fiolek93
fiolek93
  15 października 2008 (pierwszy post)

zna ktoś str z planem wydarzeń do ksiazki kraina chichów??? streszczenie też milo widziane:) piszcie!!!!

WychowanaPrzezRaap
WychowanaPrzezRaap
  15 października 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: kraina chichów???

nie omawiałam tego :nie:
która to klasa?
fiolek93
fiolek93
  15 października 2008

.....3gim.....

UkolyszMnieDoSnu
UkolyszMnieDoSnu
  15 października 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: zna ktoś str z planem wydarzeń do ksiazki kraina chichów???

pierwszy raz słyszę o takiej książce.

Konto usunięte
Konto usunięte: Bohaterem jest Tomasz, sfrustrowany nauczyciel, fascynat strasznych masek i pisarza Marshalla France'a oraz jego najlepszych na świecie bajek dla dzieci.Jest samotny, bo dziewczyny uważają go za dziwaka. do czasu aż poznaje w antykwariacie zwariowaną na punkcie M.F. Saxony-wścibską dziwaczkę.Związują się ze sobą i postanawiają podążyć śladami pisarza. Tomasz chce napisać biografię France'a.Aby to zrobić wyjeżdżają do Galen miasta, w którym M.F. mieszkał do śmierci by porozmawiać z Anną, córką France'a. Ta broni dostępu do pamiątek po pisarzu i zwodzi Tomasza i Saxony z wydaniem pozwolenia na pisanie o ojcu. W czasie pobytupary w Galen, zaczynają dziać się dziwne rzeczy, dzieci zamieniają się w psy, psy mówią ludzkim głosem. Wszystko zaczyna wokół wariować. Okazuje się też że istnieją kroniki Galen, opisujące przeszłość i przyszłość każdego mieszkańca miasta. Anna zmusza Tomasza do kontynuowania pisania kronik, głównie szantażując go że Sax dowie się o ich romansie.Gdy Tomasz zaczyna pisać ciąg dalszy kronik wszystko się uspokaja. ostatnią kronikę kończy wymyślonym przez siebie powrotem zmartwychwstałego Marshalla France'a. Na pero wjeżdża pociąg,F. wychodzi z niego i witają go tłumy mieszkańców. Tomasz kończy kronikę i wiąże ze sobą wszystkie niepokjące go fakty. domyśla się nagle, żeF. jest pisarzem cudotwórcą i wszyscy mieszkańcy zostali przez niego stworzeni, on tworzył ich życie opisując je w kronikach.A Tomasz jest tylko jego kontynuatorem póki sam France nie wróci do miasta.Tomasz wybiega z domu i gna na dworzec, tuż zanim wybucha dom w którym ginie Saxony.Tomasz wie że chcieli się pozbyć jedynych świadków.Przestraszony ucieka z miasta i ukrywa się, bo wie żejuż do końca życia będą polować na niego mieszkańcy przerażającego Galen.


to bardziej recenzja, ale nic innego nie mogę znaleźć. :zonk:
może się przyda.
WychowanaPrzezRaap
WychowanaPrzezRaap
  15 października 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: .....3gim.....

kurczę, naprawdę nigdy nie słyszałam o takim utworze, a przez kilka lat bym nie zapomniała.
Więc przykro mi, ale nie pomogę :and:
fiolek93
fiolek93
  15 października 2008

dzięki:) ratujesz mi życie:P

dziewczyna4169
dziewczyna4169
  15 października 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: ksiazki kraina chichów??

co to za książka ? :szok2:
nie znam jej nawet.. :and:
fiolek93
fiolek93
  15 października 2008

no ok trudno.. ja też nie znałam dopóki nie kazali jej omawiac:D

UkolyszMnieDoSnu
UkolyszMnieDoSnu
  15 października 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: dzięki:) ratujesz mi życie:P

spokojnie ;)
po to tu jestem ;pp
do usług ;)

Sądzę, że temat można zamknąć ;)
lubiejegooczy
lubiejegooczy
  15 października 2008

to jest lektura ?
jestem w 3 klasie i o takiej książce nie słyszałam ..

fiolek93
fiolek93
  15 października 2008

jeszcze plan by się przydał .................nom niestety

ona268
ona268
  15 października 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: jestem w 3 klasie i o takiej książce nie słyszałam ..

Ja tak samo :and:
lubiejegooczy
lubiejegooczy
  15 października 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Ja tak samo

sądzę, że to na pewno nie jest lektura obowiązkowa, a o dodatkowej takiej też nic nie wiem ..
RexMundi
Posty: 68929 (po ~126 znaków)
Reputacja: -46 | BluzgometrTM: 13
RexMundi
  16 października 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: kraina chichów

ciekawy tytuł
...Ignorance is bliss...
XxTHomAseKxX69
XxTHomAseKxX69
  16 października 2008

jestem w 3 gimm ... i nie mam takiej lektury .. !!

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.