patrzNAdusze
patrzNAdusze
  18 października 2008 (pierwszy post)

Ciało początkowo spoczywające spada swobodnie przebywajac w ciagu ostatniej sekundy polowe swojej całkowitej drogi. Obliczyc wysokosc i czas spadania.

da ktos rade:P?

agniesiaO3
agniesiaO3
  18 października 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: da ktos rade:P?

Bob budowniczy. hehe

skoro w ciągu sekundy pokonało połowę drogi to w ciągu dwóch sekund pokona całą swoją drogę czyli czas spadania to 2s.

wysokość h=gt^2/2
czyli 10*4/2=20 [metrów]

ja bym tak to zrobiła, nie wiem czy poprawnie jak coś to krzyczcie;)
patrzNAdusze
patrzNAdusze
  18 października 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: skoro w ciągu sekundy pokonało połowę drogi to w ciągu dwóch sekund pokona całą swoją drogę czyli czas spadania to 2s.

nie jestem pewien ale ten wniosek chyba nie jest dobry ;] to by było za proste :P tak mi sie wydaje;p
agniesiaO3
agniesiaO3
  18 października 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: nie jestem pewien ale ten wniosek chyba nie jest dobry ;] to by było za proste :P tak mi sie wydaje;p

chyba masz rację to nie będzie to, zaraz pomyślę....
patrzNAdusze
patrzNAdusze
  18 października 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: chyba masz rację to nie będzie to, zaraz pomyślę....

jak dla mnie tu bedzie trzeba troche wzory przekształcac;P i podstawiac:D
agniesiaO3
agniesiaO3
  18 października 2008

tak chyba będzie lepiej:
skoro w ciągu sekundy pokonało połowę drogi to można policzyć drogę jaką wykonało w czasie tej sekundy
wzór ten sam gt^2/2 wychodzi 5 i jak to połowa drogi to cała droga będzie 10 [metrów] to już chyba sensowniejsze ale tez nie jestem pewna czy dobrze

patrzNAdusze
patrzNAdusze
  18 października 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: tak chyba będzie lepiej: skoro w ciągu sekundy pokonało połowę drogi to można policzyć drogę jaką wykonało w czasie tej sekundy wzór ten sam gt^2/2 wychodzi 5 i jak to połowa drogi to cała droga będzie 10 [metrów] to już chyba sensowniejsze ale tez nie jestem pewna czy dobrze

to tez bedzie zle bo tutaj z kazda sekunda pokonuje coraz wieksza droge ;]
agniesiaO3
agniesiaO3
  18 października 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: to tez bedzie zle bo tutaj z kazda sekunda pokonuje coraz wieksza droge ;]

ale do tej pory (1s) pokonało połowę, to niezależnie ile czasu będzie leciało tą drugą połowę to połóki są takie same :] myślę ze to jest dobrze albo prawie dobrze;)
patrzNAdusze
patrzNAdusze
  18 października 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: ale do tej pory (1s) pokonało połowę, to niezależnie ile czasu będzie leciało tą drugą połowę to połóki są takie same :] myślę ze to jest dobrze albo prawie dobrze;)

tak ale czas kazdej polowki bedzie inny ;] bo jesli chodzi o droge to bedzie taka sama ;]
agniesiaO3
agniesiaO3
  18 października 2008

no to drogę policzyłam:] przekształcić jakiś wzór i będzie czas:]

patrzNAdusze
patrzNAdusze
  18 października 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: no to drogę policzyłam:] przekształcić jakiś wzór i będzie czas:]

co ty droga na pewno nie bedzie 10 m:P
agniesiaO3
agniesiaO3
  18 października 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: co ty droga na pewno nie bedzie 10 m:P

dlaczego? ??
agniesiaO3
agniesiaO3
  18 października 2008

dobra jak już będziesz wiedział jak to zrobić, albo spiszesz od kogoś czy coś tam to zapisz tu jak miało być oki?
ale pomóc chciałam;)

patrzNAdusze
patrzNAdusze
  18 października 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: dobra jak już będziesz wiedział jak to zrobić, albo spiszesz od kogoś czy coś tam to zapisz tu jak miało być oki? ale pomóc chciałam;)

spoko ;] na pewno bede miał:P bo moze mnie zapytac :D a na studiach tak odrazu zle wypasc to nie fajnie;p
agniesiaO3
agniesiaO3
  19 października 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: spoko ;] na pewno bede miał:P bo moze mnie zapytac :D a na studiach tak odrazu zle wypasc to nie fajnie;p

no szkoda ze nie pomogłam....(chociaż nie mam pojęcia jakie może być inny rozwiązanie) spróbuj może wejść na jakiś czat tam czasami też pomagają;)
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.