chudy9216
chudy9216
  1 listopada 2008 (pierwszy post)

witam proszę o pomoc w tych zadankach

1 .Dwa ładunki Q1=4C i Q2=2C znajdują się w powietrzu w odległości 2m.Z jaką siłą elektryczną działają na trzeci ładunek q=1C umieszczony w połowie odległości między nimi?

2. Dwa ładunki różnoimienne, każdy o wartości 1C,odległe są od siebie o 6 m. Oblicz wartość natężenia pola elektrostatycznego w punkcie leżącym na symetralnej tego odcinka i odległym o 4 m od odcinka łączącego ładunki.

3. Ładunek o wartości Q=10-9 C przesunięto w jednorodnym polu elektrostatycznym wzdłuż prostego odcinka o długości 10cm pod kątem 60o względem linii pola. Natężenie pola wynosi 50V/m. Oblicz pracę wykonaną przez siłę zewnętrzną.

z góry dziękuje bardzo

pszemeka
pszemeka
  1 listopada 2008

Chłopie, to są banalne zadania ze zbioru PROSTYCH zadań do fizyki dla klasy 3 gim!

Z kąd ty się urwałeś ?

uzak
uzak
  2 listopada 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Chłopie, to są banalne zadania ze zbioru PROSTYCH zadań do fizyki dla klasy 3 gim! Z kąd ty się urwałeś ?

jezeli są takie proste to czemu nie pomożesz?
chudy9216
chudy9216
  2 listopada 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Chłopie, to są banalne zadania ze zbioru PROSTYCH zadań do fizyki dla klasy 3 gim!

to wez pomóż przynajmniej daj dokładny wzór ja se juz podstawie
pszemeka
pszemeka
  2 listopada 2008
http://linologia.pl/pole/index.php?go=zadania_elektrostatyka
Przestudiuj sobie po kolei te zadania z elektrostatyki (jest tam ich tylko kilka) i nauczysz się robić prace tego typu.
Zacznij od najłatwiejszych.

Cytat
Cytat: Co do wzorów - przepisywał książek Ci nie będę, ale poszukam ipodam strony gdzie możesz to znaleźć. Więc proszę: http://www.bryk.pl/teksty/gimnazjum/fizyka/oddzia%C5%82ywania_w_przyrodzie/19526-elektrostatyka.html

Cytat
Cytat: w pierwszym myśle że trzeba użyć prawa columba i obliczyć to ze wzoru : F= k * 4C*2C/ 2^2
chudy9216
chudy9216
  2 listopada 2008

super tylko jaki jest współczynnik proporcjonalności
http://pl.wikipedia.org/wiki/Prawo_Coulomba

Dorqa
Dorqa
  2 listopada 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: witam proszę o pomoc w tych zadankach 1 .Dwa ładunki Q1=4C i Q2=2C znajdują się w powietrzu w odległości 2m.Z jaką siłą elektryczną działają na trzeci ładunek q=1C umieszczony w połowie odległości między nimi? 2. Dwa ładunki różnoimienne, każdy o wartości 1C,odległe są od siebie o 6 m. Oblicz wartość natężenia pola elektrostatycznego w punkcie leżącym na symetralnej tego odcinka i odległym o 4 m od odcinka łączącego ładunki. 3. Ładunek o wartości Q=10-9 C przesunięto w jednorodnym polu elektrostatycznym wzdłuż prostego odcinka o długości 10cm pod kątem 60o względem linii pola. Natężenie pola wynosi 50V/m. Oblicz pracę wykonaną przez siłę zewnętrzną. z góry dziękuje bardzo

haha xD wlasnie to przerabiam na fizie. Proste jak banal. Nie bede za nikogo tego robic.
chudy9216
chudy9216
  2 listopada 2008

podaj przynajmniej dokładne wzory

Dorqa
Dorqa
  2 listopada 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: jezeli są takie proste to czemu nie pomożesz?

bo umie czytac regulamin tego dzialu =]
Dorqa
Dorqa
  2 listopada 2008

Twoj temat autorze przybral mnie o mdlosci.
Dlaczego ?
1. Masz wzory w ksiazce
2. Te zadania sa z tego tematu najprostsze. U mnie w klasie osoby co maja 2 lub 3 je robia bez pomocy. Gdybys dal na serio jakies trudne to mozna by Ci pomoc
3. Z twojego tematu wynika ze chcesz abysmy za Ciebie zrobili prace domowa. Gotowe. My robimy a ty spisujesz i masz. O nie, kolego. POczytaj regulamin
To chyba tyle

chudy9216
chudy9216
  2 listopada 2008

nie chcesz ppomóc to sie nie wypowiadaj

MisiaV
MisiaV
  2 listopada 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: nie chcesz ppomóc to sie nie wypowiadaj

ma rację .

Trzeba było uwazać na lekcji :tak:
chudy9216
chudy9216
  2 listopada 2008

nastepna osoba albo pomagasz albo nie pisz jak bym wiedzial jak to zrobic i bylo by to latwe to bym tu nie pisał ludZie co wam szkodzi pomoc kiedys nadejrzie taka sytuacja ze wy czegos nie bedziecie wiedziec

papierek398
papierek398
  2 listopada 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: nastepna osoba albo pomagasz albo nie pisz jak bym wiedzial jak to zrobic i bylo by to latwe to bym tu nie pisał ludZie co wam szkodzi pomoc kiedys nadejrzie taka sytuacja ze wy czegos nie bedziecie wiedziec

Zajrzyj do książki i przeczytaj odpowiedni temat. Jestem pewien że są tam dokładne wzory jak i współczynnik k. Zadanie jest banalnie proste i osoby z 2 czy 3 z fizy robią je bez większego problemu. Poza tym nie sądze żebyś był mi w stanie pomóc z tym czego ja nie wiem :)
chudy9216
chudy9216
  2 listopada 2008
Cytat
Cytat: Poza tym nie sądze żebyś był mi w stanie pomóc z tym czego ja nie wiem :)
zebys sie nie zdziwił/zdziwiła
w ksiazce nie ma
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.