rafalblokers
rafalblokers
  25 listopada 2008 (pierwszy post)

Witam.
Musze napisac rozprawkę na temat "czy warto uczysc sie jezykow obcych", w ktorej maja znajdowac sie 3 argumenty. Potrzebuje to na jutro.
Czy mógłby mi to ktos napisac ponieważ jutro mam sprawdzian i 2 kartkowki i musze sie cały dzien uczyc:/. Bardzo proszę o pomoc :and:

xHollyShitx
XxI3aB3yb33xX
XxI3aB3yb33xX
  25 listopada 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Czy mógłby mi to ktos napisac


:crylol: nie?? :crylol:

Konto usunięte
Konto usunięte: ieważ jutro mam
...
bla bla bla a kto nie ma?

Konto usunięte
Konto usunięte: 3 argumenty.

1. mozna sie wszedzie latwo dogadac.
2. pokazuje duza umiejetnosc wchlaniania wiedzy :woot:
3. przeklinac na ludzi ;] bo nie wiedza ocb. :lol:
rafalblokers
rafalblokers
  25 listopada 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: http://www.sciaga.pl/tekst/58807-59-czy_warto_sie_uczyc_jezykow_obcych_rozprawka_bartosz_szczepaniak


dzieki, przyda sie materiał

Konto usunięte
Konto usunięte: nie??


jesli nie to nie musisz się udzielac

Konto usunięte
Konto usunięte: 3. przeklinac na ludzi ;] bo nie wiedza ocb.


:zonk:
:zonk: :zonk: :zonk:
Maaaartaa
Maaaartaa
  25 listopada 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Czy mógłby mi to ktos napisac ponieważ jutro mam sprawdzian i 2 kartkowki i musze sie cały dzien uczyc:/.

mogłabym ale nie napisze bo tez mam duzo nauki :mrgreen: btw. rozprawka banalna góra 15 min i jest :mrgreen:
RexMundi
Posty: 68925 (po ~126 znaków)
Reputacja: -46 | BluzgometrTM: 13
RexMundi
  25 listopada 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Czy mógłby mi to ktos napisac

:lol:

Konto usunięte
Konto usunięte: czy warto uczysc sie jezykow obcych

nie

- "jestem polakiem , myślę po polsku i po polsku będę mówić" A. Wajda
...Ignorance is bliss...
angeheliczka
angeheliczka
  26 listopada 2008

Języki obce - dla niektórych norma, codzienność, dla innych czarna magia. Są przydatne czy raczej bezuzyteczne? CZy warto się ich uczyć? Te pytania nurtują wielu ludzi na całym świecie. Ja osobiście utwierdzam się wprzekonaniu, iż języki obce odgrywają ogromną rolę w życiu człowieka. Tej tezy postaram się dowieść i obronić w poniższym wypracowaniu.

Pierwszym i niewątpliwie jednym z najważniejszych argumentów jest fakt łatwiejszego znalezienia pracy. W dzisiejszych czasach praftycznie w każdym zawodzie wymagana jest znajomość języków obcych. Jeśłi chcemy znaleźć dobrąpracę, musimy przynajmniej w podstawowym stopniu opanować język angielski bądź niemiecki. Dlatego też watro uczyć się języków innych krajów już w dzieciństwie, gdyż są one bardzo przydatne w przyszłości.
Argument ten dotyczy także pracy za granicą. Teraz, gdy należymy do Unii Europejskiej, coraz więcej ludzi wyjeżdza z kraju do pracy. Bez znajomości języków byłoby to trudne, wręcz niemożliwe.

Ten akapit chciałbym poświęcić pewnej osobie, która dowodzi, iż znajomość jęzków obcych ma duże znaczenie. Tą osobą jest Polka, Izabela Scorupco, która zagrała w słynnym filmie pt "Jutro nie umiera nigdy" u boku legendarnego Jamesa Bonda. Postawmy sobie pytanie: Czy możliwe byłoby osiągnięcie takiej kariery bez znajomości języka angileskiego? Odpowiedź brzmi: nie. Myśle, że z tego argumentu jasno wynika, iż języki obce są bardzo ważne w osiąganiu światowej kariery.
Ne należałoby zapominać też o swobodzie podróżowania. Zagraniczne wycieczki są obecnie marzeniem większości Polaków. Lecz jakbyśmy mogli podróżować bez znajomości języków obcych, a zarazem bez możliwości dogadania się z innymi narodami? Dlatego też języki obce są bardzo ważne w życiu człowieka.

Mam nadzieję, że z mojego wywodu jasno wynika, iż języki obce odgrywają ogromną rolę w życiu każdego człowieka. Uważam, że znajomość ich jest w dzisiejszych czasach koniecznością do normalnego życia i funkcjonowania. Znajomość języków obcych służy także do integracji z innymi narodami, dzięki czemu świat może wreszcie zapomni co to rasizm, a zacznie respektować i rozumieć słowa: zrozumienie i tolerancja.

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.