paulina460
paulina460
  4 listopada 2008 (pierwszy post)

na jutro mam zaprezentowac ulubine dzieło sztuki...no i juz wszystko umiem i wogóle...ale nie wiem jak zakończyć...mam obraz leonarda da vinci dama z łasiczka...pomoze ktos ?? nie wiem co mozna w zakonczeniu powiedziec ze mi sie podoba ten obraz ale dlaczego...?? wybrałam go bo nie wiedziałam co innego....chociaz 2-3 zdania...

DYNAMI3
Posty: 5505 (po ~204 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 2
DYNAMI3
  4 listopada 2008

Obraz "Dama z Łasiczką", którego właściwa nazwa brzmi "Dama z Gronostajem", znany również w środowisku dystyngowanych kolekcjonerów sztuki pod oryginalnym, włoskim tytułem "La dama con l'ermellino", zachwyca wyjątkowym ujęciem pewnego momentu w czasoprzestrzennym continuum, ulokowanym w XV-wiecznym Mediolanie, oraz subtelnością i wyrafinowaniem delikatnych pociągnięć pędzla, przejawiającymi się w wyjątkowo kruchym i porcelanowym niemal wizerunku przedstawionej na obrazie Cecylii Gallerani, narzeczonej Księcia Milanu Ludovico Sforzy. Bez wątpienia obraz autorstwa Leonarda da Vinci stanowi nieoceniony przejaw artyzmu i finezji, możliwej do osiągnięcia jedynie poprzez ze wszechmiar utalentowane indywiduum, posiadające umiejętność percepcji świata realnego w unikalny dla siebie samego sposób.

RexMundi
Posty: 68929 (po ~126 znaków)
Reputacja: -46 | BluzgometrTM: 13
RexMundi
  4 listopada 2008

znajdź jakąś ciekawoste na temat obrazu .. lub teoria spiskową :)

...Ignorance is bliss...
baskas4
baskas4
  4 listopada 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: nie wiem co mozna w zakonczeniu powiedziec ze mi sie podoba ten obraz ale dlaczego...??

a skąd ja mogę wiedziec dlaczego lubisz ten obraz. :ziew:
Dodek1984
Dodek1984
  4 listopada 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: a skąd ja mogę wiedziec dlaczego lubisz ten obraz.

Trafna teza.. :tak:
MisiaV
MisiaV
  4 listopada 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Obraz "Dama z Łasiczką", którego właściwa nazwa brzmi "Dama z Gronostajem", znany również w środowisku dystyngowanych kolekcjonerów sztuki pod oryginalnym, włoskim tytułem "La dama con l'ermellino", zachwyca wyjątkowym ujęciem pewnego momentu w czasoprzestrzennym continuum, ulokowanym w XV-wiecznym Mediolanie, oraz subtelnością i wyrafinowaniem delikatnych pociągnięć pędzla, przejawiającymi się w wyjątkowo kruchym i porcelanowym niemal wizerunku przedstawionej na obrazie Cecylii Gallerani, narzeczonej Księcia Milanu Ludovico Sforzy. Bez wątpienia obraz autorstwa Leonarda da Vinci stanowi nieoceniony przejaw artyzmu i finezji, możliwej do osiągnięcia jedynie poprzez ze wszechmiar utalentowane indywiduum, posiadające umiejętność percepcji świata realnego w unikalny dla siebie samego sposób.

Czytaj ze zrozumieniem temat :ziew:
DYNAMI3
Posty: 5505 (po ~204 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 2
DYNAMI3
  4 listopada 2008
MisiaV
MisiaV: Czytaj ze zrozumieniem temat

no właśnie, czytaj ze zrozumieniem temat. bo to, że nic z tego co napisałem nie rozumiesz, to właśnie wszystkim udowodniłaś

:ziew:
MisiaV
MisiaV
  4 listopada 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: no właśnie, czytaj ze zrozumieniem temat. bo to, że nic z tego co napisałem nie rozumiesz, to właśnie wszystkim udowodniłaś

Przeczytaj temat 5 razy :tak:
Ze zrozumieniem :)

Ona nie prosiła o definicje obrazu, bo takową już ma lecz o uzasadnienie dlaczego ten obraz wybrała .
O zakończenie :tak:
A w Twoim tekście niestety nic takiego nie ma :)
DYNAMI3
Posty: 5505 (po ~204 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 2
DYNAMI3
  4 listopada 2008
MisiaV
MisiaV: A w Twoim tekście niestety nic takiego nie ma :)

jak nie ma?
cały tekst jest uzasadnieniem

:zonk:

sry, ale to jest uzasadnienie, a że na - być może - wyższym poziomie niż a) jest to wymagane i b) byłabyś w stanie napisać, to już nie moja wina.

ja tego typu uzasadnienia piszę na studiach

:zonk:
DYNAMI3
Posty: 5505 (po ~204 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 2
DYNAMI3
  4 listopada 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: ja tego typu uzasadnienia piszę na studiach

a jeżeli masz ochotę żeby było to uzasadnienie explicite, to sobie dodaj na koniec "...i dlatego właśnie zdecydowałam się na wybranie tego obrazu, jako wyjątkowego reliktu minionej epoki".

wot, i tyle .
MisiaV
MisiaV
  4 listopada 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: ja tego typu uzasadnienia piszę na studiach

ale ona nie jest na studiach i musisz się dostsować do jej poziomu :)
Nauczycielka jej tego nie uwzględni :)
Poza tym to jest sucha definicja a nie uzasadnienie "od siebie " :)

Konto usunięte
Konto usunięte: byłabyś w stanie napisać, to już nie moja wina.

Ja bym swoje odczucia indywidualne napisała a nie zerżnęła z definicji :)
DYNAMI3
Posty: 5505 (po ~204 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 2
DYNAMI3
  4 listopada 2008
MisiaV
MisiaV: Ja bym swoje odczucia indywidualne napisała a nie zerżnęła z definicji :)

no, i dostałabyś co najwyżej dostateczny. gratki.

typowy produkt polskiego systemu edukacji jesteś. w sumie ofiara. to przykre jest.

ale na szczęście to nie ja będę cierpieć ani założycielka tematu w życiu :ziober2:
WrednaMiska
WrednaMiska
  6 listopada 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: no, i dostałabyś co najwyżej dostateczny. gratki.

Tak się składa że zza czasów edukacji w liceum miałam 5 z polskiego wiec nie pouczaj mnie bo marnie na tym wychodzisz :)
Ader
Ader
  6 listopada 2008

nie sztuką jest skopiowanie z Internetu kawałka tekstu :ziew:.

DYNAMI3
Posty: 5505 (po ~204 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 2
DYNAMI3
  6 listopada 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Tak się składa że zza czasów edukacji w liceum miałam 5 z polskiego

To akurat świadczy jedynie o tym, że Twoja polonistka dawała oceny mocno na wyrost. I o niczym więcej. :tak: :ziew:
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.