Ymek651
Posty: 11 (po ~127 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 6
Ymek651
  9 stycznia 2009 (pierwszy post)

No i jak tam wam poszła maturka próbna :D ?
Moim zdaniem tekst był ciekawy ale pytania były bez sensu :) chociaż niezbyt trudne.....
a praca jak najbardziej cacy :P

thomas893
thomas893
  9 stycznia 2009
Ymek651
Ymek651: No i jak tam wam poszła maturka próbna :D ?

:lol: lubie pisać z polskiego, bo ściemy można walić :lol2:

Ymek651
Ymek651: Moim zdaniem tekst był ciekawy ale pytania były bez sensu :) chociaż niezbyt trudne.....

ten tekst mi spasował, bo akurat sport lubię, więc miło mi się czytało i tylko na to 1 pytanie nie odpowiedziałem :P
a wypracowanie pisałem na 2 temat ;]
nab89
Posty: 36 (po ~127 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 0
nab89
  9 stycznia 2009

Pytania było trudne do zrozumienia, ale wystarczyło skorzystać ze słownika poprawnej polszczyzny i dużo można było się dowiedzieć np z tymi cudzysłowami. :)
W pytaniu zamkniętym dałem odpowiedź C jak chyba większa cześć piszących, a wypracowanie to też na drugi temat, nic chciałem czytać tych wierszy, wolałem Ludzi bezdomnych bo nie dawno ich przerabiałem i pamiętałem jeszcze Judyma.
Powodzenia w poniedziałek i we wtorek.

Jestem Polakiem więc
pisze po Polsku.

hehaka
hehaka
  9 stycznia 2009
Ymek651
Ymek651: No i jak tam wam poszła maturka próbna :D ? Moim zdaniem tekst był ciekawy ale pytania były bez sensu :) chociaż niezbyt trudne..... a praca jak najbardziej cacy :P

bez rewalacji, ale tragedii też nie ma.
tak, tekst przyjemny, pytania dość proste, a cz miałam wrazenie ze w kazdej odp pisze to samo, ubierajac jedynie w inne slowa, zobaczym jak wyjdzie.:>
temat z ludzi bezdomnych mi nie odpowiadal, wiec rzucilam sie na pierwszy. ;-)
Ymek651
Posty: 11 (po ~127 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 6
Ymek651
  9 stycznia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: a cz miałam wrazenie ze w kazdej odp pisze to samo, ubierajac jedynie w inne slowa,


Dokładnie :D
xXxAgusiaNMLxXx
xXxAgusiaNMLxXx
  9 stycznia 2009

pisalam temat drugi chociaz pierwszy tez do najtrudniejszych nie należał ale w 2 miałam wieksze pole do popisu bo dosc dobrze pamietam tresc ludzi bezdomnych. Nie byla trudna, choc niekotre pytania dziwne i ciezko bylo ulozyc odpowiedz w wyznaczonym do tego miejscu... musialam wyjezdzac za wyznaczony obszar :/ mysle ze w miare dobrze mi poszla ale jak bedzie naprawde to sie okaze :) mam tylko nadzieje ze ta w maju nie bedzie trudniejsza bo zwykle probna byla trudniejsza, czy to testy w gimku czy matura a ta prawdziwa latwiejsza.. mam nadzieje ze tak bedzie i w tym roku...

baskas4
baskas4
  9 stycznia 2009

:szok2: nie było Lalki na wypracowaniu

matura bez Lalki to matura niewazna ;d

WychowanaPrzezRaap
WychowanaPrzezRaap
  9 stycznia 2009

Ja piszę dopiero w środę,więc wtedy podzielę się wrażeniami.

PoezjaCzarownicy
Posty: 4323 (po ~139 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 1
PoezjaCzarownicy
  9 stycznia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: :szok2: nie było Lalki na wypracowaniu matura bez Lalki to matura niewazna ;d


słuchaj, ja jestem na III roku polonistyki a do tej lektury Prusa jakoś sie zmusic nie moge i chyba tego nie zrobie:-)

Ale i tak najgorsza jest Orzeszkowa i jej Nad Niemnem...

Nie, nie mamy z sobą nic wspólnego.

WychowanaPrzezRaap
WychowanaPrzezRaap
  9 stycznia 2009
PoezjaCzarownicy
PoezjaCzarownicy: ja jestem na III roku polonistyki a

A w jakim mieście w studiujesz ??
I jak w ogóle w praktyce wygląda nauka na tym kierunku ???
Bo ja planuję iść na filologię polską,więc chcę się troszkę dowiedzieć :)
PoezjaCzarownicy
Posty: 4323 (po ~139 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 1
PoezjaCzarownicy
  9 stycznia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: A w jakim mieście w studiujesz ?? I jak w ogóle w praktyce wygląda nauka na tym kierunku ??? Bo ja planuję iść na filologię polską,więc chcę się troszkę dowiedzieć :)


Uniwerystet Łódzki.

W praktyce - na pierwszym roku straszny przesiew, w ogóle u nas na wydziale jest ciezko.
Wielu ludzi nie chcąc rezygnować ze studiów sie poprzenosiło na inne uczelnie.

Masa wiedzy - łacina, historia, filozofia, ale z drugiej strony też gramatyka, dialektologia.

Studia wyglądają zupelnie inaczej niz lekcje w liceum (to mowie od razu:)
bardziej przypominają średniowieczny system uczenia.
Jesli chcesz isc na polonistyke to przede wszystkim rozwiniesz sie duchowo, o wielkich zarobkach nie ma co marzyc.

Nie, nie mamy z sobą nic wspólnego.

xxXXmorelkaXXxx
xxXXmorelkaXXxx
  9 stycznia 2009
Ymek651
Ymek651: Przecież tam było wyjaśnione :D

nie bylo nic takiego

klamczuch
mmmonikaaa2523
Posty: 1 (po ~369 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 0
mmmonikaaa2523
  9 stycznia 2009
ogólnie maturka prosta...
rozumienie z tekstu łatwiutkie...
ja pisałam na temat 1....
Akurat kiedyś miałam identyczne wypracowanko napisać w gimnazjum więc wiedziałam co jest pięć...
moim zdaniem ta była łatwiejsza niż to z co przyszło z operonu...
zobaczymy co przyślą na właściwą miejmy nadzieję że coś jeszcze łatwiejszego
absinthee
absinthee
  10 stycznia 2009
Ymek651
Ymek651: No i jak tam wam poszła maturka próbna :D ?

Jako tako.
Zobaczymy po wyniku.

PoezjaCzarownicy
PoezjaCzarownicy: Studia wyglądają zupelnie inaczej niz lekcje w liceum (to mowie od razu:) bardziej przypominają średniowieczny system uczenia. Jesli chcesz isc na polonistyke to przede wszystkim rozwiniesz sie duchowo, o wielkich zarobkach nie ma co marzyc.

dlatego m.in zrezygnowałam z filologii...
baskas4
baskas4
  10 stycznia 2009
PoezjaCzarownicy
PoezjaCzarownicy: Ale i tak najgorsza jest Orzeszkowa i jej Nad Niemnem...

oj to jest masakra :d
tak samo jak Dziady.
smencik
smencik
  10 stycznia 2009

Operonu latwiejsza byla wydaje mi sie :and: Ale w sumie i tak sie nie przygotowywalem, wiec jak zalicze, to uznam to za sukces.

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.