blondynkaax3
blondynkaax3
  6 listopada 2008 (pierwszy post)
Tak właśnie w domu siedzę (chora jestem) ;(( i zastanawiam się nad studiami...
Wiem że do matury trochę mi daleko :lol2: ale nie zaszkodzi pomysleć, lepiej wcześniej niż na ostatni moment ;) ..
Stwierdziłam że jeden kierunek mi nie wystarczy (bo ja ambitna jestem :mrgreen:) :ssh:

W przyszłości chcę zostac dziennikarką. Jakie jeszcze, oprócz dziennikarstwa powinnam skończyć studia??

jeszcze coś: jaki zawód można mieć po takim kierunku jak Turystyka i Rekreacja?
DYNAMI3
Posty: 5505 (po ~204 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 2
DYNAMI3
  6 listopada 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: twierdziłam że jeden kierunek mi nie wystarczy (bo ja ambitna jestem

ambicje ambicjami, ale studia dzienne po prostu strasznie zabierają czas. ciągnąć dwa kierunki jednocześnie jest niemożliwe - chyba, że załatwisz sobie specjalny tryb studiowania, ale to i tak z tego co mi wiadomo można dopiero po pierwszym roku.

z kolei studiowanie kierunków wieczorowo moim zdaniem mija się z celem - przynajmniej w Polsce - bo studia wieczorowe niestety uczą "po łebkach" i nie dają takiej wiedzy, jak studia dzienne. :tak:
Konto usunięte
Konto usunięte: W przyszłości chcę zostac dziennikarką.

Ja już jestem, bez studiów nawet. Ale też chcę na dziennikarstwo iść od przyszłego września ;)
Konto usunięte
Konto usunięte: Jakie jeszcze, oprócz dziennikarstwa powinnam skończyć studia??

Odpowiednie do rodzaju dziennikarstwa jakim chcesz się zajmować. Jeśli chcesz się zajmować dziennikarstwem politycznym, to socjologię/politologię, jeśli interesuje Cię TVN CNBC BIZNES, to ekonomię, jeżeli muzyczne - proponuję iść na akademię muzyczną czy inżynierię dźwięku itd.

Generalnie taka kombinacja pozwala być ponad innymi, znaczna większość dziennikarzy to ludzie którzy studiowali coś kompletnie niezwiązanego z dziennikarstwem (wiem, bo sam siedzę w tym od dzieciaka prawdę mówiąc i moi rodzice też mają z mediami sporo wspólnego) --- jeżeli będziesz mieć dwa stopnie, choćby nawet licencjaty, w tym jeden z dziennikarstwa a drugi z dziedziny którą chcesz się zajmować, zrobi to z Ciebie fachowca i specjalistę już na początku. Takich ludzi jest naprawdę bardzo mało :tak:
Przemu1616
Przemu1616
  6 listopada 2008

idż na prawo... albo na lewo=*

DYNAMI3
Posty: 5505 (po ~204 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 2
DYNAMI3
  6 listopada 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: idż na prawo... albo na lewo=*

je:cenzura:nij sie w łep albo w to puste pudło :zonk: :ziew: :tak:
frutilla
frutilla
  6 listopada 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: jeszcze coś: jaki zawód można mieć po takim kierunku jak Turystyka i Rekreacja?

bez sensu. większość na to idzie :zonk:.
Studia na tym kierunku pozwalają uzyskać kwalifikacje niezbędne do podjęcia pracy w szeroko rozumianej turystyce, a także do prowadzenia własnego przedsiębiorstwa turystycznego. Przykładowe specjalności realizowane w ramach tego kierunku to: rekreacja, polityka turystyczna, organizacja i obsługa ruchu turystycznego.
DYNAMI3
Posty: 5505 (po ~204 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 2
DYNAMI3
  6 listopada 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: bez sensu.

generalnie bez sensu to są studia, w pewnym sensie. ktoś, kto ma coś w głowie da sobie radę w życiu - ja studiów nie mam jeszcze ukończonych żadnych, a pracuję jako dziennikarz i utrzymuję się w jednym z najdroższych miast świata zupełnie sam. trzeba umieć sobie radzić i nie dać się omamić mitowi studiów. tutaj też jest masa bezrobotnych magistrów ;>
frutilla
frutilla
  6 listopada 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: generalnie bez sensu to są studia, w pewnym sensie. ktoś, kto ma coś w głowie da sobie radę w życiu - ja studiów nie mam jeszcze ukończonych żadnych, a pracuję jako dziennikarz i utrzymuję się w jednym z najdroższych miast świata zupełnie sam. trzeba umieć sobie radzić i nie dać się omamić mitowi studiów. tutaj też jest masa bezrobotnych magistrów ;>

pewnie miałeś znajomości w mediach. ;)
DYNAMI3
Posty: 5505 (po ~204 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 2
DYNAMI3
  6 listopada 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: pewnie miałeś znajomości w mediach. ;)

miałem, i owszem, ale nie w Wielkiej Brytanii. tutaj akurat wszystko zaczynałem od zera - jedyne, co mi dały znajomości w Polsce to potwierdzenie referencji jak chciał tego dział Human Resources

;)
frutilla
frutilla
  6 listopada 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: miałem, i owszem, ale nie w Wielkiej Brytanii. tutaj akurat wszystko zaczynałem od zera - jedyne, co mi dały znajomości w Polsce to potwierdzenie referencji jak chciał tego dział Human Resources

to w takim razie gratulacje, nie każdemu udaje się tak wybić :))
DYNAMI3
Posty: 5505 (po ~204 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 2
DYNAMI3
  6 listopada 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: to w takim razie gratulacje, nie każdemu udaje się tak wybić :))

spoko, to dopiero kariery jest początek

;)

mogę jedynie być przykładem tego, że nie każdy Polak na emigracji kończy na zmywaku. Osiągnąć można wiele - trzeba jedynie umieć przyznać się do własnych umiejętności, talentów, zdolności, wykorzystać je i nie być chorobliwie skromnym. Niestety w polskiej kulturze pokutuje przekonanie, że "nieskromność" jest złą cechą - coś, co tutaj jest odwrócone o 180 stopni - i dlatego właśnie magistrowie myją tutaj często naczynia albo robią w TESCO. Bo nie potrafią się, po prostu, umiejętnie sprzedać

:mrgreen:
frutilla
frutilla
  6 listopada 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: mogę jedynie być przykładem tego, że nie każdy Polak na emigracji kończy na zmywaku. Osiągnąć można wiele - trzeba jedynie umieć przyznać się do własnych umiejętności, talentów, zdolności, wykorzystać je i nie być chorobliwie skromnym. Niestety w polskiej kulturze pokutuje przekonanie, że "nieskromność" jest złą cechą - coś, co tutaj jest odwrócone o 180 stopni - i dlatego właśnie magistrowie myją tutaj często naczynia albo robią w TESCO. Bo nie potrafią się, po prostu, umiejętnie sprzedać

ja i tak się nie wybieram zagranicę :ssh:.
Rosiczka00
Rosiczka00
  6 listopada 2008

ja wybrałam dobre studia, dziś były targi pracy i z mojej uczelni studentów IV i V roku już chcieli sobie zagarnąc do firm :-)
tyle że wszystkie kierunki typowo inżynierskie.

DYNAMI3
Posty: 5505 (po ~204 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 2
DYNAMI3
  6 listopada 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: studentów IV i V roku już chcieli sobie zagarnąc do firm :-)

pytanie tylko jakie kto ma podejście - ja robię wszystko, żeby robić to, co mnie jara i żeby mi za to płacili jeszcze

jak na razie - szczęśliwie - mi się to udaje. nie chciałbym być np. inżynierem albo chemikiem, nauczycielem historii (tutaj w UK naprawdę dobrze płatne) itd., bo wiem, że praca byłaby dla mnie katorgą :tak:

pracowałem kiedyś jako Sales Executive w firmie publishingowej (rok temu), to się zwolniłem po trzech tygodniach, tak beznadziejna była ta robota, choć płatna nieźle całkiem

:ziober2:
xXxKroplaRosyxXx
xXxKroplaRosyxXx
  6 listopada 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: przyszłości chcę zostac dziennikarką.

oblegane są teraz studia związane z dziennikarstwem :and:
a też mi się marzyło :mrgreen:.
DYNAMI3
Posty: 5505 (po ~204 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 2
DYNAMI3
  6 listopada 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: oblegane są teraz studia związane z dziennikarstwem

kwestia jest tylko taka, że studiowanie dziennikarstwa nie gwarantuje pracy jako dziennikarz

;)

podstawą jest pasja, do czegokolwiek, i to, że ma się coś do powiedzenia. jeżeli nie ma się osobowości i czegokolwiek do przekazania, to studia dziennikarskie do pracy w mediach nie zaprowadzą. dziennikarstwo to idealny przykład zawodu, do którego trzeba mieć powołanie - serio, przedmioty ścisłe takie jak chemia czy fizyka można robić po prostu jak się zgromadzi odpowiednią ilość wiedzy i posiądzie umiejętność analizy i wyciągania wniosków. robota w mediach to praca dla pasjonatów - to tak na przyszłość od kogoś, kto ma z tym od jakiegoś czasu kontakt

:tak:

(żeby potem nie było jakiegoś aŁA i po studiach ojejku, że jest magister a pracy to nie ma :mrgreen:)
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.