ingula
ingula
  27 listopada 2008 (pierwszy post)

witam :) na początek :piwo: lub dla bardziej wymagających :crazysex: :D

mam pytanko... co muszę zdawać żeby się dostać na psychologię i czy 2 języki w rozszerzeniu i 1 w podstawie mi coś dadzą..:P ?

no i jeśli ktoś jest na tych studiach to niech się wypowie czy jest bardzo ciężko ;)

z góry dziękuję :*:*:*:*

XxLoveMeSweetiexX
XxLoveMeSweetiexX
  27 listopada 2008

też chcę iść na psychologię,ale ile Ty tych języków chcesz zdawać? 3 OBCE? :szok2: czy 2 obce i nasz?:P ja zdaję rozszerzony ang, podstawowy niem,rozszerzony polski,WOS i nie wiem :woot:... w ogóle nie wiem czy ta psychologia to dobry pomysł...

Kamaa08
Kamaa08
  27 listopada 2008

kazda uczelnia ma inne kryteria przyjmowania. czy na prawde nie przyszło Ci do głowy, żeby tam zajrzeć? :woot:

ingula
ingula
  27 listopada 2008
Konto usunięte
Konto usunięte:

polski,ang. , hiszpański... i nad francuskim się zastanawiam ale chyba sobie porobię certyfikaty tylko :P
psychologia to bardzo dobry pomysł choć waham się miedzy psychologią właśnie i dziennikarstwem.
ingula
ingula
  27 listopada 2008
Konto usunięte
Konto usunięte:

jakoś tak szukałam i nic ni mogłam znaleźć więc stwierdziłam że tu będzie szybciej :D
XxLoveMeSweetiexX
XxLoveMeSweetiexX
  27 listopada 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: XxLoveMeSweetiexX: polski,ang. , hiszpański... i nad francuskim się zastanawiam ale chyba sobie porobię certyfikaty tylko :P psychologia to bardzo dobry pomysł choć waham się miedzy psychologią właśnie i dziennikarstwem.

To Ty widzę dużo języków umiesz :D ja tylko ang i niem :zonk: a i z tym niem. mam problemy ...
dobry pomysł,ale teraz jest dużo psychologów a uczelnie są przepchane ... to nie dość,że nie wiadomo czy się dostanę,to po studiach co ja będę robić? przecież nie otworzę z miejsca własnego gabinetu,a tak u kogoś albo w jakiejś poradni to góra 1500 zł zarobię :and:
Filuteria
Filuteria
  27 listopada 2008

Zależy na jaką chcesz iść uczelnię.
Uniwersytety zawsze są oblegane i tam trzeba nieco więcej pokazać. ; )

Moja dawna współlokatorka studiuje psychologię. Więcej się obija niż ciężko pracuje. :) Obecnie jest na drugim roku i ma nieco więcej pracy niż wtedy, gdy była na pierwszym.

Słyszałam, że nie jest ciężko, a jeżeli psychologia jest Twoją pasją, to powinno Ci być jeszcze łatwiej, bo przecież zasze łatwiej jest się uczyć czegoś, co nas fascynuje.

foccowme
foccowme
  27 listopada 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: psychologią właśnie i dziennikarstwem.

obydwza kierunki obleganie maksymalnie bo najłatwiej sie dostac, wiekszosc tam idzie gdyz odpada z wczesniej wybranych, tak zwany kierunek "z braku laku, na skróty po papierek wyzszego";)))
foccowme
foccowme
  27 listopada 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: obydwza

* obydwa

Konto usunięte
Konto usunięte: obleganie

* oblegane

sory za literówki :)
oOoRealMeoOo
oOoRealMeoOo
  27 listopada 2008

hmm.. na stronach różnych uczelni powinny być już jakieś wyniki rekrutacji na 2009/10 .. np.
http://www.cm.umk.pl/index.php?option=displaypage&Itemid=52&op=page&SubMenu=
I wymagania sa juz wypisane.. W innych uczelniach powinno byc podobnie, więc szukaj, a znajdziesz ;)

xXxKroplaRosyxXx
xXxKroplaRosyxXx
  27 listopada 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: dziennikarstwem.

:zakochany:.

poszperaj na stronie uczelni .
oleczkaaa17
Posty: 74 (po ~100 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 0
oleczkaaa17
  27 listopada 2008

Co racja to racja, na każdej uczelni są inne kryteria przyjmowania.Wydaje mi się ,że powinnaś zdawać rozszerzony WOS i np.biologię na podstawie. Na większości uczelni właśnie wymagana jest i biola,bo to zależy od specjalizacji jaką potem wybierzesz.

KamiQa
KamiQa
  27 listopada 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: góra 1500 zł zarobię

nie jeden chciałby mieć chociaz tyle.
poza tym wydaje mi się że w psychologie tez nie jest się tak łatwo 'wbić' bez swojego gabinetu.
a jesli już to trezeba by być jakimś wybitnym ..
oleczkaaa17
Posty: 74 (po ~100 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 0
oleczkaaa17
  27 listopada 2008

Raczej chodzi o status majątkowy...Bo można być wybitnym i nie mieć przebicia, bo się nie ma pieniędzy...

ingula
ingula
  28 listopada 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: obydwza kierunki obleganie maksymalnie bo najłatwiej sie dostac, wiekszosc tam idzie gdyz odpada z wczesniej wybranych, tak zwany kierunek "z braku laku, na skróty po papierek wyzszego";)))

wiesz... nie zawsze tak jest... ja się po prostu tym interesuję i wiem że to właśnie chcę robić w życiu... lubię rozmawiać z ludźmi,doradzać,pytać...po co mam iść np na ekonomię albo na zarządzanie jeśli tego nie lubię?

Konto usunięte
Konto usunięte:

dziękuję :*:*:*
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.