RudeImagination20
RudeImagination20
  4 kwietnia 2020 (pierwszy post)

Jak myslisz? Szczepionka jest juz stworzona i jej tworcy czekaja na odpowiedni moment na jej wprowadzenie i sprzedaz (i miliardowe zyski przy okazji) czy moze jeszcze jej nie ma a wirus bedzie do konca roku nieopanowany na swiecie?
Podziel sie swoim zdaniem

Avatar użytkownika UniqueSnowflakeUniqueSnowflake
Posty: 2014 (po ~72 znaków)
Reputacja: 48 | BluzgometrTM: 340
UniqueSnowflake
  11 kwietnia 2020
MMCH
MMCH: Szczepionka jest tylko po to, by po zarażeniu nasz organizm wiedział z kim walczyć i jak. To tylko takie "ułatwienie". Większość organizmów sobie bez szczepionki zazwyczaj poradzi lepiej lub gorzej. To zależy od szeregu czynników. Ale nigdy nie była i nie będzie szczepionka lekiem.


No otóż to.
oam
oam
  11 kwietnia 2020

Osobiście uważam, że szczepionki jeszcze nie ma, ale może być na finiszu jej tworzenia. Mam nadzieję, że świat szybko obiegnie informacja o dostępnej szczepionce i każdy będzie mógł się zaszczepić za darmo. Chociaż bardziej wyczekiwaną rzeczą jest lek który ułatwi leczenie choroby którą wywołuje ten wirus, mam nadzieję że to nastąpi w niedługim czasie, bo to co sie teraz dzieje jest straszne. Dodatkowo nie wiem czy wiecie, Polacy zrobili test na koronawirusa i jego koszt oszacowali na jakieś 80zł! To dużo taniej niż te ściągane z zagranicy. Oby Państwo z tego mądrze skorzystało i zaczęło robić na dużą skale te testy...

BTOmc
Posty: 432 (po ~135 znaków)
Reputacja: -76 | BluzgometrTM: 10
BTOmc
  11 kwietnia 2020

UniqueSnowflake: Dobrze. Wybacz faktycznie wygląda to jak bym kierował swoje zażenowanie baz pośrednio w twoim kierunku. Ale i tak moje zdanie jest niezmienne twierdzę że szczepionki to jedna wielka ściema i w ogóle nigdy nikomu nie pomogły , a wręcz przeciwnie krzywdzą. Sporo czasu poświęciłem przy tym zagadnieniu i nawet nie chcę się już nad tym rozwodzić. Przypadek obecnego wirusa który dziesiątkuje cały świat udowadnia jak bardzo można manipulować ludźmi. Zakończę na tym i przepraszam jak kogoś uraziłem.

Avatar użytkownika UniqueSnowflakeUniqueSnowflake
Posty: 2014 (po ~72 znaków)
Reputacja: 48 | BluzgometrTM: 340
UniqueSnowflake
  11 kwietnia 2020
BTOmc
BTOmc: UniqueSnowflake: Dobrze. Wybacz faktycznie wygląda to jak bym kierował swoje zażenowanie baz pośrednio w twoim kierunku. Ale i tak moje zdanie jest niezmienne twierdzę że szczepionki to jedna wielka ściema i w ogóle nigdy nikomu nie pomogły , a wręcz przeciwnie krzywdzą. Sporo czasu poświęciłem przy tym zagadnieniu i nawet nie chcę się już nad tym rozwodzić. Przypadek obecnego wirusa który dziesiątkuje cały świat udowadnia jak bardzo można manipulować ludźmi. Zakończę na tym i przepraszam jak kogoś uraziłem.


Po prostu na przyszłość przeczytaj dwa razy coś do czego się odnosisz. Unikniesz nieporozumień. Twoje zdanie szanuję, masz do niego prawo. Pozdrawiam
MMCH
Posty: 184 (po ~43 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 6
MMCH
  11 kwietnia 2020
Ostatnio edytowany: 1 stycznia 1970

Na inne choroby umiera rocznie :
- nadciśnienie : ponad 1 mln osób,
- cukrzyca : ponad 1.5 mln,
- biegunka i jej zaburzenia : ponad 1.5 mln (2-2.5 tys dzieci dziennie).
- HIV / AIDS : ponad 1.5 mln,
- rak płuc, tchawicy: ponad 1.6 mln,
- gruźlica : około 2 mln,
- choroby oskrzeli, ropnie płuc : ponad 3.1 mln,
- POCHP : ponad 3.1 mln,
- udar : ok. 7 mln,
- choroby wieńcowe ponad 7.5 mln os/rok.

Dane na podstawie www.rp.pl

Co do szczepionki to jeszcze długo jej nie będzie. Od początku minęło pół roku a mamy już dwie mutacje ( 3 szczepy wirusa).
Na chwilę obecną śmiertelność to 3% z osób zarażonych rozpoznanych (wiele więcej może mieć w siebie wirusa i nic o tym nie wiedzieć).

BTOmc
Posty: 432 (po ~135 znaków)
Reputacja: -76 | BluzgometrTM: 10
BTOmc
  11 kwietnia 2020

UniqueSnowflake: Dobrze postaram się i przyznaję Pani rację. Trochę taka moja natura to nie pierwszy raz tak zrobiłem zdaje sobie z tego sprawę. Również Pozdrawiam.

BTOmc
Posty: 432 (po ~135 znaków)
Reputacja: -76 | BluzgometrTM: 10
BTOmc
  11 kwietnia 2020

MMCH: Nie wiem gdzie czerpiesz informacje ale nigdy nie umierało tyle ludzi w tak krótkim czasie. Włochy już przekroczyły 11% śmiertelności tylko na tego wirusa i zapewniam cię będzie więcej chodź chciał bym się mylić. Żadne pocieszenie że na inne choroby itd. jakieś zakłamane wyliczenia pokazują że możesz być spokojny. Bardzo staram się być wyrozumiały bardzo. Widzę to zupełnie inaczej i jedyne czego teraz pragnę byście wszyscy to zauważyli. Chodź też wiem że już za późno.

RudeImagination20
RudeImagination20
  14 kwietnia 2020

Za kilka tygodni uslyszymy o szczepionce ktora bedzie oczywiście droga 😄

RudeImagination20
RudeImagination20
  18 kwietnia 2020

Pojawiaja więc sie pierwsze informacje o szczepionkach. Kto juz odklada siano?😄😄😄

Avatar użytkownika UniqueSnowflakeUniqueSnowflake
Posty: 2014 (po ~72 znaków)
Reputacja: 48 | BluzgometrTM: 340
UniqueSnowflake
  18 kwietnia 2020
Konto usunięte
Konto usunięte: Pojawiaja więc sie pierwsze informacje o szczepionkach. Kto juz odklada siano?😄😄😄


Na razie szczepionka jest w fazie testów. Zanim wejdzie do użytku czy nawet zanim będzie możliwość kupienia to jeszcze trochę czasu minie. Może to być kilka miesięcy, a może być nawet to 1,5 roku. 🤷🏻‍♀️
Damian241
Damian241
  18 kwietnia 2020
Konto usunięte
Konto usunięte: Za kilka tygodni uslyszymy o szczepionce ktora bedzie oczywiście droga 😄


Będzie darmowa. W końcu po to jest tworzona, żeby całkowicie go wyeliminować. Także nie przejmuj się biedaku nie będziesz musiał zbierać puszek po śmietnikach żeby nazbierać na szczepionkę...
RudeImagination20
RudeImagination20
  18 kwietnia 2020
Damian241
Damian241: RudeImagination20: Za kilka tygodni uslyszymy o szczepionce ktora bedzie oczywiście droga 😄Będzie darmowa. W końcu po to jest tworzona, żeby całkowicie go wyeliminować. Także nie przejmuj się biedaku nie będziesz musiał zbierać puszek po śmietnikach żeby nazbierać na szczepionkę...

W jakim ty swiecie zyjesz?
Darmowa szczepionka? Przeciez to bedzie biznes zycia dla tego co bedzie ja sprzedawal 😆
Pytam ogolnie a ty próbujesz mnie obrazać. Co chcesz tym zyskac?
Jak by bylo oplacalne to bym zbieral jednak dzis oplaca sie robic co innego....
Damian241
Damian241
  18 kwietnia 2020
Konto usunięte
Konto usunięte: Darmowa szczepionka? Przeciez to bedzie biznes zycia dla tego co bedzie ja sprzedawal 😆


Będzie darmowa i najprawdopodobniej będzie też obowiązkowa. Zresztą mi nie musisz wierzyć, sam przekonasz się za kilka lat gdy ona już wyjdzie. Oczywiście o ile dożyjesz tego momentu :)))
PanKret
Posty: 49 (po ~181 znaków)
Reputacja: -20 | BluzgometrTM: 24
PanKret
  22 kwietnia 2020

Typ głosuje na PiS, więc co się dziwisz? Dla niego i 500+ jest za darmo, więc prędzej gołębiem miałbyś merytoryczną dyskusję niż z nim

wziac
Posty: 609 (po ~70 znaków)
Reputacja: -138 | BluzgometrTM: 3
wziac
  4 maja 2020

Uważam ze szczepionka była od samego początku .

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.