ImSoLucky2
ImSoLucky2
  10 grudnia 2008 (pierwszy post)

prosze o przetłumaczenie mi na niemiecki

przepraszam,że się tak długo nie odzywałam . mialam bardzo dużo zajęć.
Co ciekawego można zobaczyć w Twoim mieście? U nas w Lublinie jest bardzo mało ciekawych miejsc. Chciałabym Cię zaprosić na święta bożego narodzenia. Pokazałabym Ci najciekawsze zabytki Lublina takie jak :zamek Lubelski ,starówka, stare miasto .
pozdrawiam

ChceCzarnaRoze
ChceCzarnaRoze
  10 grudnia 2008

heh nikt za Ciebie nie bedzie robil zadania, przetlumacz sam jak umisz, na forum Ci ktos bledy sprawdzi, albo dopomozee jak nie bedziesz czegos umiala,

ImSoLucky2
ImSoLucky2
  10 grudnia 2008

Es tut uns leid, das ist nicht so lange odzywałam. haben eine sehr viel Klasse. Was kann interessant zu sehen, in Ihrer Stadt? Wir in Lublin ist sehr wenig interessanten Plätzen. Ich möchte Sie einladen, sich in das Fest von Weihnachten. Pokazałabym Sie die interessantesten Sehenswürdigkeiten von Lublin, wie das Schloss von Lublin, alte, alte Stadt.

lulumk
lulumk
  10 grudnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Chciałabym Cię zaprosić na święta bożego narodzenia.

Ich mOchte dir zum Weinachten einladen.

Konto usunięte
Konto usunięte: Co ciekawego można zobaczyć w Twoim mieście?

Was interessanten kann man in dein Stadt sehen? :woot:

Konto usunięte
Konto usunięte: Pokazałabym Ci najciekawsze zabytki Lublina takie jak :zamek Lubelski ,starówka, stare miasto .

Ich zeigte (tutaj musi być tryb przypuszczający, nie wiem czy czasownik dobrze) dir der interessantensten Denkmal von Lublin, als: dem Lublinschloss (?), der Altstadt, der alt Stadt.

trochę pracy ze słownikiem...
lulumk
lulumk
  10 grudnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Es tut uns leid

es tut mir leid
ImSoLucky2
ImSoLucky2
  10 grudnia 2008

dziękuje ;*

lulumk
lulumk
  10 grudnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Ihrer

ona nie zwraca się do pani, tylko do kolezanki tak jakby

Konto usunięte
Konto usunięte: alte, alte Stadt.

to pierwsze na pewno nie alte, alte ro "stary", a starówka to
die Altstadt

Konto usunięte
Konto usunięte: Es tut uns leid


Konto usunięte
Konto usunięte: przepraszam,że się tak długo nie odzywałam . mialam bardzo dużo zajęć.

Es tut... itd oznacza, że "przykro jej"
A przepraszam, że to będzie
entschuldigung, dass/denn ich...
ImSoLucky2
ImSoLucky2
  10 grudnia 2008

ok ;) rozumiem ;) a jak bedzie ponieważ miałam dużo zajęć ?

lulumk
lulumk
  10 grudnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte:

dass ich viele BeschAfte gehabt habe.
lub:
denn ich habe viele BeschAfte gehabt.
ImSoLucky2
ImSoLucky2
  10 grudnia 2008

dzieki piekne;*

lulumk
lulumk
  10 grudnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte:

nie ma za co
AjaToCo
AjaToCo
  10 grudnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: przepraszam,że się tak długo nie odzywałam . mialam bardzo dużo zajęć. Co ciekawego można zobaczyć w Twoim mieście? U nas w Lublinie jest bardzo mało ciekawych miejsc. Chciałabym Cię zaprosić na święta bożego narodzenia. Pokazałabym Ci najciekawsze zabytki Lublina takie jak :zamek Lubelski ,starówka, stare miasto . pozdrawiam

Entschuldigung, dass ich so lange nichts von mir hören ließ, aber ich hatte viel zu tun.
Was Interessentes kann man sich in deiner Stadt ansehen? Bei uns in Lublin gibt es viele interessante Plätze. Ich möchte dich zu Weihnachten einladen. Ich würde dir die interessantesten Sehenswürdigkeiten von Lublin zeigen, wie zum Beispiel die Altstadt oder das Lubliner Schloß.

Mit freundlichen Grüßen.
domkaa06
domkaa06
  10 grudnia 2008

Ej, prosze przetłumaczcie mi list do kolegi po niemiecku o jakimś polskim zabytku prosze.
Oto mój przykład tylko że polski. Potrzebne pilnie!!!!

Droga Kasiu!
Na początku mojego listu chcę cie pozdrowic. Piszę do Ciebie ten list bo chcę opowiedziec ci o zabytku który musisz zobaczyc.
Tego lata byłam (np.) w Warszawie, gdzie ujrzałam pomnik Syrenki warszawskiej. Ten obiekt od razu przypadła mi do gustu. (Informacje o tym obiekcie które napiszcie mi bo nie znam). Koniecznie musisz ją zobaczyc
Czekam na odpowiedź
Twoja Dominika

domkaa06
domkaa06
  10 grudnia 2008

Nie koniecznie musi byc syrenka ale musi byc to polski zabytek i opis do niego (kiedy powstał kto go zrobił itd)

Fieska
Fieska
  10 grudnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: (Informacje o tym obiekcie które napiszcie mi bo nie znam)


no to poszukaj w internecie to Ci przetłumaczę. ale całego zadania nie będzie nikt za Ciebie robił. !
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.