pinkmusic
pinkmusic
  26 September 2008 (pierwszy post)
Witam. W poniedziałek mam sprawdzian z fizyki, a największą trudność sprawia mi zamiana jednostek (m/s na km/h)
Umiem tylko to;
1m/s= 3,6 km/h
1km/h= 10|36 (to ułamek) m/s
na podstawie tego można zamieniać.
gdy załóżmy mamy liczbę 40m/s to mam do tej liczby pomnożyć 3,6 km/h.
Mógłby mi ktoś to wytłumaczyć?
Dziękuję z góry.
najgorszy
najgorszy
  26 September 2008
odpal tablice fizyczne i łykaj na proporcje..
ShelbyGT500Michal
Posty: 14549 (po ~145 znaków)
Reputacja: 3 | BluzgometrTM: 76
ShelbyGT500Michal
  26 September 2008
masz liczbe 50 m/s i chcesz zamienić na km/h to mnożysz przez 3,6 co daje: 180 kmh

na przykład masz liczbę 130 km/h i chcesz zamienić na m/s to dzielisz przez 3,6 co daje: 36,1 m/s

czyli tak:
m/s -> km/h ; mnozysz przez 3,6
km/h -> m/w ; dzielisz przez 3,6
Ja tu zrobię Meksyk.
pinkmusic
pinkmusic
  26 September 2008
ShelbyGT500Michal
ShelbyGT500Michal: masz liczbe 50 m/s i chcesz zamienić na km/h to mnożysz przez 3,6 co daje: 180 kmh na przykład masz liczbę 130 km/h i chcesz zamienić na m/s to dzielisz przez 3,6 co daje: 36,1 m/s czyli tak: m/s -> km/h ; mnozysz przez 3,6 km/h -> m/w ; dzielisz przez 3,6

dziękuje ;]
makuch90
makuch90
  27 September 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: W poniedziałek mam sprawdzian z fizyki, a największą trudność sprawia mi zamiana jednostek (m/s na km/h)


to jedyna rzecz z fizy jaka kumam :D
NoCu
Posty: 16 (po ~94 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 1
NoCu
  27 September 2008
Ja to z Fizyki nic nie kumam bo nauczyciel kazdemu i tak 5 stawia :P
xXxturkaxXx
xXxturkaxXx
  29 September 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Ja to z Fizyki nic nie kumam bo nauczyciel kazdemu i tak 5 stawia :P

A potem się dziwić , że dzieci mało wykształcone ;d
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.