blondynkaax3
blondynkaax3
  20 stycznia 2009 (pierwszy post)
Do jakiej szkoły chodzicie?
Ja jestem w LO i wydaje mi się że to tylko zmarnowane 3 lata będą. :woot:
Teraz żałuję że nie poszłam do jakiegoś technikum, np. hotelarskiego...
Liceum to prawie tak jak gimnazjum, tylko wyższy poziom i więcej nauki.
Nie rozumiem dlaczego wszyscy mówią że ci którzy chodzą do LO mają większe szanse na lepszą pracę i wykształcenie... :woot:
ja uważam wręcz odwrotnie
Kam3l3onka
Kam3l3onka
  20 stycznia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Do jakiej szkoły chodzicie? Ja jestem w LO i wydaje mi się że to tylko zmarnowane 3 lata będą. Teraz żałuję że nie poszłam do jakiegoś technikum, np. hotelarskiego... Liceum to prawie tak jak gimnazjum, tylko wyższy poziom i więcej nauki. Nie rozumiem dlaczego wszyscy mówią że ci którzy chodzą do LO mają większe szanse na lepszą pracę i wykształcenie... ja uważam wręcz odwrotnie

do LO i nie żałuję. kiedyś, czyli w pierwszej klasie jeszcze się zastanawiałam czy dobrze wybrałam etc. ale teraz podoba mi się tu.
nie rozumiem dlaczego żałujesz.

w technikum jest mnóstwo zawodowych przedmiotów, z którymi nie wszyscy sobie radzą. nie wiem jak możesz porównywać gimnazjum do LO, jak dla mnie to są dwie zupełnie inne szkoły... inne poziomy nauki, no chyba że Twoje szkoły są tak podobne. :woot:

Zdajesz maturę i studiujesz, przy zatrudnieniu do jakiejkolwiek pracy, pracodawcy patrzą... to znaczy ja tak słyszałam, bo wszystko jeszcze przede mną... co skończyłaś i jeśli mają wybrać między liceum i technikum wybierają liceum... mimo iż czasami osoby ubiegające się o pracę mają mniejsze doświadczenie zawodowe.
;-)

a na jakim jesteś dziale w LO ?
blondynkaax3
blondynkaax3
  20 stycznia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: a na jakim jesteś dziale w LO ?

Nie wiem o co ci dokładnie chodzi ;)
1 klasa, rozszerzony WOS i historia.
swistaku89
swistaku89
  20 stycznia 2009

kończę w tym roku technikum teleinformatyczne i żałuje że nie poszedłem do LO. tech wybrałem żeby mięć jakiś zawód- i przez te 4 lata dużo sie nie nauczyłem, szkoła miała mało sprzętu wszystko uczymy/uczyliśmy się w teorii, gorzej jak coś trzeba było zrobić w praktyce - braki wyszły na praktykach (aż 3 tyg-śmiech na sali )- ale i tak na nich więcej się nauczyłem niż w szkole, po za tym uczyliśmy się rzeczy kompletnie nie związanych z naszym kierunkiem, źle ułożony program i w ogóle- nawet nauczyciele tak mówili, oczywiście nie mowie że wszystkie tech są takie same

WychowanaPrzezRaap
WychowanaPrzezRaap
  20 stycznia 2009

Chodzę do LO,do III klasy. Poszłam to tej szkoły,gdyż nie ma żadnego profilu technicznego,który mnie interesuje i żadne nie jest związany z tym co chcę w przyszłości robić.
Uważam,że technikum jest lepszym rozwiązanie, gdyż po 4 latach gwarantuje wykształcenie i dyplom,liceum zaś nie gwarantuje niczego i nie stanowi atrakcyjnego dla pracodawców wykształcenia.

baskas4
baskas4
  20 stycznia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Do jakiej szkoły chodzicie?

technikum ekonomiczne. żałuję, że nie poszłam do ogólniaka.

Konto usunięte
Konto usunięte: Nie rozumiem dlaczego wszyscy mówią że ci którzy chodzą do LO mają większe szanse na lepszą pracę i wykształcenie...

sranie w banie. ci z zawodówki także maja niezłą pracę. Wystarczy chęć.
agoosiaaa
agoosiaaa
  20 stycznia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: co skończyłaś i jeśli mają wybrać między liceum i technikum wybierają liceum...

po technikukm masz zawod po liceum - nie.
wiec chyba tylko pracodawca idiota wybralby osobe bez wyksztalcenia, kiedy moze wybrac kogos, kto uczyl sie do danego zawodu.

liceum to szkola dla osob, ktore nie sa zdecydowane, co dokladnie zrobic ze swoim zyciem lub sa pewne, ze pojda na studia.
bo jak po liceum nie pojdziesz na studia to gowno masz.
sorry, ale taka prawda.
ja tez wybralam LO (w sumie odpowiednik LO w innym kraju) bo nie bylam pewna na 100% co robic.
teraz juz wiem.
moglam od razu na to wpasc, a tak 3 lata nauki o czyms zupelnie innym.
ale dobra, pominmy, jak tylko skoncze obecne kursy ide na tlumacza.
loFFciamSerEk
loFFciamSerEk
  20 stycznia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Do jakiej szkoły chodzicie?

Do gimnazjum :rotfl:
xXxKroplaRosyxXx
xXxKroplaRosyxXx
  20 stycznia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Do jakiej szkoły chodzicie?

LO. i nie żałuję. zresztą patrząc po "profilach/kierunkach" technikum i tak widziałam, że do niczego nie pasuję. a sama nie byłam zdecydowana co dokładnie chcę robić.

Konto usunięte
Konto usunięte: Nie rozumiem dlaczego wszyscy mówią że ci którzy chodzą do LO mają większe szanse na lepszą pracę i wykształcenie...

nie prawda. to nie zależy od szkoły , lecz od chęci!
Dorqa
Dorqa
  20 stycznia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Do jakiej szkoły chodzicie?

Gimnazjum ;p
Nudzi mnie juz ta szkola... ale jeszcze kilka miesiecy ;p
sekswubikacji
sekswubikacji
  20 stycznia 2009

w technikum masz mnóstwo przedmiotów zawodowych. a w LO nie..;)
osobiście chodzę do LO i wcale nie żałuję tego wyboru^^

FourthHorsemen
FourthHorsemen
  20 stycznia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Do jakiej szkoły chodzicie?

liceum dwójęzyczne, klasa hiszpański - gegra, u mnie to kontynuacja gimnazjum

Konto usunięte
Konto usunięte: Nie rozumiem dlaczego wszyscy mówią że ci którzy chodzą do LO mają większe szanse na lepszą pracę i wykształcenie... ja uważam wręcz odwrotnie

z doświadczenia znajomych wiem, że liceum lepsze
FourthHorsemen
FourthHorsemen
  20 stycznia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: dwójęzyczne

:zonk: dw U języczne oczywiście
Solik
Solik
  20 stycznia 2009

Do 2 technikum
na profilu informatyk
ale chcę iść na studia

MadeInHollywood
MadeInHollywood
  20 stycznia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Nie rozumiem dlaczego wszyscy mówią że ci którzy chodzą do LO mają większe szanse na lepszą pracę i wykształcenie...

Do liceum zazwyczaj chodzą osoby , które mają ambicje zostać np lekarzem,prawnikiem, psychologiem, a niestety technikum nie ukierunkuje Cię na takie kierunki studiów.
Wybierasz np technikum fryzjersko-kosmetyczne - okej, kształtujesz się na przyszłą fryzjerke/kosmetyczkę/masazystke i idziesz potem na studia w TYM właśnie kierunku.
O ile ktos chcę iśc na studia i zda mature, a jednak po liceum masz większą szanse zdać maturę, bo właśnie do tego przygotowują Cię te 3 lata.
A po technikum hotelarskim możesz np pracować w recepcji hotelu.
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.