ComeToMeBejbee
ComeToMeBejbee
  11 stycznia 2009 (pierwszy post)

Witam. Mam takie pytanie .. Jestem w 3 klasie gimnazjum no i niedłogo czeka mnie liceum. Interesuje sie informatyką, plastyką, muzyką i trochę biologią. Chce iść oczywiscie do liceum ale nie mam pojęcia jaki profil mam wybrac alby połączyc te zainteresowania. Jesli mozecie to podsuńcie mi jakis pomysł. Z góry wielkie dziekii.

JasminexDxD
JasminexDxD
  11 stycznia 2009
Niestety ja nie pomogę ..
Ja chcę iść do technikum na ekonomistę ;P

Wiesz to Twoja sprawa ale ja odradzałabym Ci LO . po LO musisz iść na studia od razu ( a wiadomo za studia się słono płaci) jak nie pójdziesz na studia to nie masz żadnego zawodu ... wiec w sumie nie polecałabym tej szkoły ;)
No ale każdy lubi to , co lubi powodzenia życzę ;P
TakeTheSunAway
Posty: 3033 (po ~157 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 0
TakeTheSunAway
  11 stycznia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: informatyką, plastyką, muzyką i trochę biologią.

Hm.
Chyba ciężko będzie połączyć wszystkie te kierunki.
Mogłabyś pójść do klasy o profilu artystycznym i zapisać się na kółko informatyczne, wtedy pogodzisz ze sobą 3 zainteresowania. :)
Liruza
Liruza
  11 stycznia 2009

plastyka i muzyka, to najlepiej profil informatyczny - wybierajac ten uwzglednisz najwiecej zainteresowan...
ew profil informatyczny (matematyczno - informatyczny), lub biologiczny (biol - chem)

Co powinnas wybrac? sama musisz ocenic, ktore z tych zainteresowan, jest Twoim najwiekszym...

To Twoja przyszlosc nie nasza...

andzialbn
andzialbn
  11 stycznia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: po LO musisz iść na studia od razu ( a wiadomo za studia się słono płaci)

od razu nie trzeba :) i jak się dobrze zda maturę, to nic się nie płaci.

Konto usunięte
Konto usunięte: informatyką, plastyką, muzyką i trochę biologią.

muzyka i plastyka - plasytk/szkoła muzyczna.
informatyka - klasa informatyczna. z tym może się łączyć np jakieś projektowanie...
a z biologią to najciężej.
pomyśl w jakim kierunku chciałabyś najbardziej pójść i wybierz.
Apricotka
Apricotka
  11 stycznia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Witam. Mam takie pytanie .. Jestem w 3 klasie gimnazjum no i niedłogo czeka mnie liceum. Interesuje sie informatyką, plastyką, muzyką i trochę biologią. Chce iść oczywiscie do liceum ale nie mam pojęcia jaki profil mam wybrac alby połączyc te zainteresowania. Jesli mozecie to podsuńcie mi jakis pomysł. Z góry wielkie dziekii.

wszystkiego razem nie połączysz albo rozdzielisz muzykę i plastykę i wybierzesz jakiś kierunek pod sztukę. albo biochem. no albo jeszcze coś z informatyką przykładowo jakiś język obcy... angielski :woot:
Kinciolekk
Kinciolekk
  11 stycznia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: a wiadomo za studia się słono płaci

i Ty to wiesz najlepiej. ;)
Są jeszcze dziennie państwowe, które są bezpłatne.

Konto usunięte
Konto usunięte: po LO musisz iść na studia od razu ( a wiadomo za studia się słono płaci)

a po technikum co ?

Konto usunięte
Konto usunięte: jak nie pójdziesz na studia to nie masz żadnego zawodu ...

jest masa kursów, często nawet daleko odbiegających od szkoły czy profilu.

Konto usunięte
Konto usunięte: Witam. Mam takie pytanie .. Jestem w 3 klasie gimnazjum no i niedłogo czeka mnie liceum. Interesuje sie informatyką, plastyką, muzyką i trochę biologią. Chce iść oczywiscie do liceum ale nie mam pojęcia jaki profil mam wybrac alby połączyc te zainteresowania. Jesli mozecie to podsuńcie mi jakis pomysł. Z góry wielkie dziekii.

Idź na taki profil, gdzie są przedmioty, z których masz najlepsze oceny i najlepiej się czujesz.

Ja szukałam szkoły po profilach mnie interesujących, później patrzyłam na poziom. :ziober2:
I teraz codziennie dziękuję sobie, że tak postąpiłam. ;)

Jeśli informatyka to i zapewne rozszerzona matematyka. Jeśli nie masz z tym problemów to proszę bardzo. :)
Muzyka, plastyka - chciałam kiedyś iść na profil artystyczny, ale zdecydowałam, że taki profil od razu ukierunkowuje na studia na ASP i tym podobne, a jednak nie byłam zdecydowana.
MisiaV
MisiaV
  11 stycznia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: po LO musisz iść na studia od razu ( a wiadomo za studia się słono płaci)

Ja nie płacę nic za swoje studia :)
Moze przecież iść na dzienne

Konto usunięte
Konto usunięte: alby połączyc te zainteresowania.

Nie połączysz niestety tych wszystkich
OlekOcw
OlekOcw
  11 stycznia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: nformatyką, plastyką, muzyką i trochę biologią.

Fizyczno imformatyczna klasa?
ZgadujKimJestem
ZgadujKimJestem
  11 stycznia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Witam. Mam takie pytanie .. Jestem w 3 klasie gimnazjum no i niedłogo czeka mnie liceum. Interesuje sie informatyką, plastyką, muzyką i trochę biologią. Chce iść oczywiscie do liceum ale nie mam pojęcia jaki profil mam wybrac alby połączyc te zainteresowania. Jesli mozecie to podsuńcie mi jakis pomysł. Z góry wielkie dziekii.

wszystkiego niestety połączyć się nie da, miałam ten sam problem
musisz zdecydować pomiędzy profilem mat-fiz-inf, jeśli lubisz informatykę, bio - chem jeśli lubisz biologię lub profilem humanistycznym jeśli wybierzesz sztukę ;)
powodzenia w wyborze szkoły ! :mrgreen:
GieKSiarka
Posty: 5061 (po ~80 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 9
GieKSiarka
  12 stycznia 2009

jesli o infe chodzi to technikum informatyczne (sama sie wybieralam ale zmienilam na mechatronike a teraz zmieniam na ogolniaka) liceum plastyczne na pewno jakies jest szkola muzyczna tez jest (granie na instrumentach) w szkoel zapewne dostaniecie takie ksiazeczki i tam beda wypisane szkoly srednie w twojej miejscowosi a jak nie to poszukaj na google tam pisze ile punktow jest potrzebnych zeby sie dostac

mmaryjka
mmaryjka
  12 stycznia 2009

możesz też iść do liceum autorskiego (tyle że to są licea najczęściej społeczne, ewentualnie prywatne), lub znaleźć sobie liceum w którym jest klasa autorska.
wtedy masz siatkę godzin obowiązkowych, a do nich dobierasz sobie rozszerzone przedmioty.

RexMundi
Posty: 68929 (po ~126 znaków)
Reputacja: -46 | BluzgometrTM: 13
RexMundi
  12 stycznia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: aki profil mam wybrac alby połączyc te zainteresowania.

ogólny :ninja:
...Ignorance is bliss...
MadeInHollywood
MadeInHollywood
  12 stycznia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Wiesz to Twoja sprawa ale ja odradzałabym Ci LO . po LO musisz iść na studia od razu ( a wiadomo za studia się słono płaci)

no a po technikum musisz iść od razu do pracy ;] i także są możliwe studia po zdaniu oczywiscie matury, ale technikum skupia sie na przygotowaniu do przyszleog zawodu raczej a LO do zdania matury i skonczenie studiow, a w przyszlosci badz co badz pracy na wyzszym szczeblu. Oczywiscie wyjatek potwierdza regułe, no ale ;>

Zawsze istnieje cos takiego jak studia zaoczne.
MadeInHollywood
MadeInHollywood
  12 stycznia 2009
JasminexDxD
wierz mi, że zawsze lepiej wygląda wykształcenie średnie licealne niż techniczne, chyba że masz na myśli takie zawody typu fryzjerka, krawcowa;p
Bo prawników czy lekarzy raczej po technikum nie znajdziesz ;]
A po skonczeniu LO zawsze masz kursy uzułepniające.
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.