza cierpkości."

Deathbreaker
Deathbreaker
  26 stycznia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Mógłby ktoś przetłumaczyć mi te dwa cytaty na j. niemiecki? Bylabym bardzo wdzieczna :) ?Czytanie rozwija rozum młodzieży, odmładza charakter starca, uszlachetnia w chwilach pomyślności, daje pomoc i pocieszenie w przeciwnościach." "Książka - to mistrz, co darmo nauki udziela, kto ją lubi - doradcę ma i przyjaciela, który z nim smutki dzieli, pomaga radości, chwilę nudów odpędza, osładza cierpkości."

Skorzystaj ze słownika ,napisz tutaj a my poprawimy ew. błędy :tak:
Lussiia
Lussiia
  26 stycznia 2009
Czytanie rozwija rozum młodzieży, odmładza charakter starca, uszlachetnia w chwilach pomyślności, daje pomoc i pocieszenie w przeciwnościach."

Lesen entwickelt sich der Geist der jungen Menschen, alte odmładza Natur, uszlachetnia in Zeiten des Wohlstands, es gibt Hilfe und Komfort in przeciwnościach.

"Książka - to mistrz, co darmo nauki udziela, kto ją lubi - doradcę ma i przyjaciela,
który z nim smutki dzieli, pomaga radości, chwilę nudów odpędza, osładza cierpkości."

Das Buch - die Beherrschung der Wissenschaft kostenlos gewährt, die gerne ihr - und die Berater ist ein Freund, die gemeinsam mit ihm Sorgen, hilft Freude, während nudów odpędza, osładza cierpkości.


Istnieje jeszcze Słownik.. xD Na przyszłość :mrgreen: :mrgreen: :jezyk:
Fieska
Fieska
  26 stycznia 2009
Lussiia
Lussiia: Istnieje jeszcze Słownik.. xD Na przyszłość


bardzo łatwo było Ci to wpisać w translator, skopiować i wkleić tutaj.
skoro nie masz pojęcia o języku niemieckim to się na takie tematy nie wypowiadaj.

Konto usunięte
Konto usunięte: "Czytanie rozwija rozum młodzieży, odmładza charakter starca, uszlachetnia w chwilach pomyślności, daje pomoc i pocieszenie w przeciwnościach."


Durch das Lesen entwickelt sich der Gedächtnis die Jugendlichen, verjüngt den Charakter des alten Menschen, veredelt in Weilen das Wohlstand, gibt die Hilfe und den Trost in den Widrigkeiten.

Konto usunięte
Konto usunięte: "Książka - to mistrz, co darmo nauki udziela, kto ją lubi - doradcę ma i przyjaciela, który z nim smutki dzieli, pomaga radości, chwilę nudów odpędza, osładza cierpkości."


"Ein Buch - ist ein Meister, der das Wissen umsonst gewährt, wer sie mag - hat einen Berater und Freund, der mir ihm die Traurigkeiten teilt, hilft der Freude, ein Augenblick der Langeweile verjagt, versüßt die Herbheit."
annjamaica
Posty: 6515 (po ~109 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 3
annjamaica
  26 stycznia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Fieska

mieszkasz w Vechcie...?? :lol:

...chce cukierka!
Widzę jak głodne oczy za nią podążają.
Duma rozpiera mnie bo wiem, że to ja mam ją.
I nie zmieni tego nic.
A ty jako widz możesz o niej śnić, Aniu:*

Fieska
Fieska
  26 stycznia 2009
annjamaica
annjamaica: mieszkasz w Vechcie...??


mieszkam :woot: czemu pytasz?
aloneson
aloneson
  26 stycznia 2009

sporo bledow w tym ltumaczeniu jest:

Konto usunięte
Konto usunięte: Durch das Lesen entwickelt sich das Gedächtnis der Jugendlichen, das Lesen verjüngt den Charakter des alten Menschen, veredelt in Weilen des Wohlstands, gibt (bez die) Hilfe und (bez den) Trost in den Widrigkeiten.


Konto usunięte
Konto usunięte: "Ein Buch - ist ein Meister, der das Wissen umsonst gewährt, wer es mag - hat einen Berater und Freund, der mit ihm die Traurigkeiten teilt, der Freude hilft (subjekt potem verb), den Augenblick der Langeweile verjagt, die Herbheit versüßt." (subjekt, verb)
aloneson
aloneson
  26 stycznia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: ltumaczeniu

*tłumaczeniu
Fieska
Fieska
  27 stycznia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte:


oj wiem. z rodzajnikami będę miała chyba jeszcze problemy długo długo :mrgreen:
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.