Xezzo
Xezzo
  10 grudnia 2008 (pierwszy post)

a wiec jak w temacie posta kto jest za i przeciw oraz uzasadnić dlaczego ;)

baskas4
baskas4
  10 grudnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: ale mi się wydaje, że polski łatwiej zdać umysłowi ścisłemu niż humaniście matmę.

a co to jest za problem podstawić pod wzór?
I tak mamy juź świetnie, bo nie musimy się uczyć wzorów. Wszystko będziemy mieli podane na tacy, wystarczy tylko odpowiednio go wykorzystać.
Rosiczka00
Rosiczka00
  10 grudnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: ale mi się wydaje, że polski łatwiej zdać umysłowi ścisłemu niż humaniście matmę.

bo tak jest.
w przeciwnym wypadku żadne uczelnie techniczne by nie istniały, gdyby studenci wcześniej nie zdali matury z polskiego ;P
ale jeśli odwrócić problem - w dzisiejszych czasach każdy kto nie rozumie matmy określa się jako humanista, nie da się tego 'wykuć', więc jeśli się nie zrozumie to matura oblana.
Dlatego z reguły przedmioty ścisłe są uważane za trudniejsze - bo nie wystarczy nauczyć się regułek na pamięc i wyklepać na 5 + :-P
Rosiczka00
Rosiczka00
  10 grudnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: a co to jest za problem podstawić pod wzór?

często podstawienie pod wzór można wykonać w końcówce zadania, a wcześniej szereg przekształceń i zależności, więc jeśli sie nie zna praw to wzorek nic nie pomoze ;)
baskas4
baskas4
  10 grudnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: często podstawienie pod wzór można wykonać w końcówce zadania, a wcześniej szereg przekształceń i zależności, więc jeśli sie nie zna praw to wzorek nic nie pomoze ;)

wiec wystarczy zrozumieć prawa czy zalezności i wtedy wszystko staje się proste :d
lulumk
lulumk
  10 grudnia 2008
kundziorka86
kundziorka86: bo to nasz jezyk ojczysty i każdy jak się przyłoży to ten polski zda

znasz "Każdego", że tak uogólniasz?

Konto usunięte
Konto usunięte: polski łatwiej zdać umysłowi ścisłemu niż humaniście matmę.

Nie.

Konto usunięte
Konto usunięte: nie kazdy jest orłem z języków obcych czy z polskiego

Dokładnie.

Konto usunięte
Konto usunięte: I tak mamy juź świetnie, bo nie musimy się uczyć wzorów. Wszystko będziemy mieli podane na tacy, wystarczy tylko odpowiednio go wykorzystać.

To akurat prawda.
O tyle dobrze...

Xezzo
Xezzo: a wiec jak w temacie posta kto jest za i przeciw oraz uzasadnić dlaczego ;)

Moim zdaniem powinna być któraś z tych dwóch opcji:
a) i polski i matematyka obowiązkowe
b) ani polski ani matma nieobowiązkowe
Przy czym - bardziej sprawiedliwa jest opcja numer dwa, już wyjaśniem dlaczego - na własnym przykładzie:
w lo jestem w klasie medycznej, mam rozszerzone: fizykę, biologię i chemię + dwa języki obce, więc ja - musiałabym zdawać
- jezyk polski
- matematykę
- biologię
-chemię
- fizykę
- język obcy
to jest - 6 przedmiotów (ewentualnie pięć - pomijając fizykę)
przy czym osoby z profilu humanistycznego lub matematykę
- język polski
- matematykę
- język obcy
- inny przedmiot rozszerzony
(to chyba tyle, nie jestem pewna, w każdym razie - mniej przedmiotów niż ja)
Inni przygotowują się z przedmiotów (matematyka/język polski) które są i obowiązkowe i będą im potrzebne dalej, a ja i inne osoby w mojej sytuacji muszą się uczyć dwóch przedmiotów dodatkowo.
xXxKroplaRosyxXx
xXxKroplaRosyxXx
  10 grudnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: a co to jest za problem podstawić pod wzór? I tak mamy juź świetnie, bo nie musimy się uczyć wzorów. Wszystko będziemy mieli podane na tacy, wystarczy tylko odpowiednio go wykorzystać.

ale nie każdemu łatwo jest podłożyć dane pod wzór.

Konto usunięte
Konto usunięte: często podstawienie pod wzór można wykonać w końcówce zadania, a wcześniej szereg przekształceń i zależności, więc jeśli sie nie zna praw to wzorek nic nie pomoze ;)

no właśnie. :Woot:
xXxKroplaRosyxXx
xXxKroplaRosyxXx
  10 grudnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Nie.

czemu ?
lulumk
lulumk
  10 grudnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: czemu ?

Przedstawiłaś spore uogolnienie.
Sama nie uzasadniłaś swojego twierdzenia jako pierwsza, więc ja nie uzasadnie swojego :)
XxLoveMeSweetiexX
XxLoveMeSweetiexX
  10 grudnia 2008
Xezzo
Xezzo: "Kto Jest Za/Przeciw Temu Aby Matura Była Na Maturze i Dlaczego" powinno być daby matematyka byla na maturze obowiazkowa ;P

jestem za,bo tak,no..
thomas893
thomas893
  10 grudnia 2008
Xezzo
Xezzo: a wiec jak w temacie posta kto jest za i przeciw oraz uzasadnić dlaczego ;)

jestem za :tak:

ponieważ? bo tak :mrgreen:
baskas4
baskas4
  10 grudnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: ale nie każdemu łatwo jest podłożyć dane pod wzór.

czy to takie trudne?
masz dane, wzór i podstawiasz.
Rosiczka00
Rosiczka00
  10 grudnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: wiec wystarczy zrozumieć prawa czy zalezności i wtedy wszystko staje się proste :d

w takim razie dziwne, że zdecydowana większość społeczeństwa tych zależności nie rozumie i dlatego tak boi się matmy ;-)
baskas4
baskas4
  10 grudnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: w takim razie dziwne, że zdecydowana większość społeczeństwa tych zależności nie rozumie i dlatego tak boi się matmy ;-)

bo jednak nie wszyscy znają te prawa.
Poza tym teoria to jedno a praktyka to drugie :)
są też ci, którzy wykładają się na podstawowych obliczeniach :)
Rosiczka00
Rosiczka00
  10 grudnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: bo jednak nie wszyscy znają te prawa. Poza tym teoria to jedno a praktyka to drugie :) są też ci, którzy wykładają się na podstawowych obliczeniach :)

dlatego też pisałam, że przecież matematyka łatwa nie jest, nie polega tylko na podstawianiu do wzoru, takie obliczenia co najwyżej w podstawówce ;-)
sekswubikacji
sekswubikacji
  10 grudnia 2008
Xezzo
Xezzo: Matura Była Na Maturze

fajnie. !

ja jestem za tym aby matma była obowiązkowa.[przedmiot naprawdę przydatny xD] przynajmniej takie moje zdanie;)
wolałabym, żeby j. obcego nie było...;)
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.